Şubatta 30 Bin Ağustosta 20 Bin Atama Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, NTV'de canlı yayımlanan Özel Röportaj Programı'nın konuğu oldu

20 Ekim 2015 Salı 19:32
Şubatta 30 Bin Ağustosta 20 Bin Atama Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Öncelikle bu terör olaylarında hayatını kaybeden bütün yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. İçlerinde son kaybettiğimiz Atabey'de olmak üzere öğretmenler var, öğrencilerimiz var. Milli Eğitim camiası olarak bu son olaydan çok etkilendik. Ben hepsine Allah'tan rahmet diliyorum, yakınlarına sabırlar diliyorum meslektaşlarımıza, öğrencilerimize, öğretmenlerimize baş sağlığı diliyorum.

Şubat'ta öğretmen atamaları

"Sayın Maliye Bakanı 2016'da öngörülen kadro sayısını yaklaşık 78 bin diye açıkladı. Dolayısıyla, bunun içinden biz ne kadar alabilirsek Milli Eğitim olarak onun azamisini almaya çalışacağız. Ama şunu ilgili arkadaşlarımız, öğretmen adaylarımız biliyor ama kamuoyunun da bilmesinde yarar var: Kadro tahsisleri kadro ihdasları, yani kamuda alınacak kişiler için ayrılacak kadrolar kanunla, bütçe kanunuyla öngörülüyor. Dolayısıyla, bizim elimizde evet Şubat atamalarında kullanabileceğimiz 10 bin kadro var, ama biz bunu Şubat ataması için yeterli bulmuyoruz. Bunun üzerine Sayın Başbakan'ın da söylediği gibi mümkün olursa 20 bin daha koymayı öngörüyoruz. Ama bunlar için bizim Meclis'ten en az bir 30-40 binlik kadro almamız lazım. Bu da yetmiyor, kadroyu aldıktan sonra da Maliye Bakanlığı'nın bu aldığımız bütün kadroları 2016 için kullanma iznini bize vermesi gerekiyor. Bunları yapabileceğimizi görüyorum, yani o alanda siyasi irade oluşmuş durumda dolayısıyla, inşallah Şubat ayında 10 binin üzerine yeni alacağımız kadrolarında yarısını ilave edeceğiz. Öteki yarısını niye tutuyoruz? Öteki yarısını da Ağustos atamaları için, çünkü biliyorsunuz öğretmen atamaları KPSS sınavı sonuçlarına göre yapılıyor.

Şimdi Şubat'ta yapılacak olan atamalar geçen yıl ki KPSS puanlarıyla yapılacak. Oysa 2016 Temmuz'unda yapılacak KPSS sınavlarıyla yeni mezun olanlar, bu sınavda başarılı olmayıp, bunda şansını bir daha denemek isteyenler, yani 2016'da yeni bir KPSS yapılacak. Bu KPSS sonuçlarıyla alınan puanlara da bir kontenjan ayırmanız gerekiyor, onu da Ağustos'ta kullanacağız. Dolayısıyla, 2016 bütçesinden bize verilecek olan kadroların yarısını Şubat atamasının üzerine koyacağız, yarısını da inşallah Ağustos'ta kullanacağız. Bu ne kadar çok olursa tabi biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak o kadar memnun oluruz. Bu günlerde doğrusu Milli Eğitim Bakanlığına yönelik gerçekten çok sistematik bir dezenformasyon kampanyası her fırsatta işletilmeye çalışılıyor. Şimdi Şubat atamaları dedik Şubat'ta atama yapacağız dedik, Şubat'ta alınacak olanlar çok düşük puanlı adaylar olacak, çünkü geçen yıl ki KPSS'de yüksek puan alanlar girdi, şimdi alınacak olan düşük puanlı olanlar. Evet, şimdi alınacak olanlar girenlere göre belki birkaç puan daha düşük ama, bizim aşağı yukarı bütün branşlarda -birkaç branş hariç- sınırda kalan aday öğretmenlerimizin puanları 70'in kesin üzerinde de 80'lere varan, 85'le bekleyen aday öğretmenlerimiz var 80 almış, 85 almış ama çok yüksek oluştuğu için puanlar geçen atama döneminde 85'le atanamamış, 84'le atanamamış dolayısıyla bu yeni atama döneminde atanacak olanlar öyle çok yerlerde sürünen puanlar değil, bunlarda yüksek puanlar.

Az talep olunca ve az alım olunca orada puan biraz düşebiliyor, ama çok talep alan alanlarda puanlar yüksek oluyor. Dolayısıyla, biz de şimdi zaten Şubat atamalarında önceliği çok talep alan o alanlara vereceğimiz için yüksek puanlar yine bu geçmiş puanların içinde de var, çoğu böyle zaten dolayısıyla, o yakıştırma veya o karalamada doğru bir yaklaşım değil."

26 bin öğretmen Doğu ve Güneydoğu'daki 29 ile gönderildi

"37 bin öğretmenden 26 binini Güneydoğu'daki ve Doğu'daki 29 ilimize gönderdik. 26 bin öğretmenimizden sadece 40 öğretmenimiz görevine başlayamadı, çünkü onlarda ya ailevi mazereti vardı, ya sağlık sorunu, erkekler için bazılarında askerlik sorunu gibi.

Şimdi düşünün 26 bin atama yapıyorsunuz bu Batı'daki iller için geçerli olan bir orandır, yani İzmir'e atadıklarımızın içinde de göreve başlamayanlar var, İstanbul'a atadık yani ya askerlik sorunu çıkmıştır ya ailevi bir sorunu vardır. Dolayısıyla, Doğu'ya, Güneydoğu'ya atanan öğretmenlerimiz görevlerinin başındalar. Ben hepsine başarılar diliyorum, iyi çalışmalar diliyorum hepsini Allah'a emanet ediyorum. Onlara gerçekten bölgeye taşıdıkları sevinç içinde ayrıca çok teşekkür ediyorum."

Her bir öğretmen adayımızın bir danışman öğretmeni olacak

"Biz daha önce Şubat'ta atama yapmayı çok doğru bulmuyorduk, çünkü Şubat'ta atanan öğretmen hemen göreve gittiği takdirde yine de hemen dediğimiz tarih Mart'ın 10'u, 15'ini buluyor bazen de rapor vesaire alarak Nisan'ı bile bulduğu oluyor, Mayıs, Haziran okul bitiyor. Dolayısıyla biz Ağustos'ta atamalarımızı yapıyorduk ve Eylül'de başlatıyoruz. Fakat orada da şöyle bir sorunumuz var: Ağustos'ta kuralar çekiliyor, yerler belli oluyor Eylül 15'te gençler sınıflarına gönderiliyor, okullarına gönderiliyor. Bu sefer öyle yapmayacağız. Şimdi ben bunları söylediğim zaman biraz sonra belki başka konularda da yaptığımız yeni düzenlemeleri anlatırken de bunu vurgulamamda yarar var, en ufak bir değişiklik yaptığımız zaman bir iyileşme, bir düzenleme yaptığımız zaman belli bir medya grubundan Milli Eğitim Bakanlığına yönelik çok sistematik bir karalama kampanyası var, o yüzden en küçük bir değişiklik bile hemen eğitim yine alt üst oldu, her şey yine sil baştan hayır, bunlar sürecin doğasında olan iyileştirmelerdir. Şubat'ta biz öğretmenlerimizi atayacağız, bunlar 1 Mart tarihi itibariyle resmen maaş almaya başlayacaklar, yani öğretmen adayı olarak atanmış olacaklar 1 Mart tarihi itibariyle, yani 2 Mart olur, 3 Mart olur ama Şubat atamaları Mart başında gerçekleşmiş olur. Olduğu zaman biz bunları bu yeni aldığımız öğretmenlerimizi hemen atandıkları illere göndermeyeceğiz, hemen sınıfa sokmayacağız, ne yapacağız? Bu öğretmenler her biri bir danışman öğretmene zimmetlenecek. 10 yılını geçmiş tecrübeli, deneyimli öğretmenlerimizden birini her bir öğretmen adayımızın bir danışman öğretmeni olacak. Nerede? Öğretmen adayının tercihine göre ya bulunduğu yerde, ya üniversiteyi bitirdiği kentte veya atandığı yerde, isterse atandığı ile de giderek bu süreci tamamlayabilir. Diyelim ki, oturduğu ilde siz Eskişehir'de oturuyorsunuz, atandınız, tayininiz Ağrı'ya çıktı, ama ben bu staj dönemimi Eskişehir'de geçirmek istiyorum dediniz, o zaman Eskişehir'den size bir tecrübeli öğretmeni danışman olarak atayacağız. Şimdi tespit ediyoruz, illerde hangi öğretmenlerimiz danışmanlık yapabilecek birikime sahip. Sonra bu danışman öğretmenimizle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü'yle birlikte bir staj programı yapıyoruz, bir oryantasyon programı. Ne yapacak aday öğretmen bu program çerçevesinde?

Diyelim ki, siz beden eğitimi veya matematik öğretmeni veya İngilizce öğretmeni branşınız önemli değil hangi branşta olursanız olun siz değişik okul türlerinde ilkokulda, ortaokulda, lisede, fen lisesinde, sosyal bilimler lisesinde, imam hatip lisesinde, meslek lisesinde değişik okul türlerinde değişik derslere gireceksiniz. Yani siz matematik öğretmenisiniz, ama diyelim bir meslek lisesindeki atölyeye de girip göreceksiniz.

Sosyal bilimler lisesindeki Türkçe dersini de izleyeceksiniz. Yani sadece izleyeceksiniz, sınıfa gireceksiniz hangi dersleri izleyeceğiniz de yine milli eğitim müdürlüğü size verecek program olacak. Yani tecrübeli öğretmenlerimizi siz bir kere de sınıfta iş üzerinde izleme, gözleme fırsatınız olacak.

Bu bir deneyim olacak. Ayrıca sadece sınıfta da değil, öğretmenler odasında da aynı şekilde oturacaksınız, öğretmenler arası ilişkiler nasıl onu göreceksiniz. İl milli eğitim müdürünün yanında bir gün geçireceksiniz onun ne yaptığını, nasıl yaptığını, mevzuatı nasıl göreceksiniz. İlçe milli eğitim müdürünün yanında, şube müdürlerinin yanında bizim değişik iş konularıyla görevli şube müdürlerimiz var her ilde ve ilçede. Onların yanında bulunacak birer gün veya ikişer gün ve onların işleri nasıl yaptıklarını görecek. Bu ne demektir? Bütün bir milli eğitim bürokrasisi nasıl çalışıyor mevzuat nasıl? İş üzerinde görecek. Sınıfları görecek, öğretmenleri görecek, öğretmenler arası ilişkileri görecek, velilerle toplantılara katılacak, yani kendisi velilerle toplantı yapmayacak, ama okul aile birliklerinin de toplantılarında da gözlemci olarak girecek. Diyelim bir sınıf öğretmenin velilerle yaptığı hafta sonu görüşme toplantısına da o da katılacak, onlarla nasıl ilişki kuruluyor onları görecek. Böylece 4 ay boyunca Mart, Nisan, Mayıs, Haziran bu hizmet içi eğitimden yoğun bir biçimde geçmiş olacak. Her ilden bu uzman öğretmenlerimiz monitörlük yapacak, danışmanlık yapacak öğretmenlerimizi belirliyoruz.

Geldik yaza, yaz tatiline yazın bizim bütün öğretmenlerimiz için yaptığımız hizmet içi eğitim programları var, bu öğretmen adaylarımızı da tekrar hizmet içi eğitim programlarına da alacağız. Özellikle Doğu'ya, Güneydoğu'ya gidecek öğretmen adaylarımıza da gittikleri yörede konuşulan dil yani çocuklarımızın ana dili farklı olabiliyor diyelim ki, Batman'da ana dili Kürtçe olan çocuklarımızın olduğu bir okula gönderiyoruz, bir köye gönderiyoruz dolayısıyla, oradaki velilerle, çocuklarla iletişim kurmasını sağlayacak düzeyde bir temel Kürtçe eğitiminden geçireceğiz. Bu Zazaki de olabilir, yani Tunceli'ye gönderdiğimiz bir öğretmen adayına da Zazaki temel eğitimini vereceğiz. Sadece dil meselesi de değil, yerel kültürü de tanımak bakımından yani orada düğün de ne olur? Diyelim hanım öğretmenlerimiz bir kına gecesine gittikleri zaman ne yapmaları gerekir,erkek öğretmenlerimiz bir sıra gecesine gittikleri zaman ne yapmaları gerekir? Yerel kültürü de tanıyacakları bir hizmet içi eğitimden de geçireceğiz."

Dershanelerin dönüşümü

"Daha önce dershane statüsünde çalışan kurumlar Özel Öğretim Kanunu ve yönetmeliği gereğince ya bir ilkokula, ya bir anaokuluna, ya bir ortaokula, ya bir liseye ya bir temel liseye dönüştüler veya ayrıca kurslar açtık.

Onun dışında da özel sektör eğitim kurumları, ama büyük bir kısmı okula dönüştü. Geçmişte böyle bir illüzyon vardı, 'dershaneye gitmeden olmaz.' Bu illüzyonun doğmasının önemli bir nedeni de sınavların daha çok dershane odaklı olarak, dershanede öğretilen teknikler üzerinden düzenleniyor olmasıydı. Yaptığımız düzenlemeyle sınavları gerek TEOG dediğimiz temel eğitimden orta öğretime geçiş, yani ortaokuldan liseye geçiş sınavlarında da, üniversiteye giriş sınavlarında da ders odaklı okul odaklı, sınıf odaklı hale getirdik. Sorulan sorular öğrencinin sınıfta öğrendiği konulardan çıkan sorular dolayısıyla, dershaneye ihtiyaç aslında kalmamış olmakla birlikte, yine de her şeye rağmen 'ben okulda aldığım dersin dışında bir takviyeye de ihtiyaç duyuyorum. Matematik dersini Ayşe Hanımdan, bizim öğretmenimiz anlatıyor ama ben Ahmet Bey'den de dinlemek istiyorum, çünkü Ahmet Bey iyi anlatıyormuş böyle şeyler vardır veliler arasında, o öğretmen şu konuyu çok iyi anlatıyordu. Dolayısıyla, okullarımızda takviye kursları açtık. Bu takviye kursları ücretsizdir, bütün okullarımızda her düzeyde, her konuda açılan takviye kursları ücretsiz.

Öğrencilerden ve velilerden herhangi bir ad altında para alınması yasaktır. İster yabancı ders kitabı vereceğiz diye para alınsın, ister işte okula katkı olsun böyle bir şey söz konusu değil. Yardımcı ders kitabına da ihtiyaç yoktur, çünkü bizim bugün de tanıtımını bir kere daha yapacağız Eğitim Bilişim Ağı (EBA) diye büyük bir portalımız var, dünyanın en büyük eğitim portalıdır. Bu EBA'da istemediğiniz kadar yardımcı ders materyali vardır, ücretsizdir ve 24 saat açıktır. Orada herhangi bir dersten herhangi bir konuda ne olabilir? İletişim meslek lisesinde televizyon yayıncılığı konusunda verilen dersi beğenmediyseniz veya dinlemediyseniz veya kaçırdıysanız veya anlamadıysanız EBA'ya girerseniz size o konuda mutlaka bir ders vardır video anlatım olarak ders vardır.

Şu anda 7,5 milyon öğrencimiz ve öğretmenimiz bu EBA'dan yararlanıyor; dünyanın en büyük portalıdır."

4 milyon 300 bin öğrenci, takviye kursu için müracaat etti

"Takviye kurslarına geçen yıl 2 milyon 600 bin öğrencimiz devam etti. Bu yıl 4 milyon 300 bin öğrencimiz takviye kursu almak için müracaat etti. Nereye müracaat etti? Bizim e-kurs modülümüz var. e-okulda e-kurs. Buraya girdiği zaman öğrenci takviye kursu almak isteyen öğrenciler buraya müracaat ediyorlar. Takviye kurslarında ders vermek isteyen öğretmenlerimiz de buraya isimleriyle müracaat ediyorlar. Bu yıl 250 bin öğretmenimiz müracaat etti. 250 bine yakın öğretmenimiz de müracaat etti,hatta 300 bine yaklaşıyor şimdi bildiğim kadarıyla.Okullar müracaat ediyorlar dolayısıyla; biz öğrencilerimizle okullarımızı ve öğretmenlerimizi e-kurs modeli üzerinden buluşturuyoruz. Ücretsiz takviye kursları EBA'yı da bu arada bir kere daha hatırlatıyorum.

EBA'da ücretsiz. EBA'nın içinde 150 binin üzerinde yardımcı ders materyali var, ayrıca kitaplar var, dergiler var, testler var, ödev örnekleri var. Bütün öğretmenlerimizin ve bütün öğrencilerimizin bir EBA şifresi var. Bu EBA şifresiyle girdikleri takdirde bu yardımcı ders materyallerinden ücretsiz olarak yararlanabiliyorlar 24 saat."

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 145 yorum mevcut

  • görsel sanat 5 yıl önce yorumlandı

   Allahım formasyon verenlerden Allah razı olsun,bölüm mezunlarıda eğitim alarak mezun oluyor.hem de daha derinlemesine eğitim alarak.

  • müzik 5 yıl önce yorumlandı

   şubatta en az 1000 müzik ataması istiyoruz

  • 28 ŞUBAT'IN İNTİKAM-I HÜRMETİNE ŞEYTANIN AVUKATLIĞINI YAPMAK 5 yıl önce yorumlandı

   13 yılda Eğitim ve Fen Edebiyat Fakülterine ihtiyaca göre alım yapmadığınız için farklı branşlardan sayısını 500.000'e çıkardığınız atanamayan öğretmenleri adil bir dağılımla atayacağınız yerde siz tutup 28 Şubat'ın arkasına saklanıp getirdiğiniz 4+4+4 sistemi ile her yıl bütün öğretmen atamalarını Din Kültürü,Sınıf,ilkmat,ingilizce ve PDR'ye vermeyi alışkanlık haline getirip onların 50-60 gibi oldukça düşük puanlarla atayıp yine yüksek puanlarla atanamayan yüzbinlerce insan varken bu birkaç branşı deyim yerindeyse diğerlerinden kayırıp sadece bu branşları okuyan şahısların haksız bir şekilde düşük puanlarla atanmasına vesile olanlar, tek kelimeyle şeytanın avukatlığını yapanlardır.28 Şubat'ın ızdırabını çekenler toprak oldu 28 Şubat'ı yaşatanlar da toprak oldu sağken onlardan hesap sormadınız.500.000 öğretmen atama beklerken siz tutup rövanşist bir sistemle bütün öğretmen atamalarını din kültürü,sınıf,ingilizce,ilkmat,Okul Öncesi gibi birkaç branşa ayırıyorsunuz bu ayrımcı ve ideolojik tutumunuzu da 28 Şubat gibi ilgimizin olmadığı bir trajediye bağlayıp yine Kpss'den yüksek puan almalarına rağmen atamasını yapmadığınız ve artık 500.000'e yaklaşan atanamayan öğretmene resmen zulüm yapıyorsunuz 28 Şubat'ın zulmünü ızdırabını çekip cefasına katlanan vefat eden rahmetli Prof.Dr. Erbakan hoca hayatta olup bugün 28 Şubat'ın sefasını sürenleri yüzbinlerin hakkına girenleri görseydi muhtemelen o suratlarınızın ortasına tükürürdü bu yaptıklarınızdan kabrinde bile rahmetlinin kemikleri sızlıyordur bakın bizler sayısı 500.000'e yaklaşan atanamayan öğretmenler olarak siz yetkililerden samimi olup yüzbinlerce insanın kul hakkına girmemek için adil alım yapmak bu kadar genç atama beklerken gerekirse ihtiyaç fazlası yığılması olan branşların Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerindeki öğretmenlik bölümlerini kapatarak 45 yaş üstü bütün öğretmenleri bir defalığa mahsus emekli ederek sayıları 500.000'i bulan devasa genç öğretmen kitlesini kendi branşlarında atamak istihdam etmektir.

  • HERKESE FORMASYON VERE VERE 13 YILDA ATANAMAYAN ÖĞRETMEN SAYISINI 500.000'E UÇURDUNUZ GÖZÜNÜZ DOYSUN ARTIK ATAMASINI YAPMAYACAĞINIZ BİZLER GİBİ AÇ VE İŞSİZ BIRAKACAĞINIZ İNSANLARA FORMASYON VERMEK KUL HAKKI YEMEKTİR EMEK HIRSIZLIĞIDIR YETER ARTIK BIKTIK B 5 yıl önce yorumlandı

   HERKESE FORMASYON VERE VERE 13 YILDA ATANAMAYAN ÖĞRETMEN SAYISINI 500.000'E UÇURDUNUZ GÖZÜNÜZ DOYSUN ARTIK ATAMASINI YAPMAYACAĞINIZ BİZLER GİBİ AÇ VE İŞSİZ BIRAKACAĞINIZ İNSANLARA FORMASYON VERMEK KUL HAKKI YEMEKTİR EMEK HIRSIZLIĞIDIR YETER ARTIK BIKTIK BU KİRLİ ZİHNİYETİNİZDEN

  • Atanamayan ÖĞRETMEN Velisi 5 yıl önce yorumlandı

   Bakın dile kolay atanamayan 500.000 evladımız atama beklerken Meb'de hala Eğitim ve Fen Edebiyat fakültesi okumadan hala öğretmenlik mesleğiğini icra eden şahıslar var bundan yıllar önce bizim de vardı "M.B." adında öyle bir hocamız rahmetli iyi hoş adamdı bir kaç derse girerdi hepimizi de derslerden pekiyi notlarla geçirirdi ama ve lakin gelin görün ki girdiği dersler deyim yerindeyse boş geçer anlattığı şeykerde genellikle derslerle ilgisi olmayan şeylerdi hiç unutmam üniversiteyi kazanmak o derslerdeki açığı kapatmak için hazırlandığım öss'yi şimdiki lys'yi kazanmak için üç yıl özel ders almıştım 2015 yılındayız kendi alanında uzman atanamayan 500.000 zehir gibi eğitim ve fen edebiyat fakültesi menzunu 500.000 aç ve işsiz genç evladımız atama bekliyor Syn Meb. Bakanı Nabi Avcı'ya tavsiyem. gelecek nesilleri emanet ettiği ve zaten bugün çoğu 45 yaş ve üzerine gelmiş Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültesi okumamış ihtisas olarak insan yetiştirmekten çok besi ve hayvan yetiştiriciliğinden anlayan çoğunluğu iki yıllık ziraat mühendisi olan pozitif bilimlerden uzak ve Ecevit döneminde bir günlük meclis kararıyla bir gecede öğretmen yapılan bu ihtiyar delikanlıları bakın sadece onlar için geçerli olacak yine ifade ediyorum sadece onları kapsayacak 3600 TL'lik bir ek gösterge ile erken emekli etmelidir.Syn. Nabi Avcı böyle bir adım atarsa büyük bir sevaba imza atacak her biri gelecek nesiller için ve yeni Türkiye Müreffeh Türkiye için gelecek vadeden her biri 4-5 yıllık Eğitim ve Fen Edebiyat mezunu olan sayısı 500.000'i bulan atanamayan genç öğretmen arkadaşımızın atanmasına vesile olacaktır bu millet sizleri %49,5 ile tek başına iktidar yaptı böyle bir adımı atmak Meb'deki öğretmen nüfusunu gençleştirmemek için artık hiçbir mazeretiniz yok unutmayalam ki Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul'u fethettiğinde 13 yaşındaydı.Allah böylesine hayırlı işlerde yar ve yardımcınız olsun Rabbimiz bütün alemlerin Rabbi olan Allah (cc.) sizleri doğru yoldan ayırmasın.

  • 13 YILDA SAYISI 500.000'E ÇIKAN ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER 5 yıl önce yorumlandı

   Sizin o ceberrutlaşmış paralelcilerden ne farkınız kaldı.Onlar sınavlardan önce soruları çalıp önceki yıl 40-50 puan alan karı-koca,abi-abla,eş-dost-akrabanın 100 tam puan alarak öğretmen olarak atanmasını sağlıyordu sizlerde bunlara gerek kalmaksızın farklı branşlardan 500.000 öğretmenin atanmak için girdiği kpss sınavlarda alınan yüksek puanlara dikkate almaksısızın 4+4+4 sistemini getirdiğiniz günden beri dincileri,sınıfçıları,ingilizcecileri,pdrci,illkmatçıları düşük puanlarla atadınız mebin öğretmen açığını %90 oranda bu birkaç bölümle doldurdunuz.Peki söyler misiniz 24 Kasım Öğretmenler Gününde 500.000 Atanamayan Öğretmene Verecek Bir Umudunuz Var mı Syn. Nabi Avcı yeniden meb bakanı seçildiniz hayırlı olsun biz atanamayan gençler olarak bizlere adil davranılmasını istiyoruz hakkımız olanı okullarımıza öğrencilerimize kavusmak istiyoruz onurlu bir sekilde meslegimizi icra etmek istiyoruz lütfen atanamayan ögretmenlerin hepsi atansın artık iktidarsınız bunu yapabilirsiniz atanamayan öğretmenler olarak hepimiz yoksul ailelerin çocuklarıyız çoğumuz 30'lu yaşlarda artık bizim bu saatten sonra hayata tutunacağımız başka bir mesleğimiz de ihtisasımız da yok keşke olsaydı da bunları yazmasak da sizin gibi devlet büyüklerimizin başınızı ağrıtmasak

  • 13 YILDA SAYISI 500.000'E ÇIKAN ATANAMAYAN ÖĞRETMENLER 5 yıl önce yorumlandı

   Sizin o ceberrutlaşmış paralelcilerden ne farkınız kaldı.Onlar sınavlardan önce soruları çalıp önceki yıl 40-50 puan alan karı-koca,abi-abla,eş-dost-akrabanın 100 tam puan alarak öğretmen olarak atanmasını sağlıyordu sizlerde bunlara gerek kalmaksızın farklı branşlardan 500.000 öğretmenin atanmak için girdiği kpss sınavlarda alınan yüksek puanlara dikkate almaksısızın 4+4+4 sistemini getirdiğiniz günden beri dincileri,sınıfçıları,ingilizcecileri,pdrci,illkmatçıları düşük puanlarla atadınız mebin öğretmen açığını %90 oranda bu birkaç bölümle doldurdunuz.Peki söyler misiniz 24 Kasım Öğretmenler Gününde 500.000 Atanamayan Öğretmene Verecek Bir Umudunuz Var mı Syn. Nabi Avcı yeniden meb bakanı seçildiniz hayırlı olsun biz atanamayan gençler olarak bizlere adil davranılmasını istiyoruz hakkımız olanı okullarımıza öğrencilerimize kavusmak istiyoruz onurlu bir sekilde meslegimizi icra etmek istiyoruz lütfen atanamayan ögretmenlerin hepsi atansın artık iktidarsınız bunu yapabilirsiniz atanamayan öğretmenler olarak hepimiz yoksul ailelerin çocuklarıyız çoğumuz 30'lu yaşlarda artık bizim bu saatten sonra hayata tutunacağımız başka bir mesleğimiz de ihtisasımız da yok keşke olsaydı da bunları yazmasak da sizin gibi devlet büyüklerimizin başınızı ağrıtmasak

  • 24 KASIM HEDİYESİ OLARAK 13 YILDA ATANAMAYAN ÖĞRETMEN SAYISINI 500.000'E ÇIKARDINIZ! 5 yıl önce yorumlandı

   24 KASIM HEDİYESİ OLARAK 13 YILDA ATANAMAYAN ÖĞRETMEN SAYISINI 500.000'E ÇIKARDINIZ!

  • EDEBİYAT VE SOSYALE ADALET,BÜTÜN ÖĞRETMENLER ATANSIN! 5 yıl önce yorumlandı

   Sosyal Bilgiler'en 30 bin mezun Edebiyat'tan 45 bin mezun var.Meb'deki basiretsiz yöneticiler bu her iki branştan bin alım bile yapmıyorlar peki yahu ey müslüman geçinen din kardeslerimiz neden iş atamaya gelince alımını yapmadığınız bu her iki bölümün Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerinden her yıl kontejan açıp yığılması olan bu branşların yığılmasını arttırıyorsunuz Yığılması olan branşların Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerindeki bölümlerini kapatacağınıza bu fakülteleri bir bacasız sanayiye dönüştürüp buralardan da rant sağlama peşine düşmüşsünüz bu basiretsiz ve kısa vadeli çıkarcı yaklaşımlarınızla atanamayan aç ve işsiz öğretmen sayısını 500.000'e çıkardınız gözünüz doysun artık kendinize bir çeki düzen verin ilk işinizde adil bir dağılım temelinde yığılması fazla olan bu branşların yığılmasını eriticek önlemler almak 45 yaş üstü öğretmenlerin erken emekliliğini teşvik ederek derslik sayısını arttırarak branşlara göre dengeli alım yaparak alanında uzman 4-5 yıllık eğitim ve fen edebiyat fakültesi mezunu olup atama bekleyen 500.000 aç ve işsiz genç öğretmen kitlesini kendi branşlarında istihdam etmek olmalıdır.

  • NABİ AVCI:ÇOK ŞANSLI BİR KUŞAKTIK 5 yıl önce yorumlandı

   Eee tabi sizin kuşağınızda eminim 450.000'i aşkın öğretmen atama beklemiyordu.Düşük puanla din kültürü öğretmenleri atanmıyordu her yıl bütün öğretmen atamaları birkaç yandaş branşa ayrımıyordu işsiz ve aç yaşayan zavallı atanamayan öğretmen eşit işlerde ücretli köle olarak çalıştırılmıyordu sizin kuşağınızda 500.000 atanamayan öğretmen varken Meb'in iflas etmiş bir öğretmen politikası da yoktu eminim sizin kuşağınızda insan yetiştirmekten çok bitki ve hayvan yetiştiriciliğinden anlayan iki yıllık ziraat mühendisleride Meb'e öğretmen olarak atanmamıştı ama bu adamlar sizin bakanlığınız döneminde hala öğretmenlik yapıyor gelin kpss'den yüksek puanlarla atanamayan 4yıllık eğitim fakültesi mezunu alanında uzman genç öğretmenler varken gelin çoğu 45 yaş üstü Meb'in başına bela olmuş bu niteliksiz eğitimci tayfasını sadece onları kapsayacak 3600 ek gösterge ile erken emekli edin gençlerin önü açılsın ve ne olur yığılması on binleri aşan bölümlerden eğitim ve fen edebiyat fakültelerinin birinci ve ikinci öğretimlerini temelli kapatın ya da dondurun bakın yine söylüyorum atanamayan öğretmen sayısı 450.000'i aşmış durumda eğitim ve fen edebiyat fakültelerini kapatmadığınız takdirde bu yİğılma daha da artacaktır.Yığılması olan bu bölümlerde yalnızca ikinci öğretimleri kapatmak yeterli olmayacak birinci öğretimleri de kapatmanız yerinde bir davranış olacaktır.

  • 500.000 ATANAMAYAN ÖĞRETMEN ATAMA BEKLİYİR 5 yıl önce yorumlandı

   4+4+4 ile yıllardır kpsden düşük puan almalarına rağmen dincileri sınıfçıları ingilizcecileri pdrcileri başımıza öğretmen olarak atadınız 2015-2019 yılı strateji belgenizde yığılması 30- 40 bini aşmış fakat iş atamaya gelince yılda bin alım bile yapmadığınız branşların Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerinin birinci ve ikinci öğretimlerini kapatıp yığılmaları durduracakmısınız ya da yök başkanı yekta saraçın 2015 lys ile eğitim ve fen edebiyat fakültelerinin birinci ve ikinci öğretimlerine her yıl 46 bin 15 yeni kontejan ekleyip bu fakültelerden bacasız sanayi gibi para kazanıp atayamadığınız ve sayısı 450.000'i aşan aç ve işsiz fakir fukara öğretmenlerin sayısını mı arttıracaksınız bu stratejilerden hangisini uygulayacaksınız acaba?

  • bilişim 5 yıl önce yorumlandı

   30000 öğretmen atamasında biliişime 2000 kadro bekliyoruz.79 puandayım atanmak istiyorum.

  • ALLAH'TAN KORKUN EY MÜSLÜMANLAR 5 yıl önce yorumlandı

   Şubatta 30 bin verip Ağustosta sınava girecek 450.000'i aşkın atama bekleyen öğretmene 20 bin kontejan bırakmak vicdan işi değil Allah'tan korkmuyorsanız kullardan utanın kul hakkına girmeyin

  • ŞUBAT ATAMASI İPTAL! 5 yıl önce yorumlandı

   Ağustosta sınava 500.000 atanamayan öğretmen girecek şubata 30 bin verip Ağustosta Kpss'ye girecek 500.000 ataması yapılmayan öğretmene 20 bin bırakanlar yüzbinlerce fakir fukaranın kul hakkına girer adalet yerini bulmalı kul hakkına girilmemeli

  • Köyün Delisi 5 yıl önce yorumlandı

   Amaçları bizleri atamak değil ki atanamayan öğretmenlerden bir ordu kurmak yakında bir iki yıl içinde Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerindeki Birinci Öğretimlerden alttan gelen yeni mezunlarla verilen yeni açık öğretimden öğretmenlik bitirenlere verilecek yeni pedagojik formasyonlarla TSK'daki asker sayısını da geçecez Suriye'yede bizleri gönderirler artık gazamız mübarek olsun 500.000 atanamayan öğretmen varken yaşasın Meb'in iflâs etmiş öğretmen politikası yaşasın Meb'in yürülüğe koyduğu 4+4+4 sistemiyle Nabi Avcı Hamza Aydoğdu ve Yusuf Tekin üçlüsünün ilan etmiş olduğu ve kalan 95 binlik açığını da düşük puanlarla atanan din kültürcüler ve yandaş branşlar yaşasın seçim atamasıyla Şubat'a 30 bin verip Ağustosta sınava girecek 500.000 atanamayan aç ve işsiz bırakılacak enayiye 20 bincik bir kontejan bırakıp onuda dinci ve yandaş branşların düşük puanlarla atanmasına vesile olan kutlu kişilere hep birlikte eşitsizlik içinde yaşayalım emi oldu mu?

  • uzman 5 yıl önce yorumlandı

   Atanamayan öğretmenlerin sayısı 450.000'i aşmış durumda Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerinin yalnızca ikinci öğretimlerinin kapatılması yetmez asıl alımlar birinci öğretimlerden yapılmaktadır bakın Yök Başkanı Yekta Saraç'ın resmi açıklamasına göre çoğu birinci öğretimlerden olmak üzere 2015 LYS öğretmenlik alanlarına tam olarak 46 bin 15 yeni kontejan eklenmiştir.Atanamayan öğretmen sayısının 500.000'i bulduğu bir ülkede Üniversitelerin Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerine 2015 Lys ile 46 bin 15 yeni kontejan eklenmesi düşündürücüdür.

  • Mebin Kıyak Yaptığı Branşlar 5 yıl önce yorumlandı

   Evet pdrclilerin performansı matçiyi feni sosyali cog bilisim edebiyat tarih felsefeyi diger yüksek puanla atanamayan bransları anlarım bu ülkede yıllardır 40-50 puaanla pdr ve din ing sınıf alımı yapıldı yetkililere ricam bu bransların performansına baksınlar ve pozitif bilimlere değer verip daha fazla kul hakkına girmesinler 500.000 atanamayan aç ve işsiz öğretmen atama bekliyor artık adaletli alım yapsınlar üvey evlat muamelesi görmek istemiyoruz

  • bilişim öğretmenleri 5 yıl önce yorumlandı

   29 ekim günü bilişimin 9131 açığı var denmişti.bilişimciler çözüm istiyor.

  • "-Adalet Mülkün Temelidir." 5 yıl önce yorumlandı

   13 yılda atanamayanların sayısını 500.000'e çıkardınız daha düne kadar bu memlekette 33-50 puan seviyesindeki din kültürcüleri atadınız.1 Kasım 1 Kasım diyordunuz ya 1 Kasım da geride kaldı 79 milyonluk Türkiye sizi iktidara getirdi bunun karşılığında adalet yerini bulacak mı? Yoksa eski düzen devam mı edecek yandaş-parti devleti mi olacaksınız Allah bizleri de sizleri de utandırmasın dünya makamları geçicidir,mülk Allah'ındır.Hz. Ömer (a.s) deyimiyle Adalet Mülkün Temelidir.

  • Tebrikler 5 yıl önce yorumlandı

   13 yılda atanamayan öğretmenlerin sayısını 500.000'ne çıkardınız Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerine aldığınız plansız alımlarla işsizlerin büyük bir bölümünü atanamayan öğretmenlerden oluşturan 50 puan alan dinkültürcüleri başımıza öğretmen olarak atayanlara kucak dolusu tebrikler

  • Sosyalleşemeyen Sosyalci 5 yıl önce yorumlandı

   Enson 2014'te Kpss p121 77,5 puanla atanamadım yüksek puanlarla atanamayan diğer kardeşlerim gibi artık bazı p..clikler zoruma gidiyor.Kpss'ye girsen ne faide abili-ablalı karılı-kocalı elin cemosu fetocusundan sülocususundan candaşı ve yandaşından oluşan çeteler güvendiğimiz birkaç kurumdan biri olan ösym'yi de ele geçirmiş zaptu rapt altına almışlar.Adamlar çalmışlar çırpmışlar çırpacakları kadar çırpmışlar aldıkları maaşlarla köşeyi dönmüşler sen tut 5 yıl sonra sadece 1 yılda çaldıklarının hesabını çıkar Eğer bu çetelerin hepsi teşkilatlı bir şekilde emek hırsızlığı yapıp bu soruları çalıp milletin ve ülkenin geleceğine çöreklenmişlerse Allah her iki dünyada da Türkiye Cumhuriyeti'ni bu çetelere muhtac edenlerden ve onlara her meydanda istediği truva atlarını sokanlardan topundan hesabımızı sorsun

  • Karanlık Bir Çağda Bilimin Mum Işığı 5 yıl önce yorumlandı

   Pozitif bilimler rafa kalksın zaten önemli olan bu ülkeye 28 şubatı yaşatanlardan intikam almak el insaf 28 şubatçılar toprak oldu toprak sağken hesap sormadınınız uyanın artık uyanın 50 puanla atadığınız adamlarınız varken 80 ve üstü puanlarla atanamayan branş öğretmenleri var 13 yılda atanamayan öğretmenlerin sayısını 500.0000'e çıkardınız siz hala 28 Şubatın intikam-ı hürmetine 50 puanla açık öğretimden yata yata din kültürü mezunu ilahiyat fakültesi mezunlarını üstelik kpss'den 50 puan dahi alamayan kendi alanına bile vakıf olmayan din ile kültür ile ilgisi olmayan bizzat siyasi kıyağınızla düşük puanla mebde öğretmen olmak ve kısa yoldan devlette memur olarak atanmak için imamhatip okuyan şahıslar türedi bu şahıslar mı bize dini öğretecek şaşarım bunların derdi din değil bu bölümü seçerken bile eminim her ayın 15'inde ziraat atm'sinden Kpss sınavına bile zorlanmadan, emek vermeden alacakları dolgun maaşları cebe indirmek için seçmişlerdir

  • Umutsuz Vaka 5 yıl önce yorumlandı

   Atanamayanların durumunu çok güzel bir şekilde ifade etmişsiniz hocam elinize sağlık ama bunların bizim ne çektiğimizden haberleri bile yoktur bırakın Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerini kapatmayı bu fakültelerden adeta bacasız sanayi gibi para kazanıyorlar Yök başkanı Pro.Yekta Saraç'ın açıklamasına göre bu yılda üniversitelerin Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerinin öğretmenlik branşlarına tas tamam 46 bin 15 kişilik yeni kontejan eklemişler bu kafayla atanamayan öğretmen sayısını çok geçmeden 500.000'den 1 Milyon'ada çıkarırlar öğretmen atama politikaları iflas etmiş bu tozda dumanda bile önümüzdeki birkaç yıl içinde 4+4+4 sistemiyle kendi zihniyetlerine yakın olarak gördükleri başta 18 bin norm açığıyla şampiyon din kültürü,17 binlik norm açığıyla ikinci sınıf,16 binlik norm açığıyla ingilizce,12 binlik norm açığıyla ilk Mat ve sırasıyla Okul Öncesi ve Pdr branşlarını atayacaklarını bizzat kendileri itiraf ediyorlar zaten Meb'inde kalan 95 binlik norm açığını bu branşlarla kapattığını varsayarsak onlarca farklı branştan olan sayısı şimdilik 500.000 olan devasa atanamayan öğretmen nüfusunun sokaklarda aç ve işsiz kalacağı su götürmez bir gerçektir.

  • 500.000 ÖĞRETMEN AĞUSTOSTA ATAMA BEKLİYOR 5 yıl önce yorumlandı

   Ucretli olarak basladığım okulda okuluma kaydırılan bir öğretmen nedeniyle işime son verildi okullarda branş öğretmenlerinin yerine ücretli öğretmen çalıştıranlar her okulda en az iki adet kadrolu din kültürü öğretmeni var dincileri farklı yıllarda 33-40-50-60 gibi yerlerde sürünen puanları atayan zihniyete sesleniyorum bu din kültürü öğretmenlerini okullara müdür yaptığınız sürece din kültürü derslerine kimse girmediği için din kültürü açığı da kıyamete kadar kapanmayacaktır getirdiğiniz 4+4+4 sistemi atanamayan öğretmenlerin yüreğine sapladığınız bir hançerdir bu sistemle her yıl bütün öğretmen atamalarını 4-5 malum branşa ayırıyorsunuz kendinize gelin ey yetkililer ağustosta kpss sınavına girecek farklı branşlardan atanmayı bekleyen 500.000 atanamayan öğretmen var.Paralelcilerden bir farkınız kalmadı onlar sınavdan önce soruları çalıp önceki yıl 50 puan alan karı koca çiftlerin 100 tam puan almasını sağlıyiordu.Sizlerde her yıl bütün öğretmen atamalarını 4-5 malum branşa ayırıp buna gerek kalmaksızın 50-60 gibi puanlarla bazı şahısların öğretmen olarak atanmasını sağlıyorsunuz bu çifte standartlı tavrınızdan vazgeçin branşlara göre adil bir dağılım yaparak ağustosta atama bekleyen 500.000 kişi için 20 bin olarak belirlediğiniz kontejanı enaz 1/10 oranında atanma ihtimali bırakacak şekilde enaz 50 bin kontejana çıkarın biz de ona göre kpss'ye çalışalım.Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültesi ihtiyaç fazlası branşlarda bile her yıl onbinlerce mezun ediliyor amacınız ne Allah aşkına atanamayan öğretmen sayısını 500 binden 1 milyona mı çıkarmak Allah rızası için her yıl yığılmaların olduğu bu branşları tespit ederek bu branşların Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerine bağlı bölümleri dondurun yada kapatın syn yetkililer bir şeyler yapmazssanız atanamayan öğretmen sayısı çığ gibi artmaya devam edecek

  • dadas 5 yıl önce yorumlandı

   tabiki biliniyor kac puan cünkü ösym deki fetolar ile anlasma var seker ayarlanmis eeee meb daki hizocular birde hükümetteki sülocular tam takim fakat burasi türkiye cumhuriyeti nasilsa

  • dadas 5 yıl önce yorumlandı

   hizocular tarafinda yönetilen meb ligi digerleri ancak kukladir bosuna vaad vermeyin millete

  • Dikapçı Kız 5 yıl önce yorumlandı

   20 bin açığı olan din kültürüne şubatta 10 bin atama

  • Dikap 5 yıl önce yorumlandı

   Yüksek puanlarla atanamıyoruz din kulturune 100-150 arası bir kontejan istiyoruz bugüne kadar branş öğretmenlerini düşük puanlarla atadınız din kültürüne 100-150 arası bir kontejanı çok görmeyin

  • "ÎHTÎYÂCÂ GÖRE" 5 yıl önce yorumlandı

   Bundan 6 ay önce Syn Nabi Avcı yüksek puanla atanamayan branş öğretmenlerinin nisanda 40.000 atama istiyenlere biz zaten İHTİYACA GÖRE göre yukarıdan başlamak üzere yüksek puan alanların atamasını yaptık,onun için atanamayan öğretmen yoktur yeterli puan almadığı için ataması yapılmayan öğretmen vardır.Burdaki "İHTİYACA GÖRE'' tabiri 50 puanla atanan din kulturu öğretmenini yüksek puanla atanmış yalanına biçilmiş bir kılıftır.Biz bu yalanın altında yüksek puanla ezildik.Ben branşlara yönelik adaletsiz kadro dağılımı nedeniyle 2014 Kpss p121 77.5 puanımla küsüratla atanamadım.Yüksek puanla atanamayan arkadaşlar "İHTİYACA GÖRE" tabiri branş öğretmenlerinin atananamasındaki en büyük engeldir.Bu yüzdendir ki 2015'te yapılacağı söylenen 30 bin atamayıda bizzat Hamza Aydoğdu'nun ağzından "İHTİYACA GÖRE" norm açığı en fazla olan branşlar sıralandı bunlar 18 bin açığıyla şampiyon din kulturu,17 binlik açığıyla 2013'te norm fazlası olarak zikrettikleri sınıfçıları gösteriyorlar hani sınıfçılar size göre norm fazlasıydı ne oldu da revaca geçti.Ardından 16 binlik norm açığıyla 3. olan ingilizce branşı var yine 12 binlik ilk Mat ve Okul Öncesi şubat atamasında aslan payını alacak yani düşük pardon "İHTİYACA GÖRE" dersek yüksek puanla atanacak branşlar olacaklar diğer branş öğretmenlerinin Kpss'den aldıkları yüksek puanlar da trajik bir anı olarak kalacak malesef.

  • kimyacılar 5 yıl önce yorumlandı

   şubatta kimyacılara 2000 atama verilmezse gelecek yıllarda cok sıkıntılı günler bizi bekliyor

  • 42997256138 5 yıl önce yorumlandı

   murataşman.1981 murataşman.1981 2016 2015 hakkai

  • Dikap 5 yıl önce yorumlandı

   Dikaptan düşük puanlarla atanan atandı şubatta yüksek puanla atanamayan diğer branşlara öncelik verilmeli

  • AŞAMA AŞAMA ATANAMAYAN ÖĞRETMEN MESELESİNİN ÇÖZÜMÜ 5 yıl önce yorumlandı

   eğitim ve fen edebiyat fakültesini okumuş yüzbinlerce öğretmen işsizlik ve aç kalmayla karşı karşıya atılacak ilk adım bacasız sanayi olarak para kazandığınız ama ihtiyaç fazlası yüzbinlerce öğretmene yüzbinlerce yeni işsiz kalacak yeni mezunu eklemekten başka işlevi olmayan eğitim ve fen edebiyat fakültelerini kapatmaktır.ikinci adım çoğu eğitim ve fen edebiyat fakültesi okumadan ecevit döneminde alınan bur günlük meclis kararlarıyla öğretmen yapılan fakat öğretmenlikle uzaktan yakından ilişiği olmayan insan yetiştirmekten çok hayvan ve bitki yetiştiriciliğinden anlayan bu 45 yaş üstü yaşlı nüfusu sadece onlar için geçerli olacak 3600 ek gösterge ile bir defalığa mahsus olmak üzere erken emekliliğini teşvik etmek olacak bu adım çağın eğtim koşullarına göre kendini otomatik olarak güncelleyen kendi alanında uzman öğretmenleri onların bilgi birikimine muhtaç olan öğrencilerimize kazandıracak sayısı 500.000'ni bulan genç ve dinamik bir kitleyi de meb'e kazandıracaktır.

  • AŞAMA AŞAMA ATANAMAYAN ÖĞRETMEN MESELESİNİN ÇÖZÜMÜ 5 yıl önce yorumlandı

   3.Adım tam gün eğitim ile yeni okullar açarak derslik sayısını arttırmaktır malesef 2015 yılında olmamıza rağmen İstanbul gibi büyük şehirlerden tutun Türkiye'nin kırsal ve ücra köşelerinde kalan okullardaki sınıflarda hala 45-50 kişilik sınıflar mevcut uzmanlara göre bu durum eğitimde başarısızlığın önündeki en büyük engellerden biridir.Bütün okullarda bulunan sınıf mevcutlarının maksimum 25-30 kişilik sınıflara düşürülmesi halinde hem eğitimde kalite artacak hem de yine yıllardır atama bekleyen genç öğretmenlerin büyük bir bölümü atanacak ve ülkelerin kalkınmasında en stratejik konuma sahip olan Eğitim alanında istihdam edilecektir.

  • AŞAMA AŞAMA ATANAMAYAN ÖĞRETMEN MESELESİNİN ÇÖZÜMÜ 5 yıl önce yorumlandı

   bu adımlar ilk-orta ve liselerde farklı branşlardan meb'de ihtiyaç duyulan öğretmen açığını otomatik olarak arttıran adımlardı dördüncü adım bu nokta da hayati bir bir öneme sahip yıllardır uygulanan 4+4+4 sistemindeki en büyük adaletsizlik kendini öğretmen atamalarında göstermiştir.söz konusu sistemde her yıl öğretmen atamaları ezici bir şekilde din kültürü,sınıf,ingilizce,ilk mat.,pdr ve okul öncesi gibi 4-5 branşa yapılmakta ortaya çıkan bu kontejan adaletsizliği nedeniyle atanamayan,500.000 öğretmenin %75'nden fazlasını oluşturan ve kpss'den yüksek puan aldıkları halde ataması yapılmayan ötekileştirilen 70'ten farklı ve özellikle yıllar içinde yığılması da artmış olan branşa mensup atanamayan öğretmen kitlesidir.bu aşamad meb çalıştayına düşen uygulamada olan 4+4+4 sistemini gözden geçirip yeniden düzenleyerek öğretmen atamalarında farklı branşlara mensup olan ve çoğunluğu oluşturan ve kpss'den yüksek puan aldıkları halde ataması yapılmayan bu öğretmenlerin atanmasını sağlamaktır

  • Büyük Haksızlık 5 yıl önce yorumlandı

   2014 kpss puanımız 80 lerdeydi umutlandırıldık atanamadık umutlandırıldığımız için kpss'ye çalışamadık nisan ataması yapılsaydı atanacaktık şubat ara ataması ağustosta atama bekleyen 500.000 öğretmen adayı sınava girecek şubat atamasının ağustostan fazla olması büyük haksızlık olur

  • Büyük Haksızlık 5 yıl önce yorumlandı

   2014 kpss puanımız 80 lerdeydi umutlandırıldık atanamadık umutlandırıldığımız için kpss'ye çalışamadık nisan ataması yapılsaydı atanacaktık şubat ara ataması ağustosta atama bekleyen 500.000 öğretmen adayı sınava girecek şubat atamasının ağustostan fazla olması büyük haksızlık olur

  • kimyacılar 5 yıl önce yorumlandı

   şubat atamaları bizim icin cok önemli 1000 atama icin gayret edelim

  • 2014 Bahtsız Sosyalci 5 yıl önce yorumlandı

   Atama bekleyen 500.000 öğretmen ve sayıları milyonları bulan ailerinin dev oy potonsiyeli Ak Parti'yi iktidara taşıdı sonunda şimdi sıra bize verilen sözlerde şubat atamasında yüksek puan alanların atanması ağustos ataması bekleyen arkadaşlarımıza 40 binden az olmayacak bir kadro verilmeli eski yanlışlar tekrar edilmemeli 50-60 puan alan şahıslar öğretmen olarak atanmamalıdır ihtiyac fazlası olan branşların eğitim ve fen edebiyat fakültelerindeki bölümleri dondurulmalı
   yığılma olan branşlardan fazla alım olmalıdır

  • pdr 5 yıl önce yorumlandı

   şubatta en az 2000 kontejan istiyoruz

  • türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   türkçeye en az 3000. teog tan türkçe de sorumlu unutulmamalı.

  • Barış 5 yıl önce yorumlandı

   Su anda Eskişehirde Temel Liseler Din kültür dersi için Ögretmen bulamıyor Neden acaba BILEN VAR MI?

  • 500.000 ATANAMAYAN ÖĞRETMEN VAR ŞUBATTA 20-30 BİN ATAMA SORUN ÇÖZMEZ 5 yıl önce yorumlandı

   Düne kadar 50-60 puan alanları atadınız yüksek puanları atamak yeni mi geldi aklınıza oysa ki Nisan ataması olacak diye umutlandırdığınız için doğru dürüst ders çalışamadık kendi adıma 50 alan sorusundan 40 net yaptım p121 77.3 puan ile küsüratla bekledim tam da seçim öncesiydi aynı bu zamanlardı benim gibi bekleyen benim durumumda on binlerin umudunu kırdınız.. Evinde iki tane atanamayan öğretmen evladı olan annem üzüntüsünden genç yaşında iki ay arayla iki ayrı kriz geçirdi ilaçlara bağımlı halde ilaçlarını yeşil reçeteden tedarik ediyoruz.O günleri hatırladıkça hayata küsüyorum atama olmadığı için yüksek puanlarla atanamamıştık o tablonun mimarı sizdiniz herkesi umutlandırdıktan sonra Seçim öncesi atama yapmak popülüzm olur atanamayan öğretmen yoktur yeterli puan almadığı için atanmamış olanlar vardır.(sanki 50-60 puanla atadıklarınız yeterli puan almış gibi) tarzı çelişkili gaflar neyse niyetim sizin gibi vicdansız emek hırsızlarının önünde acıtasyon yapmak değil sadece biraz kendi içimi döktüm o.Ama o süreçten sonra sizin saltanatınız da uzun sürmedi şimdi yüksek puan alanları atayacağınızı söylüyorsunuz peki yıllardır ideolojik olarak yaptığınız o rövanşist atamalarınız ne olacak 50-60 puanla atadıklarınızı ne tarafa koyacağız.Düşeceğinizi anlayınca mı yüksek puan alanları atamak aklınıza geldi,artık çok geç o kadar çok kul hakkına girdiniz ki 79 milyon insanın önünde canlı yayında bir kiliseye çıkıp bir papaz önünde günah çıkarsanızda nafile kimse inanmaz

  • Siz Olmasaydınız 5 yıl önce yorumlandı

   siz olmasaydınız din kültürü arapça öğretmenleri 33 puanla atanamayacaktı atamak istediklerinizi düşük müşük puanlarla da olsa itekleye itekleye olsa atıyorsunuz maşAllah olağanüstü özel çabalarla ataya ataya bitiremediğiniz din kültürü açığını 20 bine uçurdunuz Kpss'yi de lağım deliğinden aşağıya süpürdünüz ee madem Kpss'yi pas geçiyorsunuz bari şu 20 binlik şubat atamasını da norm açığını 20 bine uçurduğunuz bizzat açık öğretimden yata yata din kültürü mezunu olan son parti yandaşlarınızı atayın da bu ülke de siz de biz de bütün vatan bu din kültürü ve yandaş dinci açığından kurtulsun biz yüksek puanlarla atanmasakta olur yeter nasıl olsa kimimiz inşaatlarda amelelik yapmaya,kimimiz pazarlarda limon satmaya,kimimiz ücretli kölelik yapmaya alıştık,zalimin zulmu de Allah'ın emriyle tecelli ediyor her şerrin sonunda bir hayır var 28 şubatın şubatın cefasını çekenler toprak oldu, sefasını sürmek sizlere,faturasını ödemek de 79 milyona kaldı Allah bizleri sizler gibi din tüccarlığı yapanların akıbetine düşürmesin sabredip kurtuluşa erenlerden olmayı nasip etsin inşAllah

  • 4+4+4 Sistemi ÖĞRETMEN ATAMALARINDA YALANLAR VE GERÇEKLER 5 yıl önce yorumlandı

   13 yıldır iktidardasınız atanamayan öğretmen sayısını 500.000'e çıkardınız ihtiyaç fazlası yüzbinlerce öğretmen varken Eğitim ve Fen edebiyat fakültelerini kapatmadınız bu yılda yök başkanı prof. Yekta Saraç'ın resmi açıklamasına göre 2015 Lys ile bütün öğretmen fakültelerine tamı tamına 46 bin 15 yeni yeni kontejan eklemişsiniz bir de farklı branşlardan kpss'den yüksek puan almamıza rağmen bizim yerimize sırf bölümü din kültürü diye sizin bu kıyağınızla dinle kültürle ilgisi olmayan ne kadar bos insan varsa bir çoğu da açıköğretimden olmak üzere 4 yılı yata yata bitiren ilahiyat mezunları farklı yıllarda en fazla kontejanı onlara ayırdığınız için kendi alanına hakim olamayan bu vasıfsız dinciler 33-50-40-60 puanla atandı şimdiye dek 3. kez ilahiyat fakültesini bitirip ben de bu saadet zinciri arasında çoktan yerimi alabilirdim.Ama artık çok geç gençliğimizin en güzel yılları geride kaldı.2014 kpss sınavından 50 alan sorusundan 40'ını yaptım 77.3 puanla küsüratla atanamadım daha 6 ay önce nisan ataması olsaydı yine de atanabilirdim Ama ona ağustosta kpss sınavına girenlere haksızlık olur diyen Meb bakanı Nabi Avcı şiddetle karşı çıktı yine Nabi Avcı biz yeterli puan alanların atamasını yaptık atanamayanlar yeterli puanı alamamıştır (sanki 50 puanla atanan din kültürü ve pdr öğretmenleri yeterli puanı almış gibi..) ayrıca bununla da bitmiyor yine aynı Nabi Avcı seçim için ara atama yapmak Ak Parti için popülüzm olur Ak Partin'nin buna ihtiyacı yok tarzı söylemlerle olası bir atamayı engelleyerek nisan ataması için küsüratla ve umutla bekleyen on bin lerin umudunu kırmıştır şimdi ne oldu da Aynı Nabi Avcı bu söylemlerinin ardından daha 6 ay geçmeden kendini tekzip edercesine tutmuş şubatta bir ara atama yaparak 30 bin kişi atayacağını söylüyor Nabi Avcı'ya sadece bir insan olarak şunu hatırlatmak isterim hani şubat ataması yapmak ağustosta sınava girecek olanlara haksızlıktı üstelik şubatta 30 bin atama yapıldığı zaman Ağustos ataması için Kpss'ye girecek 500.000 atanama bekleyen öğretmene sadece 20 bincik bir kontejan ayıracaklarını yine kendileri itiraf ediyorlar şimdi insan düşünüyor Nabi Avcı ne oldu da savunduğu bu düşüncesinden tam tersi yönde180°'lik bir dönüş yapıyor .Ama 1 Kasım öncesi Şubatta 30 bin verip Ağustosta Kpss sınavını bekleyen 500.000'ne 20 bincik kontejan bırakanlar çok büyük bir yanlışın içine düşmüşlerdir şöyle ki 500.000x5-6=2.5-3 milyon atanamayan öğretmen ve ailelerinin dev oy potansiyeli x partisi gibi 500.000 atanamayan öğretmen varken 20-30 bin değilde bütün öğretmenleri atayacağının teminatını veren başka bir partiye oy verebilir iktidar partisinin meb bakanı mebin sadece 90 bin öğretmen ihtiyacı olduğunu bu ihtiyacını iki yıl içinde bitireceğini ifade etmiştir bu norm açıklarının da 18 bininin din kültürü 17 bininin sınıf 12 binin ilk mat 16 binin ingilizce 8 binin pdr ve sırasıyla okul öncesi, arapça vs. her yıl ataması fazladan yapılan mebin elindeki bu norm açığının yarısından fazlasını bu branşlara yapacağı düşünüldüğünde bu belli branşları okuyanların dışındaki 70'ten fazla farklı branş mezunu 500.000'e yakın atanamayan öğretmenin atanması neredeyse imkansız hale gelecektir biz atanamayan öğretmenler olarak şunu anladık bizi yüksek puanlarla atamayı bırakın öğretmen atama politikanız iflas ettiği için size kalsa bırakın atama bekleyen 500.000 öğretmeni atamayı Allah muhafaza bu basiretsiz yaklaşımınızla Eğitim ve Fen edebiyat fakültelerini kapatmadığınız için alttan gelen mezunlarla atanamayan ve ilerde işsiz kalacak 1 Milyon öğretmene çıkması malesef çok gerçekçi bir ihtimal olarak karşımıza çıkıyor öyle bir soruna imza attınız ki bunun vebalinden her iki dünyada da asla kurtulayamayacaksınız

  • 13 YILDA ATANAMAYAN ÖĞRETMEN SAYISINI 500.000'E ÇIKARDINIZ 5 yıl önce yorumlandı

   4+4+4 sevinmiştik hevesimiz kursagımızda kaldı ne bilirdik her yıl bütün atamaları dincilere ingilizcecilere sınıfcılara okul öncesi ve pdr ye vereceğinizi.. farklı branşlardan atanamayan 500.000 atanamayan öğretmen varken Mr. Hamza Aydogdu çıkıp 17 bin din kültürü 16 bin ingilizce 17 bin sınıf 12 bin ilk mat ve okul öncesi açığı olduğunu söylüyor Mr. Aydogdu Mr. Avcı diger branşları okuyanlar boşuna mı bu bölümleri okudular bu ne lahana turşusu bu ne pehriz anlaşılan sizin malum branşlar dışındaki branştakileri atayacağınız yok yüreğiniz ferah olsun bizim de sizin gibilere verecek oyumuz yok varın farklı yıllarda 33-50-40-60 puanla atadığınız gibi kendi alanına bile vakıf olmayan vasıfsız dincileri atamaya devam edin

  • memur öğretmen 5 yıl önce yorumlandı

   3 yıldır meb yönetmelik mağduru olan kamuda çalışan yaklaşık 10.000 memur öğretmenin atamalarını ne zaman gerçekleştireceksiniz sayın bakanım ? bu arkadaşlarımızın asıl mesleği öğretmenlik. yıllarca emek vermiş ve hepside asıl mesleği olan öğretmenliğe geçmek arzusunda. bu arkadaşlarımız asıl mesleğine geçene kadar ister istemez şu an çalışmakta olduğu görevini isteksizce yapıyor. memur öğretmenlerin sesini duyun artık sayın bakanım, lütfen..........

  • KİMYA 5 yıl önce yorumlandı

   1000 atama bekli̇yoruz

  • AŞAMA AŞAMA ATANAMAYAN ÖĞRETMEN MESELESİNİN ÇÖZÜMÜ 5 yıl önce yorumlandı

   500.000'e yakın atanamayan öğretmen atama beklerken sen tutup 2 yıl içinde mebin öğretmen açığının kapanacağını söylüyorsun mebin norm açığı 94 bin peki bu açığıda 17 bin sınıf 18 bin din kültürü 16 bin ingilizce 10 bin pdr 12 bin ilk mat geriye kalanlarıda okul öncesi,arapçaya ayırdığınız zaman ne olcak ihtiyaç fazlası yüzbinlerce öğretmen varken atanamayan ve ileride işsiz ve aç kalacak Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerini kapatmadığınız için alttan gelen yeni mezunlarla atanamayan 500.000 öğretmeni atamayı bırakın atanamayan öğretmen sayısının birkaç yıl gibi kısa bir süre içinde 500.000'den 1 milyona çıkması içten bile değil 13 yıldır iktidardasınız ve başarısız öğretmen atama politikanız nedeniyle Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültesini okumuş yüzbinlerce öğretmen işsizlik ve aç kalmayla karşı karşıya atılacak ilk adım bacasız sanayi olarak para kazandığınız ama ihtiyaç fazlası yüzbinlerce öğretmene yüzbinlerce yeni işsiz kalacak yeni mezunu eklemekten başka işlevi olmayan Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerini kapatmaktır.İkinci adım çoğu Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültesi okumadan Ecevit döneminde alınan bur günlük meclis kararlarıyla öğretmen yapılan fakat öğretmenlikle uzaktan yakından ilişiği olmayan insan yetiştirmekten çok hayvan ve bitki yetiştiriciliğinden anlayan bu 45 yaş üstü yaşlı nüfusu sadece onlar için geçerli olacak 3600 ek gösterge ile bir defalığa mahsus olmak üzere erken emekliliğini teşvik etmek olacak bu adım çağın eğtim koşullarına göre kendini otomatik olarak güncelleyen kendi alanında uzman öğretmenleri onların bilgi birikimine muhtaç olan öğrencilerimize kazandıracak sayısı 500.000'ni bulan genç ve dinamik bir kitleyi de meb'e kazandıracaktır.3.Adım tam gün eğitim ile yeni okullar açarak derslik sayısını arttırmaktır malesef 2015 yılında olmamıza rağmen İstanbul gibi büyük şehirlerden tutun Türkiye'nin kırsal ve ücra köşelerinde kalan okullardaki sınıflarda hala 45-50 kişilik sınıflar mevcut uzmanlara göre bu durum eğitimde başarısızlığın önündeki en büyük engellerden biridir.Bütün okullarda bulunan sınıf mevcutlarının maksimum 25-30 kişilik sınıflara düşürülmesi halinde hem eğitimde kalite artacak hem de yine yıllardır atama bekleyen genç öğretmenlerin büyük bir bölümü atanacak ve ülkelerin kalkınmasında en stratejik konuma sahip olan Eğitim alanında istihdam edilecektir.Bu adımlar ilk-orta ve liselerde farklı branşlardan meb'de ihtiyaç duyulan öğretmen açığını otomatik olarak arttıran adımlardı Dördüncü adım bu nokta da hayati bir bir öneme sahip yıllardır uygulanan 4+4+4 sistemindeki en büyük adaletsizlik kendini öğretmen atamalarında göstermiştir.Söz konusu sistemde her yıl öğretmen atamaları ezici bir şekilde Din Kültürü,Sınıf,İngilizce,İlk Mat.,Pdr ve okul öncesi gibi 4-5 branşa yapılmakta ortaya çıkan bu kontejan adaletsizliği nedeniyle atanamayan,500.000 öğretmenin %75'nden fazlasını oluşturan ve Kpss'den yüksek puan aldıkları halde ataması yapılmayan ötekileştirilen 70'ten farklı ve özellikle yıllar içinde yığılması da artmış olan branşa mensup atanamayan öğretmen kitlesidir.Bu aşamad Meb çalıştayına düşen uygulamada olan 4+4+4 sistemini gözden geçirip yeniden düzenleyerek öğretmen atamalarında farklı branşlara mensup olan ve çoğunluğu oluşturan ve Kpss'den yüksek puan aldıkları halde ataması yapılmayan bu öğretmenlerin atanmasınada azami ölçüde dikkat etmektir.

  • 13 YILDA ATANAMAYAN ÖĞRETMEN SAYISINI 500.000'E ÇIKARDINIZ 5 yıl önce yorumlandı

   13 yıldır iktidardasınız atanamayan öğretmen sayısını 500.000'e çıkardınız ihtiyaç fazlası yüzbinlerce öğretmen varken Eğitim ve Fen edebiyat fakültelerini kapatmadınız bu yılda yök başkanı prof. Yekta Saraç'ın resmi açıklamasına göre 2015 Lys ile bütün öğretmen fakültelerine tamı tamına 46 bin 15 yeni yeni kontejan eklemişsiniz bir de farklı branşlardan kpss'den yüksek puan almamıza rağmen bizim yerimize sırf bölümü din kültürü diye sizin bu kıyağınızla dinle kültürle ilgisi olmayan ne kadar bos insan varsa bir çoğu da açıköğretimden olmak üzere 4 yılı yata yata bitiren ilahiyat mezunları farklı yıllarda en fazla kontejanı onlara ayırdığınız için kendi alanına hakim olamayan bu vasıfsız dinciler 33-50-40-60 puanla atandı şimdiye dek 3. kez ilahiyat fakültesini bitirip ben de bu saadet zinciri arasında çoktan yerimi alabilirdim.Ama artık çok geç gençliğimizin en güzel yılları geride kaldı.2014 kpss sınavından 50 alan sorusundan 40'ını yaptım 77.3 puanla küsüratla atanamadım daha 6 ay önce nisan ataması olsaydı yine de atanabilirdim Ama ona ağustosta kpss sınavına girenlere haksızlık olur diyen Meb bakanı Nabi Avcı şiddetle karşı çıktı yine Nabi Avcı biz yeterli puan alanların atamasını yaptık atanamayanlar yeterli puanı alamamıştır (sanki 50 puanla atanan din kültürü ve pdr öğretmenleri yeterli puanı almış gibi..) ayrıca bununla da bitmiyor yine aynı Nabi Avcı seçim için ara atama yapmak Ak Parti için popülüzm olur Ak Partin'nin buna ihtiyacı yok tarzı söylemlerle olası bir atamayı engelleyerek nisan ataması için küsüratla ve umutla bekleyen on bin lerin umudunu kırmıştır şimdi ne oldu da Aynı Nabi Avcı bu söylemlerinin ardından daha 6 ay geçmeden kendini tekzip edercesine tutmuş şubatta bir ara atama yaparak 30 bin kişi atayacağını söylüyor Nabi Avcı'ya sadece bir insan olarak şunu hatırlatmak isterim hani şubat ataması yapmak ağustosta sınava girecek olanlara haksızlıktı üstelik şubatta 30 bin atama yapıldığı zaman Ağustos ataması için Kpss'ye girecek 500.000 atanama bekleyen öğretmene sadece 20 bincik bir kontejan ayıracaklarını yine kendileri itiraf ediyorlar şimdi insan düşünüyor Nabi Avcı ne oldu da savunduğu bu düşüncesinden tam tersi yönde180°'lik bir dönüş yapıyor .Ama 1 Kasım öncesi Şubatta 30 bin verip Ağustosta Kpss sınavını bekleyen 500.000'ne 20 bincik kontejan bırakanlar çok büyük bir yanlışın içine düşmüşlerdir şöyle ki 500.000x5-6=2.5-3 milyon atanamayan öğretmen ve ailelerinin dev oy potansiyeli x partisi gibi 500.000 atanamayan öğretmen varken 20-30 bin değilde bütün öğretmenleri atayacağının teminatını veren başka bir partiye oy verebilir iktidar partisinin meb bakanı mebin sadece 90 bin öğretmen ihtiyacı olduğunu bu ihtiyacını iki yıl içinde bitireceğini ifade etmiştir bu norm açıklarının da 18 bininin din kültürü 17 bininin sınıf 10-12 binin ilk mat 10 binin ingilizce 7 binin pdr ve sırasıyla arapça vs. her yıl ataması fazladan yapılan mebin elindeki bu norm açığının yarısından fazlasını bu branşlara yapacağı düşünüldüğünde bu belli branşları okuyanların dışındaki 70'ten fazla farklı branş mezunu 500.000'e yakın atanamayan öğretmenin atanması neredeyse imkansız hale gelecektir biz atanamayan öğretmenler olarak şunu anladık bizi yüksek puanlarla atamayı bırakın öğretmen atama politikanız iflas ettiği için size kalsa bırakın atama bekleyen 500.000 öğretmeni atamayı Allah muhafaza bu basiretsiz yaklaşımınızla Eğitim ve Fen edebiyat fakültelerini kapatmadığınız için alttan gelen mezunlarla atanamayan ve ilerde işsiz kalacak 1 Milyon öğretmene çıkması malesef çok gerçekçi bir ihtimal olarak karşımıza çıkıyor öyle bir soruna imza attınız ki bunun vebalinden her iki dünyada da asla kurtulayamayacaksınız

  • pdr 5 yıl önce yorumlandı

   şubatta en az 2000 kontejan istiyoruz

  • Su Dünyası 5 yıl önce yorumlandı

   Şubatta atama olsa da dincilerden,dumancılardan, bize sıra gelmez

  • 1 Kasım 5 yıl önce yorumlandı

   80-85 puanla atanamadık kpss'yi geçtik ama sizin adaletsizliğinizi geçemedik her yıl bütün kontejanları 3-4 branşa ayırdığınız o övündüğüz başarısız meb politikalarınızla ve kontejan adaletsizliğiniz nedeniyle atanamadık yıllara merdiven dayadık 500.000 bekleyen varken 50 puanı atadınız Şimdi Nabi Avcı çıkıp hangi yüzle yeterli puan alanlar öğretmen oldu diğerleri yeterli puan almamıştır diyecek! Akp döneminde 50 puanla atanmış olanlar mı yeterli puan almışlar her branştan yüksek puanlarla atanamamış on binlerce atanamayan öğretmen varken dikaba 4000 kontejan ayırıp onların 50 puanla atanmasına vesile olanlar yùksek puanlarla atamadığınız branş öğretmenlerinin vebalini nasıl ödeyeceksiniz ama suç bizde ne bilirdik ki 28 Şubat'ın intikam-ı hürmetine kendi tabanınıza yakınlık duyduğunuz branşlara devasa kontejanlar ayırarak 50-60 puanla atayacağınızı bilemedik. Ama artık inşAllah 1 Kasım'dan sonra 500.000 aanamayan öğretme ve sayıları milyonları bulan aileleri 1 Kasım'da bu adaletsizliğin hesabını soracak ve yeni kurulan yeni hükumet Kpss'den puan üstünlüğùne göre atama yapar 50 puan alanların atanması insanlık onurumuzu zedeliyor artık Allah (cc.) her şeyi görüyor sizleri ilim ve hikmet sahibi,alemlerin rabbi olan Allah'a şikayet ediyoruz emeğimizin karşılığını başkalarına yedirenleri Allah'a havale ediyoruz

  • EĞİTİM VE FEN EDEBİYAT FAKÜLTELERİ KAPATILMIYOR, 4+4+4 HANGİ BRANŞLARA YARIYOR ? 5 yıl önce yorumlandı

   Meb'in derdi 500.000'ne yaklaşacak işsiz genci atamak değil eğer öyle bir derdi olsaydı 75-80-85-90 puanla atanamayan matemetikçi bilişimci,sosyalci,felsefeci,tarihçi,fenci,fizikçi,kimyacı,biyolojici,coğrafyacı vs. daha onlarca branştan atanamayan 500.000'ne yakın işsiz ogretmen varken bunları ucretli öğretmen olarak çalıştırıp kpss'de 50-60 alanları atamazdınız.Açık konuşalım her yıl ogretmen atamalarını 3-4 belli branşa veriyorsunuz bu yılda 4bin din kulrturu,4 bin ingilizceci,4 bin sınıfçı pdr vs dusuk puanla atadığınız branşları hep atadınız ogretmen atamalarından anladığınız düşük puanla din kulturu ögretmeni kadrolu olarak atamak mı? Peki diğer ögretmenler boşuna mı okumuş oldular 500.000 işsiz ogretmeni nasıl istihdam edeceksiniz böyle bir bakış açısıyla? 2015 lys kontejanına bu yılda 46 bin 15 kişilik ogretmen eklediniz,her yıl atanamayan öğretmen kervanına 50 binlerle yeni işsiz gençler ekliyorsunuz hani eğitim ve fen edebiyat fakülteleri dondurulacaktı kapatılacaktı.. Anlaşılan eğitim ve fen edebiyat fakültelerini de bir kazanç kapısı olarak görüyorsunuz adeta bacasız sanayi olarak gördüğünüz için kaz gelen yerden tavuğu esirgemiyorsunuz bu yollarla da başka rantların peşindesiniz Bunlar da cevaplamadığınız türden sorular oldu artık kusurumuza bakmayın tek derdimiz okuduğunuz branşta kendi alın terimizle girdiğimiz sınavda kontejan adaletsizliğinize rağmen yüksek puanlarla atanıp namusumuzla kendi işimizi yapmak

  • 4+4+4 Sistemi ÖĞRETMEN ATAMALARINDA YALANLAR VE GERÇEKLER 5 yıl önce yorumlandı

   Kpss den yüksek puanlar almamıza rağmen atanamadık derdiniz ne anlayamıyorum bu nasıl iştir Nabi Avcı mùsteşarları Yusuf Tekin ve Hamza Aydoğdu norm açığı hikayesiyle basta dikab olmak üzere 50-60 puan alan adamları òğretmen olarak atadìlar bu beyefendi asilzade lordlar düşük puanla atadıkları din kulturu ötetmenlerini okul müdürü yaptıkları sürece din kültürù derslerine kimse giremediği için dikab açığı kıyamete kadar kapanamaz efendiler bizler yaptığınız bu kontejan adaletsizliginiz yüzünden yüksek puanla atanamıyoruz insanlık namına vicdan namına adalet namına öğretmen atamalarına enaz 70-75 gibi bir baraj puan getirilmelidir alan sınavından 80 puanla atanamıyoruz ayıptır yazıktır günahtır sorarım size bir sınav niçin yapılır? Bilenle bilmeyeni birbirinden ayımak için yapılmaz mı? Siz bilmeyen adamları düşük puanlarla öğretmen olarak atìyorsunuz.Yaptığınız bu rövanşist atamalar nedeniyle gençliğimizin en güzel yılları geride kaldı 500.000'e yakın atanamayan öğretmen atanmak için kpss ye girdigi bir sınavda; yüksek puanla atamadıklarınızın vebalini nasıl ödeyeceksiniz ödeyemezssiniz!

  • NABİ AVCI&HAMZA AYDOGDU VE SEÇİM ÖNCESİ ÖĞRETMEN ATAMA ALGISI 5 yıl önce yorumlandı

   Önce Nabi Avcı çıkıp şubatta 20-30 binlik atama olcak diyor hemen ardından boş durur mu müsteşar kankisi,Mr. Hamza Aydogdu,4+4+4 sistemiyle her yıl aslan payını verdiği yok yok zavallı aslanı adaletsizliklerine tema yapmayalım şimdi onunda payını elinden alan sırtlan payı tabirini kullanmak daha doğru olur evet ne dedik Mr.Hamza boş durur mu ağzında bakla ıslanmadan ağzındaki baklayı çıkarıyor hemen 4+4+4 sisteminin gerektirediği norm açıklarını büyük bir iştahla sırayla sayıyor rekor norm açığıyla 18 binlik din kültürü,17 binlik sınıf,ve daha sonrada ilk mat,ingilizcecilere şubatta düşük puanlarla atanma müjdesi ve garantisi veriyor buraya kadar madalyonun bir yüzü eee diğer tarafta ne olcak diğer branşlar tabi bu açıklamadan rahatsız olacaklar tabi dile kolay atanamayan öğretmen sayısı da gelmiş 500.000'ne dayanmış ailelerini de katsak bu da yaklaşık olarak 2.5-3 milyonluk devasa bir oy kitlesi demek işte tam da senaryonun bu bölümünde Mr. Hamza'nın yol açtığı tahribatı gidermek Nabi abisine kalıyor oda deyim yerindeyse 180° derce çark ediyor ve herkesi şaşırtıyor geçmişte bizzat kendi ağzından beyan ettiği şubat ve nisan atamasına ağustosta sınava girenlere haksızlık olur seçim öncesi popülizm olur biz yeterli puan alanların atamasını yaptık atanamayan öğretmen yoktur yeterli puan almadığı için atanmayan öğretmen vardır diyen sanki kendisi değilmiş gibi yıllardır yüksek puanla atanamamış öğretmenlerin hafızasıyla dalga geçer gibi daha aradan 6 ay geçmeden ve bizzat aynı yıl içinde ilerlemiş yaşına rağmen kendisinden beklenmeyecek bir kıvraklıkla bütün atamaların nerdeyse hepsini şubatta yapacağını ve bu sefer düşük puan alan malum birkaç branşı değil de yıllardır yüksek puanla atamasını yapmadığı benim de içinde bulunduğum zavallı geniş bir kitleyi atayabileceklerini söylüyor şimdi biz iyi adamı oynayan Nabi'ye mi yoksa şubat ataması 30 binde olsa bütün atamaları 3-4 malum branşa yapacağını zikreden kötü adamı oynayan Mr. Hamza'ya mı inanalım yaw hani şubat atamasını yapmak ağustosta kpss sınavına girenlere yönelik büyük haksızlıktı 5-6 ay içinde ne değişti de şimdi tutmuş ağustosa sadece 20 binlik devede kulak kalacak bir kontejan bırakacağınızı söylüyorsunuz bakın ben algı yapmaya çalışmıyorum 2014 kpss sınavına giren 50 alan sorusundan 40 netle 77,3 puanla atanamayan mağdurlardanım oysaki aynı yıl içinde 50-60 alan din kültürü öğretmenlerini özlerimizin içine baka baka düşük puanlarla atadınız onun için artık söylediğiniz vaat ettiğiniz hiçbir şeye inanmıyorum bu zikzaklarınız devam ettiği sürece de kimseyi söylediklerinize inandıramazssınız.

  • 2015 ŞUBAT VE NİSAN ATAMALARINA KARŞI ÇIKAN NABİ AVCI,180° DERECE DÖNÜŞÜNÜN SEBEBİ HİKMETİ NE¿ 5 yıl önce yorumlandı

   Şubat ve Nisan atamasının önündeki en büyük engel Mr. Nabi Avcı ve o malum müsteşarlarıydı Mr.Nabi o dönemde iktidar olacaklarından o kadar emindiki şubat ve nisan atamasında 80 ve üzeri puanla atanamayanlara şubat ve nisan ataması ağustosta sınava girenlere büyük haksızlık olur tarzı sonradan mahçup olacağı ve altında kalacağı büyük laflar ediyordu yine akıl almaz gaflarını da ulu orta yerlerde dile getirmekten çekinmiyordu bu gaflardan birkaçı çok meşhur 50 puanla atadığı dinciler varken o karda kışta şubat ve nisanda atanmak için Ankara ve İzmir,İstanbul vs. çeşitli meydanlarda birçok renkli kampanyaya öncülük eden birçoğu 80 ve üzeri puanla atanamayan öğretmenlere "atanamayan öğretmen yoktur biz yeterli puan alan öğretmenlerin atamasını yaptık diyordu.Nabi'ye göre 50 puanla atanan din külturü mezunları yeterli puan almış,yine Kpss'den 80 ve üzeri puan alan atanmak için gerekli olan puanı alamamıştı bir de şubat ve nisan atamasını yapmak Ak Parti için seçim öncesi popülüzm olur Ak Parti'nin buna ihtiyacı yok naraları atıyordu, dedik ya iktidar olacaklarına o kadar emindiler ki 7 haziranda akp duvara tostlayınca Nabi Avcı koltuğun elden gideceğinin farkına vardı ve bu söylemlerinin üzerinden daha 6 ay geçmeden 180° çark etti Ak Parti'nin %40'ın üzerine çıkması için 500.000x5-6=2.5-3 milyon atanamayan öğretmen ve ailelerinin dev oy potansiyeline göz diktiler ve birden daha önce şiddetle karşı çıktıkları seçim öncesi popülüzm olur dedikleri şbat atamasını yapmaya ve bu sayıyı da 20-30 bine çıkarmaya karar verdiler bu saatten sonra atanamayan òğretmenler ve aileleri bu iki yüzlülüğünüzü anladı ve artık sizlere bir oy vermez hem şubatta 20-30 bin atama olsada kimlerin hangi malum branşların atanacağını herkes biliyor mebin toplam 90 norm açığı düşünüldüğünde bu açığı da 19 bin din kültürü 17 bin sınıf geri kalanlarıda sırasıyla ingilizce,ilk mat ve pdr'ye kayrılacağını görmek o kadar da zor bir tahmin olarak gözükmüyor.Hele bir de yıllardır atanamayan İşsiz öğretmenler ordusu üreten Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerini kapatmadığınız için bu yılda prof. Yekta Saraç'ın resmi açıklamasına göre bu fakülteleri kapatmayı bırakın 2015 Lys ile atanamayan 450.000 öğretmene tamı tamına 46 bin 15 yeni kontejan eklemişsiniz bu politikanızla atanamayan öğretmenleri atamayı bırakın Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerinden her yıl 50 binlik mezunları da eklersek atanamayan öğretmenlerin sayısını 500.000'den 1 Milyon'a da çıkarmak birkaç yıl gibi kısa bir süre içinde mümkün olabilir.Uzun lafın kısası biz farklı branşlardan 500.000'e yaklaşan üstüne üstük yüksek puanlarla atamamızı yapmadığınız bu yıllardan sonra bizleri tümden atayamayacağınızı yine bizleri işsiz bir şekilde açlığa ve sefalete mahkum bırakacağınızı geç de olsa anladık Nabi Avcı öğretmen atamalarındaki bu yanlış politikalarınızla 1 Kasım'da atanamayan öğretmenlerden beklediğiniz desteği bulamayacaksınız

  • felsefe grubu 5 yıl önce yorumlandı

   en az 1000 atama istiyoruz

  • adalet öğretmeni 5 yıl önce yorumlandı

   şubatta adalet öğretmenlerine 100 kadro verilsin norm kadrolar güncellensin yeni açılan adalet alanları var alım neden olmuyor 80 puanla atanamadık

  • 1 Kasım 5 yıl önce yorumlandı

   atanamayanların durumunu çok güzel özetlemişsiniz 77 ile atanamadım bütün umudumu bizi umutlandırdıkları nisan atamasına bağlamıştım benim gibi sınırda olan atama bekleyen on binlerce kişinin daha umudunu kırdılar hem atamalar olsa bile ne fark edecek 3-4 malum branşın düşük puanla atandığını atanacağını herkes anladı artık ne yapsalar nafile havadaki bağıl nem %100 taşıma kapasitesini çoktan aştı yaklaşık 500.000x5-6=2.5-3 milyonu bulan atanamayan öğretmen ve aileleri 1 Kasım'da gürleyecek.

  • teknik öğret. 5 yıl önce yorumlandı

   atama rakamları bizi ilgilendiriyor. hala hedefleniyor vs. vs. muhabbeti... yeni atama sisteminin detaylarından ad gına geldi artık. neden salak yerine konuluyoruz ki

  • Gurup 28 Şubat,Nabi Avcı,Hamza Aydogdu,Yusuf Tekin Track 1 Norm Açığı Türküsü 5 yıl önce yorumlandı

   norm açığı türküsünü almışlar ağızlarına durmadan bozuk plak gibi tekrarlıyolar hani sınıfın norm açığı bitmişti iki yıl önce.şimdi ise ne oldu da norm açığı 18 000 oldu niye şimdi o revaca geçti de diğer bölümler azalıyor malum belli branşlar artıyor saçmalık norm açığı türkünüz yüzünden rüyasında bile atanamayacak kişileri düşük puanlarla önümüze geçirip kpss'yi tarihe gömdünüz adaletsiz branş alımlarınızla adınızı tarihe bronz harflerle yazdınız düşük puan alanların atanması için gri bir bölge oluşturdunuz bakalım bunun meyvelerini 1 Kasım'da alacakmısınız bu sefer biraz zor olcak

  • Atanamayan Branş Ogretmeni 5 yıl önce yorumlandı

   atanamayanların durumunu çok güzel özetlemişsiniz 77 ile atanamadım bütün umudumu bizi umutlandırdıkları nisan atamasına bağlamıştım benim gibi sınırda olan atama bekleyen on binlerce kişinin daha umudunu kırdılar hem atamalar olsa bile ne fark edecek 3-4 malum branşın düşük puanla atandığını atanacağını herkes anladı artık ne yapsalar nafile havadaki bağıl nem %100 taşıma kapasitesini çoktan aştı yaklaşık 500.000x5-6=2.5-3 milyonu bulan atanamayan öğretmen ve aileleri 1 Kasım'da gürleyecek.

  • Selam olsun sizlere kutlu insanlar topluluğu 5 yıl önce yorumlandı

   siz olmasaydınız din kültürü arapça öğretmenleri 33 puanla atanamayacaktı atamak istediklerinizi düşük müşük puanlarla da olsa itekleye itekleye olsa atıyorsunuz maşAllah olağanüstü özel çabalarla ataya ataya bitiremediğiniz din kültürü açığını 20 bine uçurdunuz Kpss'yi de lağım deliğinden aşağıya süpürdünüz ee madem Kpss'yi pas geçiyorsunuz bari şu 20 binlik şubat atamasını da norm açığını 20 bine uçurduğunuz bizzat açık öğretimden yata yata din kültürü mezunu olan son parti yandaşlarınızı atayın da bu ülke de siz de biz de bütün vatan bu din kültürü ve yandaş dinci açığından kurtulsun biz yüksek puanlarla atanmasakta olur yeter nasıl olsa kimimiz inşaatlarda amelelik yapmaya,kimimiz pazarlarda limon satmaya,kimimiz ücretli kölelik yapmaya alıştık,zalimin zulmu de Allah'ın emriyle tecelli ediyor her şerrin sonunda bir hayır var 28 şubatın şubatın cefasını çekenler toprak oldu, sefasını sürmek sizlere,faturasını ödemek de 79 milyona kaldı Allah bizleri sizler gibi din tüccarlığı yapanların akıbetine düşürmesin sabredip kurtuluşa erenlerden olmayı nasip etsin inşAllah

  • Selam olsun sizlere kutlu insanlar topluluğu 5 yıl önce yorumlandı

   siz olmasaydınız din kültürü arapça öğretmenleri 33 puanla atanamayacaktı atamak istediklerinizi düşük müşük puanlarla da olsa itekleye itekleye olsa atıyorsunuz maşAllah olağanüstü özel çabalarla ataya ataya bitiremediğiniz din kültürü açığını 20 bine uçurdunuz Kpss'yi de lağım deliğinden aşağıya süpürdünüz ee madem Kpss'yi pas geçiyorsunuz bari şu 20 binlik şubat atamasını da norm açığını 20 bine uçurduğunuz bizzat açık öğretimden yata yata din kültürü mezunu olan son parti yandaşlarınızı atayın da bu ülke de siz de biz de bütün vatan bu din kültürü ve yandaş dinci açığından kurtulsun biz yüksek puanlarla atanmasakta olur yeter nasıl olsa kimimiz inşaatlarda amelelik yapmaya,kimimiz pazarlarda limon satmaya,kimimiz ücretli kölelik yapmaya alıştık,zalimin zulmu de Allah'ın emriyle tecelli ediyor her şerrin sonunda bir hayır var 28 şubatın şubatın cefasını çekenler toprak oldu, sefasını sürmek sizlere,faturasını ödemek de 79 milyona kaldı Allah bizleri sizler gibi din tüccarlığı yapanların akıbetine düşürmesin sabredip kurtuluşa erenlerden olmayı nasip etsin inşAllah

  • Selam olsun sizlere kutlu insanlar topluluğu 5 yıl önce yorumlandı

   siz olmasaydınız din kültürü arapça öğretmenleri 33 puanla atanamayacaktı atamak istediklerinizi düşük müşük puanlarla da olsa itekleye itekleye olsa atıyorsunuz maşAllah olağanüstü özel çabalarla ataya ataya bitiremediğiniz din kültürü açığını 20 bine uçurdunuz Kpss'yi de lağım deliğinden aşağıya süpürdünüz ee madem Kpss'yi pas geçiyorsunuz bari şu 20 binlik şubat atamasını da norm açığını 20 bine uçurduğunuz bizzat açık öğretimden yata yata din kültürü mezunu olan son parti yandaşlarınızı atayın da bu ülke de siz de biz de bütün vatan bu din kültürü ve yandaş dinci açığından kurtulsun biz yüksek puanlarla atanmasakta olur yeter nasıl olsa kimimiz inşaatlarda amelelik yapmaya,kimimiz pazarlarda limon satmaya,kimimiz ücretli kölelik yapmaya alıştık,zalimin zulmu de Allah'ın emriyle tecelli ediyor her şerrin sonunda bir hayır var 28 şubatın şubatın cefasını çekenler toprak oldu, sefasını sürmek sizlere,faturasını ödemek de 79 milyona kaldı Allah bizleri sizler gibi din tüccarlığı yapanların akıbetine düşürmesin sabredip kurtuluşa erenlerden olmayı nasip etsin inşAllah

  • felsefe grubu 5 yıl önce yorumlandı

   Hiçbir sayı talebimiz yoktur....yıllar tanıttı sizi bize....bu vaatlere ne felsefe grubu ne de ötekilestirilen branşlar itibar eder....biz zorunlu ders sayımızın geri gelmesini,subattada buna bagli olarak gereğinin yerine getirilmesini istiyoruz...nasil olsa 4 yilda biter!!!! Ya sonra tarih sizi kitaba alır!!!!

  • yazık 5 yıl önce yorumlandı

   arapça zorunlu ders oldu ama burada haber yok.
   ihtiyaç 94 000 arapça öğretmeni..
   boşuna okumayın gençler...ya din öğretmenliği yada arapça yı seçin ve öğretmen olun...eğitim sistemi yerlerde sürünüyor.bunlara neden oy vermeyeceğimi daha iyi anladım....millet uzaya gidiyor bunlar ise orta çağaya

  • vedat 5 yıl önce yorumlandı

   bu kadar saçma bir sistem daha olamaz. bravo gerçekten bravo siz ana dilinizi yani türkçemizi çocuklara öğretmeyin ama öğretmene kürtçe yada zazaca öğretin yazıklar olsun sizin eğitim sisteminize..

  • 43 bin kere edeb. 5 yıl önce yorumlandı

   görmezden gelinen bunca edebiyatçı için hem bölümü öldürmemek adına en az iki bin atama bekliyoruz.

  • BİLİŞİM 5 yıl önce yorumlandı

   şubatta yi̇ne sinif,i̇ng,di̇n,rehber atamasi yapilacak. ne olur 300000 öğretmen atandi bi̇li̇şi̇me de 3000 gi̇bi̇ bi̇r kadro verseler.kendi̇leri̇nden i̇nsanlari soğutuyorlar.her şeyi̇ hamza aydoğdu bi̇li̇yor.

  • biyoloji 5 yıl önce yorumlandı

   seçimi kazanmış meclise giren bütün partilerle görüşüyo chp ve çözümün mecliste olması gerektiğini savunuyo kan akmadan şit olmadan ama akp ne yaptı mecliste degilde başka yerlerde çözümü aradı eline yüzüne bulaştırdı çumhurbaşkanı bile bizi kandırdılar diyo bu olay nasıl chp ye mal ediliyo ben anlamıyorum

  • türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   siz ne derseniz deyin yine aynı tablo çıkacak hdp ile şimdi görüşen chp buda öna yakışmıyor

  • biyoloji 5 yıl önce yorumlandı

   mhp zaten akp nin arka bahçesi tek demokratik parti var o da chp girisi hepsi aynı kefede birde hdp yi destekliyo chp diyolor hdp ile mutabakat yapan çözüm süreci felan bunları akp yaptı dahada görmüyomusun ben atamaya karşı değilim keşke hepsini atasa ama önce vatan ülke

  • biyoloji 5 yıl önce yorumlandı

   yıllardın verdin iktidara taşımadıktan sonra chp ne yapsın ya iktidar ya iktidar ortağı olacak ki öyle yapar birde tutturmuşlar sgk yı batırdı bunlar ülkeyi batırdı neyin hesabındasın sen benim yaşım 30 daha gelmedi chp bir gelsin görelim olmazsa o zaman başka partiye veririz oyumuzu

  • akp sana şubatta ne verdi @türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   türkçeye 1957 kişi verdi. ders saatin 6. dink3000üzeri ders saati haftada2.
   kör müsün sen? adamın sana verdiği kontenjan belli.. chp ya da mhp olsa hatta koalisyon olsa öp başına koy..

  • türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   yıllardır chp ye atıyoruz fayda yok bende atatürkçüyüm ama deniz baykalın zamanındaki gibi değil ki kılıçdaroğlu sgk yı batırmış omu yönetecek şimdi hdp yi destekliyor teröristleri bizim askerlerimizi öldürenleri bunu kaldıramıyorum

  • BİYOLOJİ 5 yıl önce yorumlandı

   % 80 dişardan ondan sonra yaptı yapacak tabi tek başına bende yönetirsem bende yaparım daha iyisini yapmalı çalıp çırpmamalı teknoloji bunu gerektiriyo o da yapmak zorunda

  • biyoloji 5 yıl önce yorumlandı

   ülke için gelecek için çoçuklarımız için oylar cumhuriyet halk partisine
   atatürkün kurduğu cumhuriyeti kuran partiye
   laikliğe demokrasiye eşitliğe

  • türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   padişahlık gelse ne olur adam savaş gemisi yaptı yerli otomobilimizi yaptı kıbrısa suyu götürdü uydumuzu geçen gün fırlattık atamayımı yapamıyacak koalisyonda kimse anlaşamadı bugüne kadar bunlarmı anlaşacakgerçekleri görün biraz

  • biyoloji 5 yıl önce yorumlandı

   atamadan önemlisi ülkenin geldiği durum yarın şavaş çıkarsa ben ne yapayım öğretmenliği ülke iyi adeletli yönetilsin ben de atama bekliyorum bende sınırdayım ama önce vatan sonra öğretmenlik

  • biyoloji 5 yıl önce yorumlandı

   bu kadar bencilliğe gerek yok ülkede ben de dahil sadece öğretmen yok ülke kötüye gidiyo bize 30000 verdi iye görmeyelim mi ülkenin halini unutalım mı yaptıkları haksızlığı

  • biyoloji 5 yıl önce yorumlandı

   koalisyon olsun fark etmez ama bir ucunda chp olmalı yoksa vay halimize ülke olarak bundan sonra padişahlık gelir otururuz yerimize

  • biyoloji 5 yıl önce yorumlandı

   saçma saçma konuşma atamayı akp yaparmış felan kim gelirse o yapar

  • türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   chp tek başına iktidar olamaz olsa ona atalım çok zor

  • biyoloji @türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   ne alakası var hepsi atama sözü verdi bunlar verdi 47000 düştü 37000 bunlara güven olmaz chp verelim

  • türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   yalvardık yakardık atama yapın diye şimdi teşekkür için akp ye oy atmalıyız bu bizim boynumuzun borcu koalisyonda atama yapmazlar sonra çok pişman oluruz bu akp ye ilk oyum olacak teşekkür için

  • biyoloji 5 yıl önce yorumlandı

   oylar chp ye atama yaparsa chp kesin yapar akp gibi yanar döner degil bunlar tek başına gelirse unutur en iyisi cumhuriyet halk partisi

  • türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   atanabilmemiz için akp tek başına iktidar olmalı koalisyon olursa biri o tarafa biri bu tarafa çeker atama yapmazlar atanmak istiyorsak mecburen akp ye oy vermeliyiz

  • biyoloji @türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   ne alakası var chp de mhp de atama yapacagım diyor asıl akp tek başına olursa atama yapmaz bunların sözüne inanılmaz oylar chp ye kimse kimseye sadaka vermiyo akp yalakalığını bırakalım artık

  • SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİ 5 yıl önce yorumlandı

   sosyal bilgiler öğretmenliğine 4000 kontenjan istiyoruz

  • tarihhhhh 5 yıl önce yorumlandı

   en az 500 atama

  • okul öncesi 5 yıl önce yorumlandı

   çocukların ilkokula hazırlıkları açısından okul öncesinin önemi anlaşılmalı ve zorunlu olmalı artık 33000 bekleyeni olan bu bölüm için şubatta enaz 3000 atama istiyoruz lütfen

  • Almanca 300 kadro 5 yıl önce yorumlandı

   almancaya en az 300 kadro istiyoruz

  • Magdur Metalci 5 yıl önce yorumlandı

   Subat ogretmen atamasinda Metal Teknolojisine en az 100 kontenjan istiyoruz!

  • abc 5 yıl önce yorumlandı

   sosyal bilgilere 7500 kadro :)

  • 2014 Mağdurları 5 yıl önce yorumlandı

   2014'te bazı branşlardan çok az alım yaptınız kaba tabirle teşbihte hata olmassa yüksek puanlarla anamızı ağlattınız şubata 30.000 çok fazla eğer bu atama yapılacaksa 2014 puanları geçerli olsun adalet istiyoruz kopya çekmedik girdiğimiz sınavlar davalık olmadı 2014 Mağdurları olarak hakkımızı alın terimizin karşılığını istiyoruz adaletli olun lütfen

  • kimyacı 5 yıl önce yorumlandı

   2016 ağustosta 40 bin!!!!!!

  • okul öncesi ZORUNLU OLSUN! 5 yıl önce yorumlandı

   şu okul öncesi zorunlu olsun artık..bi̇r tek bi̇zi̇m ülkemi̇zde önemsenmi̇yor..okul da eği̇ti̇mi̇n temeli̇ anaokulun da başlar bunu görmezden gelmeyi̇n sayın bakan!!

  • Fizikçi 5 yıl önce yorumlandı

   800 fizikçi ataması bekliyoruz

  • aaa 5 yıl önce yorumlandı

   düne kadar oy vermeyi düşünüyordum ama şimdi asla bizim hakkımızı şubata atıp yerseniz işte sana oy

  • TÜRKÇE 5 yıl önce yorumlandı

   koali̇syon olursa hepi̇mi̇z evde oturmaya devam ederi̇z oyüzden akp ye oy vermeli̇yi̇z ben akp li̇ deği̇li̇m ama bi̇zi̇m yararimiza akp ni̇n kazanmasi

  • edebiyat 5 yıl önce yorumlandı

   2000 edebiyat istiyoruz

  • TÜRKÇE 5 yıl önce yorumlandı

   haber okumuyorsunuz gali̇ba nabi̇ avci yüksek puanla kapatan bölümleri̇ atayacağim di̇yor daha neye kiziyorsunuz şi̇mdi̇ akp ye oy vereli̇m ki̇ atanabi̇leli̇m

  • emre 5 yıl önce yorumlandı

   sınıf öğretmeni, ingilizce, din .. ataya ataya bitiremediler. yazıklar olsun 80 puanla edebiyatcı atanamıyor bu ülkede. hakkımı helal etmiyorum

  • TÜRKÇE 5 yıl önce yorumlandı

   atama atama dedi̇k sözü aldik şi̇mdi̇ akp i̇kti̇dar olmaliki̇ bi̇zleri̇ atayabi̇lsi̇n öğretmenleri̇ atayacak tek parti̇ akp koali̇syon olursa hepi̇mi̇z yandik atama olmadan yakinmalara si̇temlere kalkişmiyalim huzur i̇çi̇n akp

  • türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   ağustos ayından bize 10 000 kişi az aldığı için bunun üzerine 20 000 alım koydular bakanım ve başbakanım teşekkür ederiz inşAllah tek başınıza iktidar olursunuz

  • İngiliççe 5 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar ösym'nin açıkladığı sıralamada formasyonu olmayan da vardır değil mi? bir de eğer şubat'ta 4000 ya da 5000 alınırsa bir önceki seneden daha çok alım mı yapılmış olacak?

  • 1014 mağdurları 5 yıl önce yorumlandı

   geçen yıl biz şubatta fazla alım beklerken ağustosta atanacaklara haksızlık edemeyiz dediniz. şimdi biz ağustosa hazırlanırken ağustosu azaltıp şubatta fazla alım yapıyorsunuz. bu haksızlığa bir son verin. ya da şubatta 2014 puanlarını da dahil edin lütfen. semizi duyun lütfen.2014 mağdurları sizlerde sessiz kalmayın...

  • bilişim öğretmenleri 5 yıl önce yorumlandı

   biz size bakacağız.sizde bize bakın sayın bakanım bilişime şubat 2000 atama verin

  • türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   ben akpli değilim ama bu sene ona oy atmamız gerek koalisyon çıkarsa hepimizin vay haline bizi hdp mi atayacak lütfen akp iktidar olmalı arkadaşlar birlik olalım

  • türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   10 000 bizim ağustostan kalan hakkımız zaten şubatta 20 000 atamış oluyor teşekkürler başbakanım ve bakanım oylarımız size

  • OKUL ÖNCESİ 5 yıl önce yorumlandı

   şubatta 3000 atama lütfen 75 puanla bekliyoruz 33000 yiğilmanin eritilmesi için okul öncesi zorunlu olmali

  • pdr 5 yıl önce yorumlandı

   şubatta 1500 atama istiyorum

  • SOSYAL BİLGİLER 5 yıl önce yorumlandı

   çocuklarimizin tarihini öğremebilmesi için 2016 yili ağustos atamasinda sosyal bilgiler öğretmenliğine en az 5000 atama istiyoruz.

  • türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   türkçeye en az 3000 atama istiyoruz bakanım senelerdir türkçenin hakkı yeniyor ana branş olmasına rağmen.

  • edebiyat 5 yıl önce yorumlandı

   sayın bakan acaba 2017 şubatında da alım yapacak mı acaba..2016 sınava gireceklerin kontenjan haklarını ellerinden alıyorlar.. 2016 ta sınava girecek 500 bin aday bu haksızlığı görmezden gelmeyecektir..

  • Atanamayalar 5 yıl önce yorumlandı

   Hocam elinize sağlık, çocukluğumdan bu yana beni bu kadar derinden etkileyen gerçeğe ayna tutan bu denli müthiş bir masal dinlememiştim bütün atanamayan öğretmenlerin dramını çok iyi bir biçimde yansıtmışsınız.Sanırım en doğrusunu siz yapmışsınız hepimiz bencil taleplerde bulunduğumuz için kimse bizleri önemsemiyor,kayda bile almıyor 500.000'e yakın devasa bir atanamayan öğretmen kitlesi var bu potansiyelimizi ve enerjimizi bütün atanamayan öğretmenlerin atanması için harcamalıyız.

  • mat 5 yıl önce yorumlandı

   şubat lise mat 1500 istiyoruz puan 83 ü geçiyor

  • mat 5 yıl önce yorumlandı

   şubat lise mat 1500 istiyoruz puan 83 ü geçiyor

  • müzik 5 yıl önce yorumlandı

   şubatta 1000 atama istiyoruz lütfen

  • kimya 5 yıl önce yorumlandı

   40 bin atama kimya öğretmenlerine 3000 atama lütfen

  • nisa 5 yıl önce yorumlandı

   edebiyata 3000 bin atama duyun sesimizi o kadar yüksek puanlarla kaldık

  • nisa 5 yıl önce yorumlandı

   edebiyata 3000 bin atama duyun sesimizi o kadar yüksek puanlarla kaldık

  • müzik 5 yıl önce yorumlandı

   şubatta en az 1000 kontenjan istiyoruz

  • sadık 5 yıl önce yorumlandı

   şubat atamasında en az 1500 kontejanın pdr cilere verilmesini talep ediyorum

  • türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   akp ye destek olalım ki atanabilelim koalisyon olursa vay halimize

  • bilişim öğretmenleri 5 yıl önce yorumlandı

   şubatta bilişim öğretmenliğine 79 puanla atama bekliyorum bakanım.ama atama vermezsiniz.bizleri de atayın.

  • h 5 yıl önce yorumlandı

   sayın bakanım agustos atamasına çok ayırın.çünkü kpss var

  • dıııııııt... 5 yıl önce yorumlandı

   sosyali adam yerine koydukları yok ki varsa yoksa 4+4+4 çerçevesinde din sinif ilkmat ing pdr sanki bu birkac ranşla uzayı yeniden keşfedip yeni dünya marsa memleketi yeniden inşa edecez.

  • ATAMASI YAPILMAYAN MEÇHUL ÖĞRETMENLER 5 yıl önce yorumlandı

   Evvel zaman içinde kalbur zaman içinde ülkelerden bir ülkede ihtiyaç olduğu halde ataması yapılmayan yüz binlerce kişilik dev bir atanamayan öğretmen ordusu varmış bu öğretmenlerden bir çoğu,boş zamanlarda geçimlerini sağamak için çeşitli çeşitli ek işler yaparmış.Kimisi pazarlarda limon satar,kimisi inşaatlarda amelelik yapar,kimisi de o zamanlarda moda olan ve o ülkenin zalim yöneticilerinin yürülüğe koyduğu okullarda ücretli köle olarak çalışırlarmış.Bu yöneticiler atanamayan bütün öğretmenleri branşlarına göre ayrı ayrı mıntıkalara ayırıp Kpss denilen olimpiyatlarda,100 tam puan üzerinden yarıştırırlarmış ve bu olimpiyatları geçmek isteyenler adeta bir yarış atı gibi koştururlarmış.Önceleri bu olimpiyatlardan yüksek puan alan öğretmenlerin çeşitli şehirlere ataması yapılırken sonraları eski yöneticilerin değişmesiyle onların yerine gelen yeni yöneticiler, 4+4+4 diye bir sistem getirerek bütün halkta ve atanamayan öğretmenlerde büyük bir heyecan oluşturmuş..
   çok geçmeden anlaşılmış ki malesef gelen gideni aratmış ve artık 500.000'e yakın atanamayan öğretmenin girdiği olimpiyatlarda yüksek puan alanların yerine kendilerine yakın hissettikleri mıntıkalardan bazı öğretmenleri düşük puanla ülkenin farklı şehirlerine öğretmen olarak atamışlar kısa bir zaman sonra da ülkenin farklı şehirlerine ihtiyaç duyulan öğretmen sayısı azaldığından kendi yandaşları olan mıntıkalardaki öğretmenler de yüksek puanla atanamamışlar 500.000'e yakın atanamayan öğretmen hepten işsiz kalmış.

  • SOSYALCİLER 5 yıl önce yorumlandı

   sn bakanim, 20 bin 30 bin gibi kavramlar bizi ilgilendirmiyor din dersine 5 bin lik kontenjanlari seriye bağladiniz sorarim bu atama döneminde siz sosyal bilgiler başta olmak üzere yillardir az sayi verdiğiniz branşlara ağirlik verecekmisiniz vermeyecek misiniz işte asil mewsele budur oy7 istiyorsaniz iktidar istiyorsaniz bize en az 5000 kontenjan verin oyumuzu alin işin özü bu saygilarimla

  • okul öncesi 5 yıl önce yorumlandı

   okul öncesi eğitimin çocukların geleceğe hazırlanmasındaki önemi anlaşılmalı okul öncesi eğitim temeldir nasıl bir binanın temeli olmazsa duvar örülemez okul öncesi eğitimi olmayan çocuğunda eğitim hayatı ileride başarılı olamaz bu nedenle 33000 bekleyeni olan bu bölüm için şubatta en az 3000 atama bekliyoruz lütfen 75 puanla bekliyoruz

  • felsefe 5 yıl önce yorumlandı

   82 ile bekliyorum lütfen sesimiz olun.....

  • türkçe 5 yıl önce yorumlandı

   teşekkürler başbakanım ve bakanım atamalar adaletli olsun oylarımız sizin zaten inşAllah tek başınıza iktidar olursunuz

  • sınıf 5 yıl önce yorumlandı

   Biz de76 ile atanamadık

  • kimya 5 yıl önce yorumlandı

   kimya öğretmenlerin çok hakkı yendi lütfen 3000 kadro ayırın 70 ile atanamadım artık atanmak istiyorum

  • emre çamlar 5 yıl önce yorumlandı

   rehber öğretmenlerin çok hakkı yendi 3000 istiyoruz

  • ss 5 yıl önce yorumlandı

   seçim yatırımı

  • sınıfçı 5 yıl önce yorumlandı

   Bu ne yaa staj yaptkk zaten üç dönem e bir de atanamadığımız için ücretli vs ile deneyim kazanmakta olanlar var artık bıktık kendi sınıfımız plsun yaaaaa bu süreç ücretli olacak mı bari

  • 83.6 atananiyoruz 5 yıl önce yorumlandı

   tarihe alim bekliyoruz

  • bilişim öğretmenleri 5 yıl önce yorumlandı

   bilişim öğretmenlerine çözüm istiyoruz sayın bakanım,sizi seviyoruz.

  • 2015 5 yıl önce yorumlandı

   2016

  • 42997256138 5 yıl önce yorumlandı

   murataşman.1981

  • okul öncesi 5 yıl önce yorumlandı

   okul öncesi eğitimin çocukların ilkokula hazırlanmaları açısından önemi farkedilmeli ve zorunlu olmalı artık 33000 bekleyeni olan bu bölüm öğretmenleri için şubatta en az 3000 atama istiyoruz 75 puanla atama bekliyoruz iki yıldır sınırda kalmaktan ve atanamadınmı sorularından ve kpss ye hazırlanmaktan bıktık artık lütfen bizi atayın

  TÜM YORUMLAR
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Nabi AVCI'nın Dile Getirdiği, Yalnızca Şubat Ayında Atama Yapılması Uygulamasını Doğru Buluyor musunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Linkler
  E-Gazete
  • Sabah Gazetesi
  Karikatür
  • Ve Alo 147'nin Suyu Çıkar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv