Özür Grubu Eş Durumu Başvuru Sayfası Ekranı MEBBİS 2016 Öğretmenler

Özür grubu başvuru ekranı MEBBİS 2016 Öğretmenler eş durumu atama başvuruları sürüyor. MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) özür grubu başvuru ekranı açıldı.

09 Ocak 2016 Cumartesi 21:50
Özür Grubu Eş Durumu Başvuru Sayfası Ekranı MEBBİS 2016 Öğretmenler
  Öğretmenlerin 2016 yılı ocak dönemi aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme tercih başvuruları 7-13 Ocak 2016 tarihleri arasında tercihte bulunulacak, atamalar ise gerçekleştirilecek.
Öğretmenlerin hizmet puanının hesabında başvuruların son günü; hizmet süresinin hesabında ise 30 Eylül 2015 tarihi esas alınacak. 

MEB, 5 Ocak'ta açıklama yaptı ve 7 ila 13 Ocak tarihleri arasında özür durumundan tayin olmak isteyen öğretmenler için başvuru alacağını duyurdu.

Öğretmen ziyaretçilerimiz, MEB'in başvuru sayfasını açmasını beklemektedir.

Özür Grubu Eş Durumu Atama Başvuru Ekranı MEBBİS

2016 OCAK AYI ÖĞRETMENLERİN
AİLE BİRLİĞİ, SAĞLIK, CAN GÜVENLİĞİ MAZERETLERİ VE 
ENGELLİLİK DURUMU İLE DİĞER NEDENLERE 
BAĞLI YER 
DEĞİŞTİRME DUYURUSU

Bakanlığımıza bağlı eğitim kuramlarında görevli öğretmenlerin il içi ve iller arasındaaile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile DevletMemurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır.

GENEL AÇIKLAMALAR

1. 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 37'nci maddesinin dokuzuncu fıkrası kapsamındaki eğitim kuramları hariç olmak üzere, alanlar itibarıyla norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarınıntamamı, Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilerek öğretmenlerin tercihlerine açılacak ve yer değiştirmeler bilgisayar ortamında hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacaktır.

2. Öğretmenlerin hizmet puanının hesabında başvuruların son günü; hizmet süresinin hesabında ise 28 Şubat 2016 tarihi esas alınacaktır.

3. Sağlık durumu veya can güvenliği mazereti ile engellilik durumuna veya diğer nedenlere bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunan ve başvurusu uygun görülen öğretmenlerin talebi halinde, eşleri de yer değiştirme başvurusunda bulunabilir.

4. Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki MEBBİS Mazeret Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Formu doldurularak yapılacak ve belgeler eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecektir. Başvuru formu eğitim kurumu müdürlüğünce onaylanacak ve bir örneği öğretmene verilecektir.

5. Öğretmenler, başvuru formunun gerçeğe uygun şekilde doldurulmasından sorumludur. Başvurular onaylanmadan önce eğitim kurumu yöneticiliklerinden belgeye dayalı bilgi düzeltme talebinde bulunulabilecektir. Başvuru süresi içinde bilgi düzeltme talebinde bulunanlardan onay aşamasındaki başvuruları reddedilerek, onaylanmış başvurular ise iptal edilerek öğretmenlerin yeniden başvuru yapmaları sağlanacaktır.

6. Öğretmenler, başvuru süresi içinde, görevli olduğu eğitim kurumuna ya da kadrosunun bulunduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüğüne dilekçe vermek suretiyle yer değiştirme başvurusundan vazgeçebilecektir. Bu durumda öğretmenlerin başvuruları elektronik ortamda da iptal edilecektir.

7. Öğretmenlerin şahsen başvuru yapmaları esas olmakla birlikte, görevli oldukları il/ilçe dışında bulunan öğretmenler, ibraz edilecek belgeleri e-posta, telefon, faks gibi uygun iletişim araçlarıyla kadrolarının bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğüne süresi içinde ulaştırarak başvurularının onaylanmasını isteyebilecektir. Yöneticiler bu başvuruları süresi içinde elektronik ortamda onaylayarak formun çıktısını göreve başladıklarında öğretmenlere imzalattıracaktır.

8. Müstakil müdürlüğü bulunmayan eğitim kuramlarında görevli öğretmenler ile kadroları il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde bulunan öğretmenler, başvurularını kadrolarının bulunduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapacaktır.

9. Yurt dışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurt dışı görev sürelerinin veya izinlerinin 28 Şubat 2016 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir. Bu kapsamda yer değişikliği yapılanlardan en geç 29 Şubat 2016 tarihine kadar görevine başlamayanların atamaları iptal edilecektir.

10. Başvurular iki aşamada alınacak; birinci aşamada sırasıyla eğitim kurumu, ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerince onaylanacaktır. İkinci aşamada ise eğitim kurumu tercihleri alınacak ve eğitim kurumu müdürlüklerince elektronik ortamda onaylanacaktır.

11. Elektronik Başvuru Formu dışında bir belgeyle veya posta yoluyla yapılan başvurular; gerekli şartları taşımayan başvurular; gerçeğe aykırı bilgi ve belgeyle ya da istenilen bilgiler uygun biçimde işaretlenmeden yapılan başvurular ile Elektronik Başvuru Formu çıktısı imzalanmadan ve onaylanmadan yapılan başvurular geçersiz sayılacak; geçersiz başvurulara dayalı yer değiştirmeler iptal edilecektir.

12. Yer değiştirme sürecinde yapılan işlemlerle ilgili olarak gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğretmenler ile gerekli kontrolleri yapmadan bu başvurulan onaylayan sorumlular hakkında yasal işlem yapılacaktır.

13. Yer değiştirme sürecinde ihtiyaç duyulan açıklamalar Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden ayrıca duyurulacaktır.

14. Öğretmenlerden aday olarak görev yapmakta iken herhangi bir nedenle görev yerleri değiştirilenler, en geç 15 Şubat 2016 tarihinde atandıkları yerlerde görevlerine başlayarak adaylıklarının kaldırılmasına esas sınava yeni görev yerlerinde katılacaktır.


Özür Grubu MEBBİS Başvuru Sayfası İçin Tıklayın

Eş Durumu Özür Grubu Tercih edilecek okullar listesi bu sayfada olacak...

2016 Eş Durumu Ataması Özür Grubu Başvuru Sayfası Ekranı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 31 yorum mevcut

  • Çocuklu ailelere öncelik 3 yıl önce yorumlandı

   Ağustosta olan il ve ilçe emri neden ocak ayında yapılmıyor. Bu çok büyük bir haksızlık. Özellikle çocuklu aileler için tam sorun. İl ve ilçe emri tekrar getirilmeli ve özellikle çocuklu ailelere öncelik tanınmalı. Çocuklu ailelere öncelik tanınırsa sırf batıya gitmek için kıyılan sahte nikahların da önüne geçilir.

  • Eş durumu 3 yıl önce yorumlandı

   Her yıl il emri verildi de bizim suçumuz ne bir dönem önce verilen şey neden şimdi kaldırıldı iş emri geri verilsin yoksa yollarca ne çocuğumuza ne eşimize kavuşamayacağız

  • mehmet 3 yıl önce yorumlandı

   sayın hocalarım bu sene ilçe emri olmamış , bence ilçe emrinin gerçekleşmesi için bastırmalıyız , ilçe emri olmalı

  • Ferdi kurt 3 yıl önce yorumlandı

   Bizde de boş kontenjan yok çıkıyor. Ve tercih dışı durum butonu aktif olmuyor. Siz de o buton aktif mi?

  • Aynen 3 yıl önce yorumlandı

   Tamer hocam bende aynısını anlatıyorum böyle yakınanlara. Bir yıl daha beklesem belki eczacılığı kazanacaktım. Deve yükü ile puan alıp ilkmat a gittim. Çünkü atamaları araştırdım ve açığı çok olduğu için öğretmenliği o puanla tercih ettim. Adamlar laylaylom lise hayatı yaşıyor. Barajı aşıp bir öğretmenliğe gidiyor. Biz anadolu liselerinde ders çalışmakla vakit geçirelim. Sonra yok 20 bin bekliyor. 30 bin bekliyor. Yığılma var aman Nabi baba bizi ata. Nerede adalet. Kominizm adalet değildir. Herkes hak ettiği kadarını kazanmalı. Eşitlik değil denkliktir adalet

  • müdür 3 yıl önce yorumlandı

   atama ve yer değiştirmeler öncesi norm kadrolar belirlenirken ücretli öğretmenlerin görev yaptığı okullar tercih listelerinde yer alıyor mu?

  • dd 3 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar bir şey soracağım. eşin görev yeri belgesinin güncel tarihli mi olması gerekiyor üç ay öncesi olmaz mı

  • Ezgi 3 yıl önce yorumlandı

   Arkadaşlar chrome dan deneyin olmazsa explorer dan

  • Salih kurt 3 yıl önce yorumlandı

   Hocam şayet eşiniz zorunlu hizmeti yapmış ise problem yok yada başka bir kurumda memur ise

  • nurtenyt @talper 3 yıl önce yorumlandı

   benimde kaydetmiyor basvurumu, bilen yardimci olsun lütfen

  • tamer @ATANAMAYAN 500 BİN ÖĞRETMENİ İLGİLENDİRİYOR SANSÜ 3 yıl önce yorumlandı

   bu kadar uzun yazıp kendini yoracağına açığı,ihtiyacı olan bir bölüm okusaydın zamanında be kamil,ben mi dedim sana alımı az olan bölüm bitir diye.bir seferde sucu kendinde ara

  • ATANAMAYAN 500 BİN ÖĞRETMENİ İLGİLENDİRİYOR SANSÜRSÜZ YAYINLADIĞINIZ İÇİN MEBPERSONELLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ 3 yıl önce yorumlandı

   4+5 yıllık Eğitim ve hFen Edebiyat fakültesi bitiren bitirdiği halde atanamayan sayıları 500 BiN'i bulan ve atanmak için yıllarca Kpss'ye girip 80 puanla dahi atanamayan fakir fukara çocukları varken;dolandırıcı birtakım sahtekarların çoğu atanma kaygısı olamayan:Sınıf,Din Kültùrü,İngilizce,Pdr gibi Kpss'den düşük puanlarla atanma garantisi olan bölümlerinden aldığı sahte diplomalarla yıllardır öğretmenlik yapan şimdilik daha yeni tespit edilen 60-80 kişi tespit edilmiş hatta bazıları neredeyse emekli olacaklar 24 yıldır sahte diplomayla maaşını bu ülkenin dürüst vatandaşlarının ödediği vergilerden alan sahte öğretmenler bile ortaya çıkmış.Çok merak ediyoruz acaba bu zâtlar niye bu kadar zaman ortaya çıkmadı, çıkarılmadı? Allaaddin'in sihirli şişesinden çıkan cinler gibi etrafa saçıldılar.Atanamayan 500 BiN öğretmen ve sayıları 3 Milyonu bulan aileleri olarak Meb bizim gibi Kpss mağdurlarını ve kamuoyunu acil olarak aydınlatılmalı bu öğretmenlerin bağlantılı olduğu çetesel bağlantılar,sendikal gibi örgütler var mı, varsa bu bağlantılar ibret-i alem için deşifre edilerek yine bütün ayrıntılarıyla kamuoyuyla paylaşılmalıdır. Bizler sayıları 500.000'ini aileleriyle birlikte sayıları 3 Milyonu bulan mağdurlar olarak Meb'deki öğretmenlerin on binlercesinin Üniversite+Eğitim+Fen Edebiyat fakültesi okumadığını biliyoruz. Ecevit döneminde Ziraatçılar bir gecede öğretmen yapıldı.Çoğu hala sınıf öğretmenliği yapıyor.Meb. artık yaşları 45-60 yaşı bulan bu kitleleri tespit ederek erken emekli etmeli,atanamayan 4-5 yıllık Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültesi Mezunu sayıları 500 BiN'i bulan atanamayan genç işsiz öğretmenlerin atanması için köklü adımlar atmalıdır

  • Burak hoca 3 yıl önce yorumlandı

   gerçek anlamda evli olanları anlarımda sırf doğudan kaçmak için evlenenler inş gittikleri yerde daha büyük sıkıntılar çekerler

  • BURAK HOCA 3 yıl önce yorumlandı

   oh ne güzel dünya be 1 senede apar topar kaçar gibi batıya dön doğuda işkence cekmeye devam edelim

  • talper 3 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar, 2 gündür başvuru ekranındaki formu dolduruyorum, kaydet butonuna basınca sistem hata veriyor. aynı problemi yaşayan var mı?

  • Aysu manci 3 yıl önce yorumlandı

   Evet sistem zaten direk zorunlu bölgeleri acıyor size bende geçen sene vanda geldim

  • bilişim teknolojileri 4 yıl önce yorumlandı

   bilişim teknolojilerine 5000 atama bekliyoruz

  • İmdat 4 yıl önce yorumlandı

   il içinde farklı ilçelerde olduğumuz için sadece bu ilçelere tayin isteyebiliyoruz. o ilçelerde branşımıza kapalı, yakın ilçeleri tercih edemiyoruz. eş özründe 3. aşama yapılsa da biz açıkta kalanlar yakın ilçelere serpiştirilse olmaz mı?

  • esra 4 yıl önce yorumlandı

   son gün bugün değil demi?

  • feraye tan 4 yıl önce yorumlandı

   Çocuk başka şehir de aile başka şehir de böyle aile bütünlüğü olurmu bu nasil bir madde

  • bilişim teknolojileri 4 yıl önce yorumlandı

   bilişime 5ooo atama

  • Kafa karışık 4 yıl önce yorumlandı

   i̇lk atama olduğum için hizmet puanım çok düşük görünen o ki aile birliği için tercih ettiğim ilde bana açılan listeye yerleşemezmişim umudum il-ilçe emri... i̇l veya ilçe emri verilirse emre alınmak için tercih yaparken 41. tercih açılmak zorunda mı acaba ?

  • Çocuklar düşünülsün 4 yıl önce yorumlandı

   MEB her zamanki gibi öğrencileri ve öğretmenleri düşünmemiş.

  • Umutsuz 4 yıl önce yorumlandı

   Ben de aynı durumdan mağdurum ne eşimin bulunduğu ilçeye gidebiliyorum ne de başka ilde okuyan oğlumun yanına şimdi kızımda birinci sınıfa başlayacak ben hangisini düşüneyim iki çocuğuma da faydam yok.Allahım çok mutsuzum.Çok sevdiğim mesleğimden soğudum.Bizi neden duymuyorlar bizim sorunlarımız gerçek bir eğitim öğretim dönemi böyle geçmez.15 yıldır 12 yerde çalıştım asker eşi olunca bir o yana bir bu yana zaman zaman eşimden ayrı kalmak zorunda kaldım bari cocuklarımız mutlu olsun lütfen bu maddeyi yeniden getirsinler

  • COCUGUMUZUN EGİTİMİ 4 yıl önce yorumlandı

   Ozurdurumunda teogla kazanan ogrn.maddesi vardi.bu yaz neden iptal oldu.bu maddeyi madem kaldiracaktiniz!!!OZAMAN SİSTEMDE NEDEN DİGER SEHİRLERİ ACTİNİZ!Herkes bulundugu sehirle sinirli kasaydi.EGİTİM icin cocugumuz baska sehirde biz baska sehirde.buda AİLE BUTUNLUGUNDE COK ONEMLİ degilmi.birde bu yil boyle bir madde cikarmissiniz bu maddeye es durumu diyeceginize aile butunlugu demissiniz.bu ne TUTARSİZLİK....

  • Deniz 4 yıl önce yorumlandı

   Alanınız nedir? Benm matematik bende İzmir istiycem ve böyle bir sorun yok bende, branşla ilgili olabilir belki yada sistemle

  • acil vevap lütfen 4 yıl önce yorumlandı

   zorunlu hizmette 1.5 yıl vandaydım, eş durumu için izmire tayin istiycem, zorunlu hizmeti bitirmediğim için illa zorunlu geçen yerleri mi tercih etmek zorundayımm??*

  • teknik öğretmen @mad 4 yıl önce yorumlandı

   malesef kurumumuz golu attı. norm güncellemeleri yapılmamış gidemiyoruz bir yere. ne yapmaya çalışıyor bunlar böyle mağduriyetmi olur

  • Öğretmen 4 yıl önce yorumlandı

   mebbis açıldı fakat, alanınızda boş kontenjan yok ibaresi var. izmir il milli eğitim kontenjan listesi yayınlanmamış acaba bununla ilgili bir durum mu? benim gibi olan arkadaşlar var mı?

  • Eş durumu 4 yıl önce yorumlandı

   sakarya-serdivanda normlar güncellenmemiş bu yüzden tercih yapacak okul sayısı 3 gözüküyor.15 sınıf öğretmenliği açığı varken 3 okul gözüküyor.bunun sorumluluğu kimde acaba!

  • mad 4 yıl önce yorumlandı

   İlçe emri yok mu ?:(

  TÜM YORUMLAR
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Nabi AVCI'nın Dile Getirdiği, Yalnızca Şubat Ayında Atama Yapılması Uygulamasını Doğru Buluyor musunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Linkler
  E-Gazete
  • Sabah Gazetesi
  Karikatür
  • Ve Alo 147'nin Suyu Çıkar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv