Özür Grubu Atamasında 41. Tercih Konusunda Kim Haklı?

MEB, 26 Ağustos itibariyle özür durumundan nakil sonuçlarını açıkladı.

30 Ağustos 2015 Pazar 14:35
Özür Grubu Atamasında 41. Tercih Konusunda Kim Haklı?

MEB, 20 ila 26 Ağustos 2015 tarihleri arasında aldığı öğretmen özür nakil başvurularını, 28 Ağustos'ta sonuçlandırmıştı.

MEB'in yaptığı açıklamaya göre, 19 bin 691 kişi tercihine atanırken, 3 bin 181 öğretmen ilçe emrine, 144 öğretmen de kura ile atandı.

Ancak, 41. tercihini yani "boş kalacak herhangi bir okula atanmak istiyorum" seçeneğini olumlu işaretlemeyenlerden tercihlerine yerleşemeyenler, ilçe milli eğitim müdürlükleri emrine atanmadı.

Oysaki, başvuru ekranında geçen atama dönemlerinden farklı olarak, 40 tercihini doldurup, 41. seçeneği olumlu işaretleyenlerin, ilçe emrine atanacağı açık olarak yazılmıştı. (Özür ekranında yazılan açıklama şu şekildeydi: 41. seçeneği işaretleyenlerin, öncelikle birinci aşamada belirtilen mazeret ilçesi dikkate alınarak yer değiştirmeleri gerçekleştirilecektir.41 nci seçeneği işaretlemeyenler ise tercihlerine atanamadıkları takdirde yer değiştirmeleri yapılamayacaktır.)

25 Ağustos'ta yapmış olduğumuz haberde, bu detaya dikkat çekmiş, 41. tercihini olumlu işaretlemeyenlerin atanamayacağına dikkat çekmiştik.

Şimdi tüm bunlara rağmen, yani, atama ekranındaki açık uyarılara rağmen, 41. seçeneği işaretlemeyenlerin özür nakli başvurunda mağdur olduğunu belirtmek uygun değildir. Ayrıca, geçen atama dönemlerinde başvuran herkesin atanmış olması, 41. seçeneği işaretlememeyi gerektirmez. Zira MEB bu kez atama ekranında nasıl hareket edeceğini açıklamıştır.

Diğer taraftan, 41. seçeneği işaretlemeyenlerin bir kısmı re'sen atama istemektedir. Tercihte bulunan öğretmenlerin tümü, re'sen atama isteyen öğretmenlerden oluşmamaktadır.

Ya iyi okul olsun ya da olmasın mantığıyla hareket edip, sonra da nakli çıkmayanların, kimseyi suçlama hakkının olmadığını düşünüyoruz.

Bu nedenle, Ali Yalçın da, İsmail Koncuk da yanlış yapmaktadır. Sendikacıların görevi, olur olmaz her talebi gündemleştirmek olmamalıdır. Kamu yararı ile hizmet gerekleri arasında bir denge oluşturmakla görevli olan MEB'e biraz da sendikacılar yardımcı olmalıdır.

Kaynak: memurlar.net

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 77 yorum mevcut

  • Öğretmenn 4 yıl önce yorumlandı

   Aynı durum benimde başıma geldi acaba dava açabilir miyiz

  • hakan @Ogrt 4 yıl önce yorumlandı

   il içine mi

  • hakan 4 yıl önce yorumlandı

   il içi atama için de hak vberilmesini istiyoruz mağduruz

  • hakan @hakann 4 yıl önce yorumlandı

   ne demek istiyorsun sen haysiyetli olup olmadığımı nereden biliyorsun

  • peki il içi özür durumu yerleştirmelerine ne diyor 4 yıl önce yorumlandı

   Özür grubu atamalarda,Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerekli açıklamalar yapılmadığı için 41. Tercih şıkkını işaretlemeyenlerin ilçe emrine atamaları yapılmamıştı.Bu mağduriyetin giderilmesi için Bakanlığımız bugün yaptığı basın açıklaması ile 01.09.2015 günü saat 24.00’a kadar MEBBİS üzerinden elektronik ortamda ilçe emrine atanmak “istiyorum/istemiyorum” seçeneklerinden birini işaretleyerek ek başvuru hakkı tanıdı.Fakat bu hak sadece İller arası özür grubu atamalara başvuran öğretmenlere sunuldu.Peki ama il içi özür durumu olan öğretmenlerin mazereti neden göz ardı edilmektedir?Onların mazeretlerini bakanlığımız neden önemsemeyen uygulamaya imza atmaktadır?

   Bilindiği üzere Anadolu Eğitim Sendikası olarak MEB’e yaptığımız başvuru ile hem il içi mazerete bağlı yer değişikliğinde ilçe emri hakkının verilmesini hem de iller arasında mazerete bağlı yer değişikliği yapmak isteyenlere mazeretlerinin bulunduğu ilçelere ön koşul olmak üzere il/ilçe emri hakkının tanınmasını talep etmişti

  • hakann 4 yıl önce yorumlandı

   Defol git baska yorum yap haysiyetsiz

  • eser hayratlı 4 yıl önce yorumlandı

   eben haklı mı? bilip bilmeden sallıyorsun

  • hata.. 4 yıl önce yorumlandı

   sistem hata veriyor..kaydet butonuna basınca hata sayfası açılıyor..herkeste mi böyle acaba

  • hata.. 4 yıl önce yorumlandı

   sistem hata veriyor..kaydet butonuna basınca hata sayfası açılıyor..herkeste mi böyle acaba

  • 41.madde 4 yıl önce yorumlandı

   2014 yılında Ağustos eş durumu tayininde 13 okul tercih yaptım.41.tercihi işaretlemedim.İlçe emrine atandım.2015 Ağustos eş durumu tayinde 10 okul yazabildim 41.maddeyi işaretlemedim ve ATANAMADIM.İlçe emrine çıkması için 40 okul mu yazıp 41.maddeye evet diyeceğiz.

  • Ogrt 4 yıl önce yorumlandı

   Bakanlik 41. Tercihi tekrar açacak hadi bakalım bu haberi kaldırmayı dursun lütfen

  • özürsüzzz 4 yıl önce yorumlandı

   yaptığınız yorumla başkalarını mı etkilemeye çalışıyprsunuz biraz öğretmenlerin gözüyle bakın olaylara.destek olun köstek değil.atanamayanların atanacağını umut ediyorum ve dua ediyorum tüm darda kalmışlara...

  • Tepki 4 yıl önce yorumlandı

   Arkadaslar bence bu sitenin isteği yorum yapmamız. Kesinlikle kaale almayın. Yorum da yapmayın. Bakanlık bu konuda çalışma yapıyor zaten.

  • asker eşi 4 yıl önce yorumlandı

   askerlerin tayinini zounlu çıkaran skereşlerinidedüşünmeli herv 2 3 sende u korkuyu yşıyorum acabaeşimin yanına gidebilir miyim?lütfen sesi̇mi̇zi̇ duyun veeş özrünü henleyi̇n..

  • Hasan 4 yıl önce yorumlandı

   113 kmlik yolu bile yazdım bu da sabah 5.5 ta evden çıkmam akşam 6 da evde olmam demekti. ama yine gelmedi.bi̇z öğretmen olarak anlamamışken sen çok iyi anlamışsın. vicdan biraz

  • Ogrtmn 4 yıl önce yorumlandı

   210 puanla es ozrunden atanamadım. 41. Tercihi isaretlemedim diye bizi sucluyorsunuz. Başvurduğum ildeki tüm 6 tane açık okulları yazdım zaten başka da açık yoktu . 15 tane de muhtemel yer yazdım. Daha da atanamadiysam ben mi sucluyum. Bu haberi yapan kasıtlı yapıyor. 41 işaretleyen çok düşük puanlar gitti biz gidemedik. Bu da adalet.

  • vicdansızlık bu 4 yıl önce yorumlandı

   Bu haberi yapanın vicdanından da aklından da şüphe ediyorum. Yani kılavuz çok açıktı da biz mi anlamadık. Yok anladık da anlamamazliktan mi geldik. Ya çocuk oyunu mu bu Allah aşkına! Ailelerimiz söz konusuyken burada, ancak sizin gibi vicdan yoksunlari düşünür böyle bir şeyi. Bir de bunu haber yapıp insan diye dolaşırlar ortada!!!

  • karaktersiz 4 yıl önce yorumlandı

   bu haberi yapan karaktersizin önde gidenidir. insanların mutsuzluğundan mutluluk payı çıkarmak isteyenler...ya sen körsün yada okuma bilmiyorsun kılavuzu iyi oku şerefsiz...

  • mağdur 4 yıl önce yorumlandı

   karaktersiz insanlarsınız su nereye akrsa oraya gidersiniz daha da bu siteye girmem

  • TLG 4 yıl önce yorumlandı

   '41. seçeneği olumlu işaretleyenlerin, ilçe emrine atanacağı açık olarak yazılmıştı.' böyle bir ifade ne mavi yazılarda ne de klavuzda var komik olmayın lütfen. mavi yazılarda 41. seçeneği işaretleyenler yazıyor, olumlu diye bir ifade yok. ayrıca ilçe emrine atanma ile ilgili tek bir kelime bile yok. dürüst olun haber yaparken

  • figo 4 yıl önce yorumlandı

   41. Tercih içeriği net değildi. Aksi takdirde bu duruma düşmek istemezdik.Ailemizin yaninda olmak istiyoruz. Hepsi bu

  • hasan akdağ 4 yıl önce yorumlandı

   lan palyaço senin yaptığın habere sokayım soytarı geçen yıl kırkbiri açmayamlar il emrine gitti bu sene açanlar, mebin kıçı başı yerinde duruyor mu her sene bir dalavere cinci hocaya sorsan meb bu sene ne yapacak diye adam devreleri yakar 6lıyı tutturmak mebin ne yapacağını tutturmaktan daha kolay klavuzun neresinde yazıyor 41i açanlar il emrine verilecek diye yazsa kimse kaçırır mı düdük

  • öğretmen 4 yıl önce yorumlandı

   41.maddede il genelinde boş kalan herhangi bir kuruma kura ile atanmayı kabul ediyorum/etmiyorum yazılı, siz kelime oyunu yapmışsınız,neden ifadeyi direk almadınız,ayrıca 2246 ailenin ayrı kalması ve biraraya gelme talebinde bulunmasını olur olmaz haber olarak değerlendiren sizler öğretmenlere büyük bir hakaret içindesiniz,bir de bunu aleni haber diye yayınlıyorsunuz.yazık sizin haber anlayışınıza,ya öğretmenlere düşmansınız ya da sendikalara

  • umut 4 yıl önce yorumlandı

   Siddetle ve halen kinaniyorsunuz. Sayin site yetkilisi yorumlari okuyupta hic haberin dogruluginu arastirmak gibi bir kaygiya dusmediyseniz su ana kadar, bu saatten sonra sitenizi pc mizin sakincali-yasakli listesine eklemek duser bize. Ogretmen arkadaslara sesleniyor ve bu duyarsizlik karsisinda protestoya cagiriyorum.

  • bu kadarda olmaz 4 yıl önce yorumlandı

   41 de diyor ki il genelinde atanmak istiyorum hangi kilavuzda yaziyor il emri diye bu kadar insanin ailesinden ayri kalmasi sizi çok mu mutlu ediyor bu nasil bir habercilik anlayisidir elinizi vicdaniniza koyun

  • adem 4 yıl önce yorumlandı

   Insanlari yonlendirme git baska haberler bul gercek haberler

  • hayret ediyorum 4 yıl önce yorumlandı

   41.tercihi gerek bilerek gerek bilmeyerek isaretlemeyen 2246 ogretmenin ne sucu ne gunahi var sizler hala burada bunun haberini yspiyorsunuz.Sizin bu ogretmenkerin esinin yanina gitmesinden neden rahatsiz oluyorsunuz da boyle haberler cikariyorsunuz

  • fatma özgürsoy 4 yıl önce yorumlandı

   ben şubatta yüksekova ya atandım sağlık özrüne başvurdum 41. işaretledim ama çok uzak ilçeye giderim diye istemediğim halde uzak ta olsa 20. tercihe yazdığım ilçeye atandım.sandım ki hiç bir yer olmazsa yüksekova da kalacam. anlamadım il ilçe emrini.anlasaydım 4 tercih yapardım .

  • erk 4 yıl önce yorumlandı

   Bu haberi yapan tam bir gerizekalı

  • m.ali 4 yıl önce yorumlandı

   muhtemel boşalacak yer dolayısıyla yanıldık 41,madde nin il emri olacağı açık değildi sadece boş kalan norma atanacağı belirtildi lütfen ama lütfen bu iş en kısa zamanda çözülsün çözende çözmeye çabalayanda çok dua alır.aileleri birleştirmek en büyük insani fazilettir.

  • umut 4 yıl önce yorumlandı

   Haber yalan. Meb in ikgm gov sitesinde uayimlanan klavuzun 6. Sayfasi 2. Maddenin a bendi ni once bi zahmet okuyun sonra bu haberi halen tutacak ilgili siteye bi de yuhhhh cekmicek misiniz. Hadi bakeem hadi. .....Sizi

  • mustafa55 4 yıl önce yorumlandı

   memurlar net de ayni haberi yapmıştı 41. tercihin net olmadığına yönelik. şimdi kıvırmasın

  • Alp tekin 4 yıl önce yorumlandı

   Yaziklar olsun bir belirsizlik yok her şey açık ve net diyen anlayışa.bu kadar öğretmeni kör ve bilinçsiz olarak gören haber sitesine ve haberi yazana YAZIKLAR OLSUN.

  • Çok MAĞDURUZ 4 yıl önce yorumlandı

   suçlu aramaktan çok 41. Tercihten dolayı mağdur olan insanların mağduriyeti giderilsin LÜTFEN

  • nahmet 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaş madem açık açık yazdı diyorsun ben tercih yaparken 41.seçeneği üst yöneticilere sorduğumda ban net bir cevap verememelerinin sebebi neydi veya biz okuduğumuzu mu anlayamıyoruz meb okadar mı korkuyor ki 41.seçeneğin birisine il içinde atanamadığım halde il emrine verilmek istiyorum diye bir yazı yazamadı

  • Yaziklar olsun 4 yıl önce yorumlandı

   Sizin amaciniz insanlarin hakkini mi savunmak yoksa mebi ovmek mi?Atanamayan yani bilerek veya bilmeyerek 41. Secenegi isaretlemeyen insanlarin ne sucu, gunahi var. Onlarinda istedikleri yerlere atanmak sizi neden bu rahatsizlik verdi anlayamiyorum ve bundan sonra da sizi takip etmeyi birakiyorum....

  • asilsizhaber 4 yıl önce yorumlandı

   Yorumunuzu kendinize saklayin yalan haberler pesinde kosmayin

  • Eşler ihtiyaç olan yerde 4 yıl önce yorumlandı

   amaç aile bütünlüğü ise meb bu kişileri 2200 kişiyi ihtiyaç olan yerde birleştirmelidir yönetmelik böyle der

  • helal olsun 4 yıl önce yorumlandı

   memurlar net ilk kez doğru haber yaptınız mebin ciddiyeti yook adam bir okul yazıyor atanamıyor sonra mağdurum edebiyatı yapılıyor iyi o zaman bakanlık herkesi il emrine atasın on puanlı adam burda aile bütünlüğü cakası yapıyor hani eşler ihtiyaç olan yerde birleştirilecekti uygulamayacaksınız neden yönetmeliğe koyarsınız meb kabak tadi veriyor silkelenmelidir

  • murat 4 yıl önce yorumlandı

   Aciklamadaki Özür ilçesi öncelikli kurumlar ne demek? Buna yetkililer dahil kimse atama sürecinde kesin cevap veremedi.
   41. Tercihte yazan il genelinde boş kalan kurumdur.

   Buna göre haber yapınız.

  • yalanhaber 4 yıl önce yorumlandı

   yalan haber yapipda insanlari haksiz dusurmeye calisiyorsunuz bu yalan haberin kaldirilmasini istiyorumm

  • ali 4 yıl önce yorumlandı

   41. aalamini kendinizce yorumluyorsunuz. aama yazili olan seyi goremiyorsuz yalan haberden doloyi sizi kiniyorumm.

  • kimimbenx 4 yıl önce yorumlandı

   asilsiz haberler yaparak kimseyi huzursuz etmeye hakkiniz yok. il emri ilce emri verilecektir diye herhangi bir aciklama varsa onu paylasin yoksa kendiyorumunuzu kendinize saklayin

  • kimimbenx 4 yıl önce yorumlandı

   Yaa uydurma haber yapipda kimsenin huzurunu kacirmaya yetkiniz yok asilsiz haberinizi kaldiriniz.

  • mebbisçi 4 yıl önce yorumlandı

   laf kalabalığına gerek yoktu. 41. tercihe il/ilçe emri istiyorum veya istemiyorum yazılabilirdi. çok mu zor birseydi.. magduriyet açıklama eksikliğinde. o zaman magdur olan kalmazdı....

  • Sevil kilic 4 yıl önce yorumlandı

   Yazıklar olsun bu haberi yapanlara

  • Mağdur2200 4 yıl önce yorumlandı

   Insanları kimse kandırmasın eğer 41. Tercihi işaretleyenler il emrine atanacak deseydi biz bunu görür ona göre işaretlerdik. Aile bütünlüğünü kimse bile bile tehlikeye atıp ailelerinden uzak kalmaz. Lütfen yetkililer sesimizi duysun

  • ben ali 4 yıl önce yorumlandı

   ne zaman açıklacak tam net ver

  • Nebahat 4 yıl önce yorumlandı

   nerede yazıyor bi ispatlayin delimiyiz biz niye işaretlemedik o zaman heyecan mı arıyoruz

  • Adı 4 yıl önce yorumlandı

   Bende sizi gerçek bi haber sitesi zannediyordum ta ki bı haberin doğruluğunu bilip bilmeden haber yaptınız.demek ki diğer haberlerinizde öyle haberciliğe no amaç haber olsun

  • Yalan haber 4 yıl önce yorumlandı

   Bu haberi araştırmadan bilgi sahibi olmadan yayınlayarak kaç kişinin hakkını gasp ediosunuz yazık çok yazık...

  • Da 4 yıl önce yorumlandı

   ali Yalçın İsmail koncuk dan iyi mi biliyorsunuz siz

  • De 4 yıl önce yorumlandı

   bu haberi kaldırınız kaynağı kaldırdı siz hala yayımda tutuyorsunuz.haksız yere birçok insanın bedduasını alacaksınız

  • Alex 4 yıl önce yorumlandı

   Yazıklar olsun sizin gibilerin habercilik anlayışına!!

  • kırk bir 4 yıl önce yorumlandı

   kesinlikle yalan haber bu. 41.madde'de il emri yazdığını nereden çıkarıyorsunuz. ki yazsaydı biz işaretlerdik. neden eşimden 400 km uzakta kalayım ki. bu tamamen düşmanca ve nefret kokan bir yazı. iki gündür biz uyku uyuyamazken siz nasıl olur da bizi uyanıklıkla itham edersiniz. bu ne hadsizliktir. ben özrümün olduğu ilçedeki bütün okulları yazdım, 200kmlik ilçeleri elbette yazmadım. 41. tercihte il emri yazsaydı elbette işaretlerdim. 41 de yazan şuydu: "il genelinde boş kalan okullara atanmak istiyorum" bunu işaretleyemezdim, günlük gidiş-geliş yapılamayacak ilçe riskini nasıl göze alayım. geçen sene 41.madde ile il emrinin hiç bir alakası yoktu. herkesi il emrine atamışlardı. bu sene neden bizi mağdur ettiler. bir de mağdur etmleri yetmiyor gibi suçlu da ilan edildik hatta uyanık! yazıklar olsun bilip bilmeden kimin ne durumda olduğunu anlamadan yalan haber yapanlara....

  • İsimdiz 4 yıl önce yorumlandı

   Su yanlış haberi kaldırın artıklık duyarsızlar

  • Kursat 4 yıl önce yorumlandı

   41. Tercih il ilçe emri dir diye bir şey klavuzda ve tercih sayfasında yazmıyordu

  • Öğrt 4 yıl önce yorumlandı

   şimdi size istatistikleri verelim.19bim kişi tercihine atandı 3000kişi ilçe emrine yani 41evet diyenler.2250 kişi atanmadı 41hayır dedi.2250ki̇şi bizler 3000ile yakın bi sayımız var.25000dogru anlamıştı bizler yanlış anlasaydık haber doğru derdım ama zaten yarı yarıya nerdeyse evet ve hayır.3000kişi zaten puanı az aday öğretmenler çoğunluğu ve zaten tercihlerine yerleşemeyecekleri belli.ama 2250 kişi yüksek puanlı kılavuz denen seyde il ilçe emri olacağı yazmıyordu olsa herkes evet istiyorum derdi kimse mağdur olmak istemezdi bı öğretmenlerin değiş sistemin yeterince açıklama yapmayan mebim suçu.yukarıdaki haberde eksik bilgi var.41 tercih il genelinde herhangi bir yere atanmak istiyorum şeklinde.ilçe emri yazsaydı kimse su an net etrafında dolaşıp duracağına başlayacağı okula hazırlık içinde olurdu

  • Kkkkk 4 yıl önce yorumlandı

   bu haberin doğruluğu yoktur olsaydı memurlar net kaldırmazdı.bi sürü üyesi ve takip edeni var.adınız mebpersonelleriyse yanımızda olun köstek olmayın.bu haber yüzünden atamamız olmaz ise öbür dünya'da hakkımı alırım.işim özünü gerçeği dogruyu bilmeden dışardan haber al yayımla ne güzel haberciliğe bak ya

  • isimsiz 4 yıl önce yorumlandı

   hala tıtuyorsujuz yanlış haberi bundan sonra sizin hiçbir haberinize itibar göstermeyeceğiz

  • isimsiz 4 yıl önce yorumlandı

   hala tıtuyorsujuz yanlış haberi bundan sonra sizin hiçbir haberinize itibar göstermeyeceğiz

  • isimsiz 4 yıl önce yorumlandı

   hala tıtuyorsujuz yanlış haberi bundan sonra sizin hiçbir haberinize itibar göstermeyeceğiz

  • isimsiz 4 yıl önce yorumlandı

   hala tıtuyorsujuz yanlış haberi bundan sonra sizin hiçbir haberinize itibar göstermeyeceğiz

  • lütfen kaşdırın 4 yıl önce yorumlandı

   Yanlış haberleri lütfen kaldırın bizlere yanlış oluyor ama

  • tuğba 4 yıl önce yorumlandı

   açıklamalar net bir şekilde yapılsaydı 3 bin kişi mağdur olmazdı.kimse kendini haklı göstermeye çalışmasın 3000 kişi eşinin yanına gidemediyse net bir açıklama yapılmamış demektir.kimse kendini bile bile ateşe atmaz..

  • ha 4 yıl önce yorumlandı

   Uav arkadaş yalan yanlış haberleri neden yayımlıyorsunuz memurlar net kaşdırdı siz hala tutuyorsunuz

  • Nurgül 4 yıl önce yorumlandı

   Kaldirin su haberi

  • KALDIRIN BU YALAN HABERİ 4 yıl önce yorumlandı

   destek olacağiniza köstek oluyorsunuz soruyorum bu haber karşisinda ne aldiniz ayip haberci̇li̇ği̇ni̇ze ayip

  • Sa 4 yıl önce yorumlandı

   editör memurlar net ve menpersonel haberi kaldırdı doğruluğu olmadığı için sizde duyarlı olunuz kaldırınız

  • yuh 4 yıl önce yorumlandı

   dün yaptığınız haber '2 bin 246 öğretmen ise, tercih dışı olan "ilçe emrine atanmak istiyorum" (41.tercih) işaretlemediklerinden, ilçe emrine atamaları yapılamamıştır. soruyorum bugun yaptığınız haberle nasıl çelişiyorsunuz haberciliğinize yazık ayipşi̇mdi̇de 41 nasil açikliyorsunuz.i̇lk önce öğreni̇n sonra haber yapin

  • Büşra 4 yıl önce yorumlandı

   böyle haberler duymak görmek istemiyoruz.öğretmenler olarak mağduruz ve bizim kabahatimiz değil.41tercijşn açıklaması yeteri kadar yapılmamıştır bı haberi kaldırınız memurlar net kadar duyarlı olunuz onlar hatalarından döndüler

  • Ayşe y 4 yıl önce yorumlandı

   haberi doğrumu değil mi araştırmadan kopyala yapıştır yapıyorsunuz böyle habercilik mi olur memurlar net 2dakokada kaldırdı güvenirliliğini kaybediyorsunuz

  • ayıp ayıp 4 yıl önce yorumlandı

   tercih kılavuzu mahkemeye gidecek olmazsa emsaller var il emri yapılacak diye net bir ifade yok açanlara keyfi yapılmış..

  • Ali as 4 yıl önce yorumlandı

   bu haberi memurlar net kaldırdı sizde kaldırınız doğruluğu yok

  • yuh 4 yıl önce yorumlandı

   ayıp ya hani bu ülkede adalet adaletin koruyucususunuz ocakta açmayanlar iye atandı.bunları yazsanıza.mebbiste nerede yazıyor il emri var be haberciler bizmi körüz de işaretlemdik.bana il ilçe emri var göster ! orda oturup ayakçılık yapmayın.yeter..

  • na na 4 yıl önce yorumlandı

   Si nasıl haber sitesiniz memurlar haberi yanlış yaptığını anladı kaşdordı si hala yayınlıyorsunuz doğru haber yapın lütfen

  • mağdur 4 yıl önce yorumlandı

   sizin için olur olmaz olabilir de bu sorunu niye gündeme getirmeyecekmişiz. siz misiniz 1 çocukla ortada kalan ayrı yaşayan akılcı haberler yapın lütfen.

  TÜM YORUMLAR
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Nabi AVCI'nın Dile Getirdiği, Yalnızca Şubat Ayında Atama Yapılması Uygulamasını Doğru Buluyor musunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Linkler
  E-Gazete
  • Sabah Gazetesi
  Karikatür
  • Ve Alo 147'nin Suyu Çıkar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv