Norm Fazlası Öğretmenler İl Dışına Atanabilir mi?

Bulundukları ilde ihtiyaç fazlası olan öğretmenler il dışına atanır mı?

09 Aralık 2015 Çarşamba 12:22
Norm Fazlası Öğretmenler İl Dışına Atanabilir mi?

17.04.2015 Tarihli ve 29329 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin "İhtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri" başlıklı 53. maddesi 2. fıkrasındaki; "(2) Bu şekilde yapılan atamalarla fazlalığın giderilememesi halinde bu durumdaki öğretmenler tercihleri de dikkate alınmak suretiyle öncelikle il içinde alanlarında ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarına atanır. İl içinde alanlarında ihtiyaç bulunmayanların atamaları, bulundukları ilde çalışılması gereken süre şartı aranmaksızın tercihleri doğrultusunda yer değiştirme döneminde il dışına yapılabilir; bunlardan zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunanlar, alanlarında ihtiyaç bulunan zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına atanır." hükümleri nedeniyle personel boyutunda atıl kapasite yaratılmaması, var olan atıl kapasitenin ihtiyaç duyulan okul ve kurumlara yönlendirilmesine zemin oluşturarak verimliliğe dönüştürülmesi görev yaptıkları ilde alanında norm fazlası öğretmen durumunda olup alanında bulunduğu ilde ihtiyaç bulunmayanların (örneğin Gazetecilik branşı) ihtiyaç duyulan illere atanması gerekmektedir.

Görev yaptıkları ilde alanında norm fazlası öğretmen durumunda olup alanında bulunduğu ilde ihtiyaç bulunmayanların (örneğin Gazetecilik branşı)ihtiyaç duyulan illere atanması için bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

YORUM YAZ

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

      Yorumlar
      Toplam 2 yorum mevcut

    • koca memeli batu 4 yıl önce yorumlandı

      kar yağmıycak zaa

    • il içinde bile zorunlu gönderemezler 4 yıl önce yorumlandı

      norm fazlaları ilçe bazında okullara verilebilirler ama il içerisinde istek dışı gönderemezler bu konuda mahkeme kararları var ,tazminat davaları ve yolluk ödeme zorunda kalırlar

    Hava Durumu
    Tümü Anket
    Nabi AVCI'nın Dile Getirdiği, Yalnızca Şubat Ayında Atama Yapılması Uygulamasını Doğru Buluyor musunuz?

    NAMAZ VAKİTLERİ
    Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

    SPOR TOTO SÜPER LİG

    Tür seçiniz:
    Linkler
    E-Gazete
    • Sabah Gazetesi
    Karikatür
    • Ve Alo 147'nin Suyu Çıkar
    Sen de Yaz
    Ziyaretçi Defteri
    Ziyaretçi Defteri
    Siz de yazmak istemez misiniz?
    Ziyaretçi Defteri
    Arşiv