Öğretmen Atamaları İçin Eğitim Bir Sen Yeterince Destek Oluyor Mu?

Eğitim Bir Sen Öğretmen Atamaları İçin Yeterince Destek Oluyor Mu?

19 Şubat 2016 Cuma 23:09
Öğretmen Atamaları İçin Eğitim Bir Sen Yeterince Destek Oluyor Mu?
Eğitim Bir Sen Öğretmen Atamaları İçin Yeterince Destek Oluyor Mu?. Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere Şubat ayında 30 Bin öğretmen atamasını yaparak, öğretmen doluluk oranını ciddi bir seviyede tamamladı. Şubat ayında yapılan öğretmen atamaları ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan kadrolu öğretmen sayısı 900 Bini aştı.

Şubat ayında yapılan öğretmen atamaları atama bekleyen öğretmen sorunun çözümüne ilaçolmuş gibi gözükmüyor. Şu an ÖSYM verilerine göre halen 300 bini aşkın ataması yapılamayan öğretmen adayı bulunmakta. Bu sayı yeni mezun olacaklarla birlikte 400 binlere ulaşacaktır. Bu yüzden ataması yapılamayan öğretmen adayları 2016 Ağustos'ta da büyük bir atamanın yapılması için sosyal medya üzerinden örgütlenmiş durumda.

Milli Eğitim Bakanı Sn.Nabi Avcı Ağustos ayında atama yapmayabiliriz diyerek öğretmen adaylarını hayal kırıklığına uğratsa da, öğretmen adayları ağustos ayında yüklü bir atama yapılması için mücadele veriyorlar. Bu mücadelelerinde eğitim sendikalarının da desteğini almaya gayret ediyorlar. Bu konuda sendikalara atama talebine destek almak için tweet atan öğretmen adayları bazı sendikaların atama konusunda desteğini almış gibi.

Ataması yapılamayan öğretmen adayları Eğitim Bir Sen'in de desteğini almak için uğraşsalar da bu konuda henüz bir somut adım görememekten çok dertliler. Eğitim Bir Sen'in yetkili sendika olmasını avantaj gören öğretmen adayları, sendikanın öğretmen ataması için destek olmadığını dile getiriyorlar.

Yetkili sendika olan Eğitim Bir Sen'in özellikle atama bekleyen öğretmen sorunu için somut adımlar atmaması atama bekleyen öğretmen adaylarının tepkisini, sendikaya olan güvenini etkilemiş durumda. Eğitim Bir Sen'in atamaları da ön plana alan adımlar atmasını, bildiriler yayımlamasını isteyen öğretmen adayları; Eğitim Bir Sen'den de somut destekler beklediklerini dile getiriyorlar.

Eğitim Bir Sen'in atama bekleyen öğretmen sorununun çözümünde, yetkili sendika olma özelliğini göstermelerini bekleyen öğretmen adayları öncelikli olarak Ağustos ayında Öğretmen atamaları yapılması için sendika bildirisi yapmalarını talep ediyorlar.

Eğitim Bir Sen'in ataması yapılamayan öğretmen adaylarına da destek olması gerekir.  

mebpersonel

Anahtar Kelimeler: öğretmen atamaları

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 6 yorum mevcut

  • El İnsaf 3 yıl önce yorumlandı

   Yemediniz içmediniz 50-60 puan alanları atamak için bi taraflarınızı yırttınız resmen milletin gözünün içine baka baka 75-80 puanla atanamayan atamadığınız öğretmene "isteğinin yerine gelmesi için,ilgi çekmek için gösterişçi intihar eylemi" yapmışlar dediniz.Bu ne utanmazlıklıktır 50 puan alan öğretmen ya da psikopatın biri intihar etmiyor zatı muhterem yıllarını kpss sınavına adayan 80 puanla atamadığınız 42 branş öğretmeni intihar ediyor ya da onlarcası şehit oluyorlar şimdi soruyorum bu ataması yapılmayan öğretmenlerimizin öldükten sonra öğretmen olma isteği mi gerçekleşecek? Allah sizin gibilere akıl fikir ama en önemlisi vicdan versin yaklaşık yarım milyon atanamayan öğretmen ve ailelerine kan kusturuyorsunuz her yıl

  • Kul Hakkı 3 yıl önce yorumlandı

   Kpss'den nerdeyse bos optik kagidi verip ham 50 puan alanları atadınız daha bıyıkları bile terlememiş ergenler öğretmen olarak devlet memuru yaptiniz.80 alip atanamayan intiharına sebep olduğunuz meslektaşlarımıza da "isteklerinin yerine gemesi için ilgi çekmek için gösterişçi intihar eylemi yapmışlar." etiketi yapıştırdınız.Şüphesiz ilim ve hikmet sahibi olan Rabbimiz kimin gösteriş için düşük puanla atama yaptığını kimin yüksek puanla atanamadığı için bunalıma girip canına niçin kıydığını herkesten çok iyi bilir.Bunda zerre kadar bir payınız varsa bunun hesabını soracak tek güç yine şüphesiz ki Allah (cc.) dir.Bizler de yüksek puanla atanamadık emeğimizi çalıp 50 puanla öğretmen atayanları Allah'a havale ediyoruz.Bu haksızlıkları yapanlar aynı zamanda atanamayan yaklaşık yarım milyon öğretmenin ve sayıları milyonları bulan ailelerinin her birinin ayri ayri kul hakkına girmiş oluyorlar hesap günü yakındır sizler için şüphesiz Allah katında yaptığınız her bir kötülüğün herbir nankörlüğün cezasını bir bir çekeceksiniz ademoğulları.

  • Ortaçağ'ın Karanlık Zihniyeti 3 yıl önce yorumlandı

   67 bin öğretmen atadınızda ne oldu kedi oğlan doğurdu din kuturu 50 puanla atandı yüksek puanla elenen atanamayan branş öğretmenleri de sayenizde "ilgi çekmek için intihar ediyorlar" cehaletin vardığı en uç noktadayız ortaçağ karanlık zihniyeti her yerde artık vuku buluyor malesef

  • Tatar Ramazan 3 yıl önce yorumlandı

   50 puanla bol torpilli olarak atadığınız din kültürü öğretmenlerine vereceğiniz maaşlar harcırahlar bu milletin fakir fukaranın vergileridir.70-80 puanla atanamadığı için intihar etmiş bahtsız genç öğretmenlerin kanıdır.Allah veballerini bu dünyada çıkartır İnşAllah öteki tarafta zaten sırattan geçemeyeceksiniz iki elimiz,ellerimiz yakanızda olacak geçirtmeyeceğiz sonunuz cehennemin en kızgın köşeleri olacak bu kadar vebali şeytanlar bile üstlenmez

  • Tatar Ramazan 3 yıl önce yorumlandı

   50 puanla atadığın din kulturu öğretmenine ne eğitimi vereceksin avcı atanamayanların kabusu intihar sebebi oldunuz Allah sizleri layığınıza tez zamanda ulaştırsın 70 lerle 80 lere intihar eden her bir canın hesabını bu dünyada sorsun bu dünyanın hesabı öbür tarafa kalmaz

  • beden eğitimi 3 yıl önce yorumlandı

   67 bin öğretmen atadınızda ne oldu sadece belli branşlara verdiniz kontejyanları, adaletli bir dağılım yapmadınız. insanların emeğini yediniz

  TÜM YORUMLAR
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Nabi AVCI'nın Dile Getirdiği, Yalnızca Şubat Ayında Atama Yapılması Uygulamasını Doğru Buluyor musunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Linkler
  E-Gazete
  • Sabah Gazetesi
  Karikatür
  • Ve Alo 147'nin Suyu Çıkar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv