Öğretmen Atama Başvuru Ekranı Şubat 2016 İlk Atama MEB Giriş Devam Ediyor

MEB'in 30 bin öğretmen ataması için yapacağı atama başvuruları başladı. Öğretmen atama Başvuru süresi 8 Şubat'ta son bulacak. Tüm detaylar başvuru süresince mebpersonelleri.net'te olacak. Öğretmen atama başvuru sayfası nasıl yapılır MEB

06 Şubat 2016 Cumartesi 20:38
Öğretmen Atama Başvuru Ekranı Şubat 2016 İlk Atama MEB Giriş Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), 30 bin öğretmen kadrosu için yapacağı atama başvuruları başlıyor. Başvurular 8 Şubat 2016 tarihinde bitecek.

MEB'e bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında, 37 bin öğretmen kadrosu için 2-8 Şubat tarihleri arasında başvuru alınacak.

İlk kez ataması yapılacakların, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekecek.

Öğretmenliğe başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Elektronik başvuru sayfası "İlk atama", "Yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama" ve "Milli sporcuların ataması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi. Adaylar durumlarına uygun atama türünü seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki elektronik başvuru formunu kullanarak başvurularını yapacak.

Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği alanlarına başvuruda bulunacak adaylar, atanacakları alanda KPSSP121 puan türünden taban puan ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecek. Bunların dışındaki alanlara atanacakların başvurması için ise KPSSP10 puan türünde belirlenen taban puan ve üzerinde puan almış olmaları gerekecek.

Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucu esas alınmak üzere sadece bir alana başvuruda bulunabilecek. Adaylar, elektronik ortamda yaptıkları başvuruları ve bu başvurulara ilişkin elektronik başvuru formunun çıktısını, şahsen ya da noter aracılığıyla vekalet verecekleri kişiler tarafından il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatacak.

Başvurularda aslı ibraz edilen belgelerin birer örneği il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanarak teslim alınarak, asılları adaylara geri verilecek. Atama sürecinin zamanında sonuçlandırılması bakımından başvuruların, başvurunun yapıldığı gün ya da başvurunun son gününe rastlayan gün hariç bir sonraki gün mesai saatleri içinde onaylatılması zorunlu olacak. Bu süre içerisinde onaylatılmayan başvurular geçersiz sayılacak.

Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçerek http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki 'Elektronik Başvuru Formunu' kullanarak yapacak. İlk atama ve milli sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen olarak atanacakların başvuruları iki aşamalı olarak alınacak. Adaylar, 2-8 Şubat'ta ilk başvuru kapsamında eğitim kurumu tercihi yapacak, ikinci aşamada ise 15-18 Şubat'ta yetiştirilmek üzere görev yapacakları illeri tercih edecek.

Öğretmen Atama Başvuru Sayfası İçin Tıklayınız

Öğretmen Atama Başvurusu Nasıl Yapılır Haberi İçin Tıklayınız

Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atama sonuçları, atamaların yapıldığı tarihte bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak.

Öğretmen adayları dikkat öğretmen atama başvuru sayfası giriş nasıl yapılır?

- Öğretmen atama kılavuzuna göre, açılan kontenjanlara başvurular iki aşamada yapılacaktır. Öncelikle açılan okul listesinin incelenmesi, tercih edilecek 40 okulun belirlenmesi gerekmektedir.

- Daha sonra https://mebbis.meb.gov.tr/ adresinden siteme girilerek, elekronik başvuru formu açılacak. Burada, atama biçimi, alanı, mezun oldukları yükseköğretim programı, başvuruyu onaylatacakları il/ilçe ve adres bilgileri ile tercihler girilecektir.

- Başvuruyu yapanlar, alacakları elektronik çıktısı aynı gün veya ertsei gün, elektronik başvuru formunda belirttikleri il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatacaktır.

- İl/ilçe milli eğitim müdürlülerine gidilirken elektronik başvuru çıktısının yanı sıra istenen belgeler hazırlanmalıdır.

Adaylar en fazla 40 tercih yapacak

Aday öğretmenliğe veya öğretmenliğe atama başvurusunda bulunacaklar, en fazla 40 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; 'tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum' veya 'tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum' seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecek. Tercihlerine atanamayan adaylardan 'tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum' seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacak.

İlk atama ve milli sporcu kapsamında aday öğretmen olarak atanacaklar, birinci aşamada en fazla 40 eğitim kurumu, ikinci aşama başvurularında ise yetiştirilmek istedikleri en fazla 10 il tercihinde bulunacak.

Atamalar, 11 Şubat'ta elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Aday öğretmenlerin yetiştirilmek üzere il emrine atamaları 19 Şubat'ta yapılacak, ildeki görev yerleri ise 25 Şubat'ta valiliklerce belirlenecek.

Dikkat edilmesi gerekli hususlar:

- 40 tercihi dışında, boşluk olması halinde boş kalan kadrolara atanmak isteyenler "Tercihlerim dışındaki eğitim kuramlarına atanmak istiyorum." seçeneklerinden birini seçmelidir.

- Tercihleri il/ilçeye onaylattıktan sonra değişiklik yapılamayacaktır. Bu nedenle, il/ilçe onaylayana kadar mebsiseki tercihler değiştirilebilecektir. Ancak il/ilçe onaylamış olsa dahi, tercihler dışındaki dğer belgelerdeki düzeltmeler yapılabilecektir.

- Elekronik ortamdan yapılan başvuruların, başvurunun yapıldığı gün ya da başvurunun son gününe rastlayan gün hariç bir sonraki gün mesai saatleri içinde başvuru bürolarına onaylatılması zorunludur.


Öğretmen Atama Başvuru Ekranı Hakkında Yorum ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 366 yorum mevcut

  • Rüştü Aktaş 3 yıl önce yorumlandı

   77.3 le atandı. Bu arda brans bazi siralama nasil bakiliyor

  • Herd 3 yıl önce yorumlandı

   Yeme :-)

  • Ayşegül @lelgd 3 yıl önce yorumlandı

   başkalarını trollemeye çalışmışsınız ben trollendim Allahtan sinirle küfür etmemişim. :d

  • Ayşegül @lelgd 3 yıl önce yorumlandı

   yarın gayet güzel gidip onaylatacağım :)

  • yardım 3 yıl önce yorumlandı

   hangi belgeler
   gerekli

  • yardım 3 yıl önce yorumlandı

   başvurular bugün mesai saati bitimine kadar mı

  • lelgd 3 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar onaylatmak için pazartesi günü dahil değil. yani cuma günü onaylatmadıysanız artık yapabileceğiniz bir şey yok.

  • yardım 3 yıl önce yorumlandı

   il milli eğitime gitmek için büyükşehir mi seçeceğiz arkadaşlar

  • Ali 3 yıl önce yorumlandı

   Arkadaşlar formasyon belgemi almadim sayı ve nosunu fakülteyi arayip öğrendim ,onay için ilçeye gttigimde belge olmadığından sıkıntı cikarirlarmi ilçe onayı icin hangi gün son ?

  • ayla 3 yıl önce yorumlandı

   diploma no var 4 haneli bende birde uzunca sayı no dediği bi kısım hiç bilemedim

  • ayla 3 yıl önce yorumlandı

   diploma no var 4 haneli bende birde uzunca sayı no dediği bi kısım hiç bilemedim

  • Fuat 3 yıl önce yorumlandı

   Ilce mem'ler hafta sonu çalıştı bu onay islemleri için. Konya Ereğli

  • flu 3 yıl önce yorumlandı

   Hocam benim formasyonda seri no değil de sol üst köşede Sayı: yazıyor.O da 4 haneli bi sayı formasyon numarasina o 4 haneli sayıyı yazdım bende.

  • flu 3 yıl önce yorumlandı

   Teşekkür ederim Ayla hocam.

  • ayla 3 yıl önce yorumlandı

   hocam onaylatmaya gidene kadar değiştirebilirsiniz tercihlerinizi

  • ayla 3 yıl önce yorumlandı

   formasyon seri no dediği çok uzun hangisini yazacağız çok acil

  • flu 3 yıl önce yorumlandı

   Tercihleri MEM e onaylatmadan önce elektronik ortamda son kez kontrol etme imkanı var mı?Girdim sadece onay bekliyor kısmını görebildim de bi sıkıntı yoktur demi?Cevaplarsaniz sevindirirsiniz:-)

  • muhammet 3 yıl önce yorumlandı

   bir yıl devlet kadrolarına hiçbirşekilde yerleşwmezsin. bu husus 41. tecihi açıp açmamakla alakalı değildir, devlet memurlarının tamamı için geçerlidir.

  • öğretmen 3 yıl önce yorumlandı

   41i açmadan 40 tercihten birine atanıp gitmezsek ceza var mı özel sebeplerden dolayı soruyorum bilgisi olan yazabilir mi

  • flu 3 yıl önce yorumlandı

   Amin!

  • seda 3 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar merhaba ilçe milli eğitim seçmek zorunda mıyız il milli eğitim olsa olmaz mı ilçe seçilecek gibi kırmızı bir uyarı var ben anlayamadım

  • ali 3 yıl önce yorumlandı

   tarih kaç puandan kapanır tahmini olan var mı

  • ali @halim 3 yıl önce yorumlandı

   neden kıskandın bekle sınav açılırsa sende gir kazan ve paranı al.

  • halim 3 yıl önce yorumlandı

   MEB İN en büyük ayıbı 45 dakikalık sınav ıle bazılarını uzaman öğretmen yapıp 100 tl diğer öğretmenlerden fazla almasısır.Bu sicil ve görev yılı ile olur her kurumda bu şekildedir.Tsk da dahi böyle

  • Asli 3 yıl önce yorumlandı

   Evet, ben ilce mem.e gidip dilekce verip değiştirdim.

  • Sena 3 yıl önce yorumlandı

   Hafta sonu gidip onaylatabiliyor muyuz? Yoksa pazartesiyi mi beklememiz lazim ???

  • lelgd 3 yıl önce yorumlandı

   alttaki yorumları okuyan kimse yok mu ya ? onuncu kere diyorum 8 şubat pzt günü onaylatma için son gün. haftasonu memurlar çalışmıyor. yani hala onaylatmadıysanız pazartesi günü gidersiniz. ayrıca onaylatdıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamıyor ancak bilgilerde yanlışlık varsa düzelttirebiliyorsunuz. hadi bakalım aynı soruları yine sorun bekliyorum.

  • acil 3 yıl önce yorumlandı

   onaylatıktan sonra değişiklik oluyo mu çok önemli

  • MEMUR ÖĞRETMEN 3 yıl önce yorumlandı

   meb bakanı 3 yıldır atama bekleyen memur öğretmenlerin kurumlar arası öğretmenliğe geçiş hakkını ne zaman verecek , yeter artık bizi oyaladığınız , resmen kul hakkını yiyiyorsunuz, 4-5 yıl boyunca okuduk emek verdik, verin artık bizim hakkımızı!!!!!!!!!!

  • mat @ingilizce 3 yıl önce yorumlandı

   evet hafta sonu onaylatma var mı acil cvp verir misiniz

  • ingilizce 3 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar haftasonuda bir işlem yapılıyormu onaylatmak için acil !!

  • müzik 3 yıl önce yorumlandı

   Taban puanlar 50 diye mi belirlendi arkadaşlar

  • kadir 3 yıl önce yorumlandı

   Müzik için taban puan belli mi hiç bir yerde bununla ilgili bilgi yok

  • Kimya . 3 yıl önce yorumlandı

   Onaylatma en son ne zaman

  • MÜZİK 3 yıl önce yorumlandı

   müzikten 55 tam puanım var sıralamamı formasyonlu arkadaşların çok olmasından dolayı bulamıyorum .müzikçi arkadaşlardan atanma şansını ve yorumları alalım...

  • sema 3 yıl önce yorumlandı

   onaylatmaya 8 şubatta gidebilir miyiz çok acil

  • damla 3 yıl önce yorumlandı

   2 site var mebsis açılmıyor nasıl başvuru yapacağız yardım edin :S

  • mehmet 3 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar şimdi online başvuru yapsam pazartesi onaylatmaya gidebilir miyim

  • lelgd 3 yıl önce yorumlandı

   yani neymiş ? alttaki yorumlara göre cevap veriyorum.
   1) ne mezunuysanız onu seçin. mesela matematik öğr mi yoksa ilköğretim mat öğr mi ? bunlar farklı bölümler.
   2) tercih sayfasında yazdır butonu yok çünkü milli eğitimde yazdırıp sana vericekler.
   3) e devletten alınan mezuniyet belgesi diploma yerine geçer mi ? geçmez çünkü diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ya da onaylı örneği gerekiyor. yine de tam emin olamadım şimdi sen bir sor onu :)
   4) evet vekaleten amcan gidebilir sanırım ama o konu çok riskli sen başkasına sor ben o vebalin altına girmem.
   5) tercih ekranında kontenjan olan tüm iller ve okullar açıktır sen iyi bakmamışsındır.
   6) 41 ile yerleşirsen ve gitmezsen 1 sene boyunca memurluk tercihi yapamazsın.
   şimdilik bu kadar sonra belki yine bakarım.

  • lelgd 3 yıl önce yorumlandı

   sizler sadece tercih etmek istediğiniz okulları seçin. çıktıyı milli eğitim müdürlüğü vericek ve orası onaylıcak. milli eğitime giderken diploma fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi ve formasyon belgesi (eğitim fak dışı için) götürüceksiniz. meb sitesine girin duyurularda bunlar yazıyor zaten. 8 şubat pzt günü de dahil olmak üzere milli eğitime gideceksiniz.

  • sınıfçı 3 yıl önce yorumlandı

   ilçe milli eğitime hangi belgeler gidecek?

  • fen 3 yıl önce yorumlandı

   Arkadaşlar mezun olduğu yükseköğretim programında iki secenek var birisi ilköğretim var başında diğerinde yok hangisi olcak farkedermi

  • Arif 3 yıl önce yorumlandı

   Arkadaşlar tercih sayfasında yazdır diye bir seçenek çıkmıyor. CTRL-P ile de tek sayfa yazıyor. Ne yapılacak, emin misiniz yazdır butonundan?

  • ali 3 yıl önce yorumlandı

   Arkadaslar e devletten alinan mezuniyet belgesi ogretmenlik atama tercihlerinde diplama yerine gecer mi lutfen yardimci olur musunuz?

  • dikab error 3 yıl önce yorumlandı

   Eror sizi 50 puanla öğretmen olarak atayanların zihniyetinden kaynaklanıyor

  • imansız din kulturu 3 yıl önce yorumlandı

   Sizi 50 puanla bataklıktan çıkarıp atıyorlar normaldir haksız yere düşük puanla atandığınız için normaldir normal

  • dikap vekalet 3 yıl önce yorumlandı

   Umredeyim 50 puanla din kulturunden tercih yapcam yerime vekaleten amcam tercih yapabilir mi?

  • rafet 3 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar, rehber öğretmenim 1600 kont var. ama tercih ekranında sadece 3 il ve okul gösteriyor? bir sorun mu var yoksa sistem tercihleri mi darltıyor?

  • ing 3 yıl önce yorumlandı

   nasıl yanii

  • antalyacografya 3 yıl önce yorumlandı

   belki yarın belki yarından da yakın :D

  • ee 3 yıl önce yorumlandı

   önce şu ilk giriş yapan yüzde 6 lık kısımın yerlerini netleştirsinler ondan sonra açarlar..

  • ing 3 yıl önce yorumlandı

   açılmayacak mı acaba ......? ne kadar sürecek?

  • ismi lazm değil 3 yıl önce yorumlandı

   ya bu nedir yaa sistem hak getire..........

  • ing 3 yıl önce yorumlandı

   ne kadar zaman alacak acaba açılması

  • ing 3 yıl önce yorumlandı

   avaba hemen açılır mı

  • ee 3 yıl önce yorumlandı

   millet uzaya çıktı biz daha sisteme gireceğiz...

  • ing 3 yıl önce yorumlandı

   teşekkürler

  • ing 3 yıl önce yorumlandı

   ?????

  • antalyacografya 3 yıl önce yorumlandı

   genel sıkıntı var ing, arkadaşlara baktırdım onlarda giremiyo

  • ing 3 yıl önce yorumlandı

   var mı sisteme girebilen

  • ing 3 yıl önce yorumlandı

   error diyor ben girerken

  • ing 3 yıl önce yorumlandı

   herkeste mi hata veriyor

  • ee 3 yıl önce yorumlandı

   girişde sıkıntı var mı ben mi beceremedim girmeyi?

  • cografyaantalya 3 yıl önce yorumlandı

   başvuru ekranı ne zaman açılacak acaba

  • ing 3 yıl önce yorumlandı

   bir bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi

  • ing 3 yıl önce yorumlandı

   bu konuda bişey bilen var mı

  • ing 3 yıl önce yorumlandı

   bugün açılmayacak mı boşuna beklemeyelimm

  • ing 3 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar sistem neden hata veriyor

  • dikab 3 yıl önce yorumlandı

   sınıf ,ing,vb digerleri gundeme gelmiyor sadaece dikab geliyor biraz mantık.

  • müftü 3 yıl önce yorumlandı

   aradım yetkilikleri acılacak sabır

  • ilahiyatçı 3 yıl önce yorumlandı

   sisterm errror

  • AG 3 yıl önce yorumlandı

   vekalet vermen lazım. ben arabistandan konsolosluktan vekalet göndermiştim. başburunu senin adına başkası yapıyor.

  • öğrtm 3 yıl önce yorumlandı

   sistem şu anda iflas etmiş durumda umarım düzeltirler

  • ee 3 yıl önce yorumlandı

   atama başvuru sayfası açılmıyor böyle sistem mi olur yaaa..

  • sosyalcı 3 yıl önce yorumlandı

   sosyalcı arkadaslar puanım 80 kusur 81 le kapandı en son nerelerı yazacaksınız
   blog kuralım

  • Z 3 yıl önce yorumlandı

   Gitmediğiniz takdirde 1 yıl memur olamazsınız

  • SEZGİN KAYA 3 yıl önce yorumlandı

   2 şubat başlıyor süreç

  • okulöncesi 4 yıl önce yorumlandı

   okulöncesi en son kacla ve neresi kapattı arkadaşlar ya nerden öğrenebılırımmm

  • ferhat yaray 4 yıl önce yorumlandı

   Ben bundan hic bişey anlamadım

  • sehertenk 4 yıl önce yorumlandı

   nerden öğrenebilirim.

  • seher tenk 4 yıl önce yorumlandı

   biyoloji öğretmenliğinde en son kaçıncı atandı

  • cografya 4 yıl önce yorumlandı

   78 puan aldım lütfen Kasım da en az cografya dan 500 atama istiyoruz lütfen biraz adaletli olun din kurtturu den 4000.kişi atanıyor bizde de 78 puan aldım 823.kişiyim ve ağustosta gidemiyorum lütfen biraz adaletli olun lütfen herkes hakettiğinı bulsun

  • Şeyma 4 yıl önce yorumlandı

   Lütfen acıl yardımcı olurmusunız arkadaşlar ücretli öğretmenliğe başvurdum başvurum kabul edildi dıyor başvurduğunuz il veya ilçeye onaylatın bende şehir dısındayım bugün tercıhlerde son nasl yapabilirim

  • coğrafya 4 yıl önce yorumlandı

   coğrafya için tercih başvuru tarihini bilen varmı

  • Sema 4 yıl önce yorumlandı

   Yok hocam cezası

  • arapça 4 yıl önce yorumlandı

   53,35 şansım var mı

  • Ş.Baysal @aliekber 4 yıl önce yorumlandı

   onaylatamazsın arkadaş

  • mehmet 4 yıl önce yorumlandı

   41 tercih yapılır göreve başlanmzsa ceza var mı

  • 04062012 4 yıl önce yorumlandı

   hak kaybijiz 1 yil oluyor bir yil yasakli olursunuz

  • Sınıf Öğretmeni 4 yıl önce yorumlandı

   Bağlı olduğunuz meb e gidip orada kendiniz onaylatacaksınız. Tabi diploma ve nüfus cüzdan fotokopisiyle.

  • reşat 4 yıl önce yorumlandı

   metal teknoloji mezunu çelik gemi yapımında 3 yer var tercih hakkım var ama yapamıyorum nasıl yapabilirim

  • aliekber 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaslar diplomamı almadım bilmiyodum şehir dışından alacam yarın onaylatmak için yeişmezsem ertesi gün yani ayın 11 inde onaylatabiliyo muyum acil cvp verebilir misiniz arkadaşlar

  • ramazan @eren 4 yıl önce yorumlandı

   3 çıktı alınacak biri muhtarlıga biri belediyeye bir sende kalacak

  • eren 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar bu çıktıdan size kaç tane verdiler duyuruda adaya 2 tane çıktı verilir diyor ama bana 1 tane verdiler sizce ileride bir sorun oluşurmu

  • türkçeöğrtm 4 yıl önce yorumlandı

   2016için lütfen ikinci bir atama verilsin

  • eda 4 yıl önce yorumlandı

   ben internetten başvurumu bugün yaptım yarın milli eğitimde onaylatabilir miyim çok acil lütfen yardımcı olur musunuz...?

  • resss @yasemin 4 yıl önce yorumlandı

   başvuru çıktısı mebde onaylatınca veriliyor , o çıktının saklanması gerekiyor. başka çıktıya gerek yok sadece diploma ve fotokopisi isteniyor

  • egemen 4 yıl önce yorumlandı

   son başvuru bugün mü yarın mı

  • nihal 4 yıl önce yorumlandı

   merhaba arkadaşlar. ilk atama ekranında bilgileri doldururken formasyon sayisi ni i̇stiyor. oraya ne yaziliyor. yardimci olurmusunuz lütfen

  • NİHAL @ayşe 4 yıl önce yorumlandı

   merhaba bi̇lgi̇leri̇ doldururken formasyin sayisina ne yaziyoruz

  • NİHAL @sibel 4 yıl önce yorumlandı

   bnde formasyon sayisi kisminda takildim. neymi̇ş o bulabi̇ldi̇ni̇z mi̇

  • aser 4 yıl önce yorumlandı

   başvuru çıktısına gerek yok zaten
   diploma ve fotokopisi yeterli

  • ayşe 4 yıl önce yorumlandı

   başvuru çıktısını ben de alamıyorum herhangi bir sayfa açılmıyor sadece başvurumu kaydet diyor.

  • Ercan Öğretmen 4 yıl önce yorumlandı

   başvuru çıktısı alamıyorum. elektonik form çıktısı diyorlar. b u nedir. nasıl alınacak bilgisi olan var mı?

  • yasemin 4 yıl önce yorumlandı

   başvuru çıktısı alamıyorum. başvurumu kaydet yazısı çıkıyor. oradan herhangi biyere yönlendirmiyo, nasıl çıktı alabilirim?

  • NİLAY 4 yıl önce yorumlandı

   bakanimzdan kasimda atama istiyoruz..kasimda atama olursa oylarimiz akp ye

  • sibel 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar günaydın ben tercih yapacagım formasyon numarasıistiyo o tam olarak nedir bilen var mı

  • sibel 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar günaydın ben tercih yapacagım formasyon numarasıistiyo o tam olarak nedir bilen var mı

  • hakan 4 yıl önce yorumlandı

   öğle saat 13 de başvuru yaptım basvuru ve durum ekranı onay bekliyor diyor bu nasıl iş yaa

  • emre 4 yıl önce yorumlandı

   Yok

  • İlköğretim matematik 4 yıl önce yorumlandı

   Transkripte var hocam

  • radyo tv 4 yıl önce yorumlandı

   hocalarım eğer atama hakkı kazanır gitmezsek seneye sınava gerebilir miyiz?hak kaybı olur mu? merak ediyorum.

  • hafize 4 yıl önce yorumlandı

   Arkadaslar bulunduğunuz bölge Büyükşehir olduysa nüfus cüzdanını degismesi gerekiyor bilginize

  • Aaa 4 yıl önce yorumlandı

   Sabika kaydi istiyor mu burdakiler bilmiyormuş

  • elif öztürk 4 yıl önce yorumlandı

   mezuniyet belgesinde üniversiteye giriş ve mezuniyet tarihi yazıyor

  • derya @edebiyatcı 4 yıl önce yorumlandı

   ben de az evvel başvurumu yaptım. bitirdikten sonra çıktı alınacağı aklıma geldi.. şimdi nasıl olacak.. tekrar baştan mı yapmam gerekecek? bize verilen herhangi bir sorgulama kodu da yok.. ve başvuru duyurusunda ilçe milli eğitime çıktı ile gidileceği yazıyor... lütfen bilen varsa yardım bekliyorum...

  • Aslı @sınıfcı 4 yıl önce yorumlandı

   ama kılavuzda çıktı ve diğer evraklarla meb e gidin diyor

  • aslı 4 yıl önce yorumlandı

   başvuru çıktısı alamıyorum

  • mahmut 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaslar çikti nasil aliniyor

  • ali @Felsefe 4 yıl önce yorumlandı

   felsefe yapma lan

  • rabika @edebiyatcı 4 yıl önce yorumlandı

   transkript te yazıyor :)

  • ekin ertem 4 yıl önce yorumlandı

   şu anda batmandayım ve sabahtan beri tercih yapamıyorum ekran dondu internet yok. ne olacak böyle bilmiyorum. hakkımızı yiyecekler.

  • ekin ertem 4 yıl önce yorumlandı

   şu anda batmandayım ve sabahtan beri tercih yapamıyorum ekran dondu internet yok. ne olacak böyle bilmiyorum. hakkımızı yiyecekler.

  • Gözde 4 yıl önce yorumlandı

   türkçeci arkadaşlar nereleri yazdınız :(

  • ... @edebiyatcı 4 yıl önce yorumlandı

   okuduğunuz fakültenin öğrenci işlerini arayıp öğrenebilirsiniz. ben de o şekilde yaptım :)

  • ... @edebiyatcı 4 yıl önce yorumlandı

   okuduğunuz fakültenin öğrenci işlerini arayıp öğrenebilirsiniz. ben de o şekilde yaptım :)

  • edebiyatcı 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar ünüversiteye giriş tarihi soruluyor nereden öğrene biliriz bilen varmi

  • fen @sınıfcı 4 yıl önce yorumlandı

   sizin çıktı almanıza gerek yok milli eğitim de onaylattığınızda size çıktı verecekler zaten

  • fen @sınıfcı 4 yıl önce yorumlandı

   sizin çıktı almanıza gerek yok milli eğitim de onaylattığınızda size çıktı verecekler zaten

  • sınıfcı 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar acil yardım istıyorm tercihleri yazdım fakat çıktısını alamıyorum onaylatmak için nasıl yapabilirim yardim

  • elsanatları 4 yıl önce yorumlandı

   ilk atama öğretmenlik başvuru cıktısısnı nasıl alacam bilgisi olan varsa acilen cevap yaza bilirmi

  • kimyacı 4 yıl önce yorumlandı

   onaylatma ve çıktı alma sırasında ücret alınıyor mu

  • hazal tak 4 yıl önce yorumlandı

   elektronik başvuru çıktısı onay bekliyor yazan sayfamı olacak

  • Murat 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar benim okullar listesinde fakültemin ismi yanlış gözüküyor,daha doğrusu fakültemin eski adı var listede benim diplomamda farklı,bu bir sorun teşkil eder mi yardımcı olur musunuz?

  • kimyacii 4 yıl önce yorumlandı

   ya 41 i açmayı düşünen var mı? baya endişeliyim malum olaylar yüzünden. sokağa çıkma yasağı da geldi bugün bazı bölgelerde. sonumuz nolcak ya

  • Melek 4 yıl önce yorumlandı

   Arkadaşlar pc den tercihlerimi yaptım 26 ancak tercih dışı seçeneğini dışıisaretleyemiyorum,olmuyorr.bilginiz var mı?

  • bilişim teknolojileri 2000 şubat 4 yıl önce yorumlandı

   bilişim teknolojilerinin hali ne olacak . evimizden ölü kalkmış gibi.şubatta bari 2000 atama verin.her zaman din kültürü.sınıf öğretmeni. ingilizce. özel eğitim eğitim gibi 5 yıldır aynı bölümler atanıyor.

  • bilişim teknolojileri 4 yıl önce yorumlandı

   bilişim teknolojilerinin hali ne olacak . evimizden ölü kalkmış gibi.şubatta bari 2000 atama verin.her zaman din kültürü.sınıf öğretmeni. ingilizce. özel eğitim eğitim gibi 5 yıldır aynı bölümler atanıyor.bilişim 22 bölümden atanıyor.seçim önünde atama verin.biz hepimiz müslümanız.hakkımızı istiyoruz.

  • ddd @pazarlama 4 yıl önce yorumlandı

   bilen bırı var mı

  • pazarlama 4 yıl önce yorumlandı

   pazarlamanın durumu ne olacak

  • edip @FZK 4 yıl önce yorumlandı

   sağdaki butona tıkla iki seçenekten birini işaretle

  • ... @Ingilizce AG 4 yıl önce yorumlandı

   noter aracılığıyla gidebilir.

  • Ingilizce AG 4 yıl önce yorumlandı

   Bilen birileri cevap yazsa cok memnun olurum. Tercihleri yapsam baskasi gidebilir mi onay icin?

  • Soru 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar ben bir şey soracağım. ben tercihlerimi ikametgahımın oldugu ilden farklı bir ilde yapacağım ve onaylatacağım, tercih sonuçlandıgında da burda olacağım. tebligat adresi olarak burda kaldıgım yerin adresini mi yazmalıyım yoksa ikametgahımın oldugu adresi mi? lütfen yardımcı olun.

  • SINIF bybrt 4 yıl önce yorumlandı

   Hizmet bölgesi/ hizmet alanı
   3 hizmet bölgesi var örneğin hakkari3 Bayburt 2 kocaeli1
   Hizmet alanı da 6 tane 1şehir merkezi 2,3 ve 4 de şehir 5 belde 6 köy ama şehir köy ve beldelerin gelişmişliğine göre değişebiliyor

  • Yağmur 4 yıl önce yorumlandı

   kendi memleketimde türkçe öğretmenine ihtiyaç yok iyi mi :-)

  • Yeşil @HNF 4 yıl önce yorumlandı

   çıktıyı siz alıp gitmiyorsunuz, onaylamaya gttiğinizde onlar size veriyor.

  • dm @pazarlamacı 4 yıl önce yorumlandı

   evet hata veriyor sürekli milli egitime gittim dün onlarında haberi yokmuş sistemdeki telefonlarıda aradım kimse iplemedi

  • ahmet 4 yıl önce yorumlandı

   mebbise dünden beri giremiyorum. sistem açılmıyor. girebilen var mı?

  • FZK 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar bu başvuru ekranndaki kpss sinav durumunda -1 ne anlama geliyo

  • Ingilizce AG 4 yıl önce yorumlandı

   Yurt disindayim tercih yapsam onay icin baskasi Gidebiliyor mu acaba?

  • HNF 4 yıl önce yorumlandı

   bugün başvurumu yaptim ancak onay bekli̇yor ekrani duruyor çikti almak i̇çi̇n bi̇r sayfa gelmedi̇ ekrana. cumartesi̇ olduğu i̇çi̇n mi̇ böyle?

  • Felsefe 4 yıl önce yorumlandı

   Özeniyorum bu arzunuza, 83 puanla tercih yapıpta atanamayacağını bilmek tarifi zor bi duygusuzluk..

  • murat 4 yıl önce yorumlandı

   cıktı eskiden idi.milli eğitime git.tercihlerini onlar sistemde görecek.sende imzalayacaksın okadar

  • Cografyaci 4 yıl önce yorumlandı

   Yazik cografyasini tarihini bilmeden yetisen gencligimize... Yaziklar olsun bunlari ayaklara dusuren sizlere...

  • pazarlama 4 yıl önce yorumlandı

   lütfen düzeltilsin artık pazarlama bölümünün başvuru ekranı

  • Ekimde 20.000 atama istiyoruz 4 yıl önce yorumlandı

   büyük türkiye ye bu yakışır

  • Hüseyin FIRAT 4 yıl önce yorumlandı

   meb lütfen sözünde dursun dershane öğretmenleri halk eğitime sözleşmeli olarak atansın. 2160 gün sigortası olan öğretmenlere istihdam sözü verilmişti.

  • pazarlamacı 4 yıl önce yorumlandı

   pazarlama bölümüne giriş yapamıyorum hala sorun yaşayan var mı?

  • ramazan 4 yıl önce yorumlandı

   bakanlıkça ilan edilen yıllara ait kpss puanı bulunmuyor diye bir uyarı alıyorum ve sisteme giremiyorum bu ne demek

  • ... @ardıl 4 yıl önce yorumlandı

   tesekkur ederım

  • pelin 4 yıl önce yorumlandı

   alanı(2/4) falan yazıyo bunların açıklamasına nereden bakabiliriz

  • ... @ardıl 4 yıl önce yorumlandı

   siz çıktıyı almıyorsunuz, il milli eğitime tercihinizi onaylatmaya gidince çıktıyı onlar veriyor.

  • ardıl 4 yıl önce yorumlandı

   ya arkadaslar sıstemden bu cıktıyı alabılen var mı ? varsa lutfen bızede soylesın :(

  • Ömür @derya 4 yıl önce yorumlandı

   e devlet şifreniz var mı

  • zehra 4 yıl önce yorumlandı

   sistemde sıkıntı var galiba bende giremiyorum bi saatten fazla zamandır uğraşıyorum:(

  • derya 4 yıl önce yorumlandı

   mebbis ten sisteme nasıl giriliyor?

  • damla 4 yıl önce yorumlandı

   tercih yapmıycam ya çok korkuyorum doğudan

  • KEMAL @cüneyt 4 yıl önce yorumlandı

   i̇lçe mi̇li eği̇ti̇me çiktiyla beraber di̇lopma yada geçi̇ci̇ mezuni̇yeti̇n asli yada onayli örneği̇ götürülecek ayrica formasyon varsa ayni şeki̇lde o da götürülecek

  • KEMAL @dilek 4 yıl önce yorumlandı

   mrb formasyon sayisi yani̇ formnsasonun numarasi demek i̇steni̇yor onu yazcaksiniz

  • MİSAFİR @ismail 4 yıl önce yorumlandı

   ben de açamiyorum sayfayi :/

  • ceceyy 4 yıl önce yorumlandı

   neden hata verio bu sistem Allahim ya

  • ... @misafirr 4 yıl önce yorumlandı

   okul isimlerinin en sonundaki parantezin içindeki sayı ile

  • Türkçe 4 yıl önce yorumlandı

   türkçeci olup sisteme giremeyenlere il ve ilçeleri söyleyebilriim

  • misafirr 4 yıl önce yorumlandı

   hangi okula toplam kac öğretmen atanacagını nasıl öğrenebiliriz

  • Müslüm usta 4 yıl önce yorumlandı

   Yurt dışında görevim gereği bulunmaktayım, başvuru için internetten müracaat etmem yetmez mi ?

  • ceycey 4 yıl önce yorumlandı

   asli saol cevap verdigin icin arkadasim ama hala giremiyorum cok mutsuz oldum

  • dml @ismail 4 yıl önce yorumlandı

   pazarlama ve prakende sistemini açamıyorum ben siz açabildiniz mi

  • aslıı @ceycey 4 yıl önce yorumlandı

   sistem o anda kilitlenmiş olabilir bir müddet bekledikten sonra tekrar deneyin

  • aslıı @aslıı 4 yıl önce yorumlandı

   sıfır ile ilgili bir durum değilmiş cilt numaram değiştirilmiş nüfus müdürlüğüne uğrayıp nüfus cüzdanını yenilemek gerekiyormuş yanıtlarınız için teşekkür ederim

  • aslıı @vatandaş 4 yıl önce yorumlandı

   oradaki uyarıyı okumaktan aciz değiliz lütfen bilip bilmeden yargılamayın öğretmen olacaksanız önce önyargılarınızdan arının lütfen. önüne sıfır koymadan da yazdım olmadı meğerse nüfus cüzdanımda yer alan cilt numaram değiştirilmiş tabi böyle bir işlemde karşılaşmayınca insan nüfus cüzdanında yer alan bir sayının durduk yere değişeceğini tahmin edemiyor.

  • ismail 4 yıl önce yorumlandı

   mezun olduğum üniversite görünmüyor nasıl başvuru yapabilirim bilgisi olan var mı pazarlama ve prakende bölümü için

  • cüneyt 4 yıl önce yorumlandı

   ama tıklayamıyorum ne tür belgeler lazım onu bilen var mı acaba

  • cüneyt 4 yıl önce yorumlandı

   /ilçe milli eğitim müdürlülerine gidilirken elektronik başvuru çıktısının yanı sıra istenen belgeler hazırlanmalıdır. i̇stenen belgeler için tıklayınız. diyor ama tıklayamıyorum ne tür belgeler lazım onu bilen var mı acaba

  • dilek 4 yıl önce yorumlandı

   merhaba formasyon sayısı diyor biz oraya ne yazacağız bir bilgisi olan var mı?benim formasyon sertifikamda sayı yazmıyor.

  • ay @TARİHÇİ 4 yıl önce yorumlandı

   çıktı aldınız mı

  • ceycey 4 yıl önce yorumlandı

   ben gıremıyorum sıstem hata dıyor. bır bılgısı olan varmıdır arkadaslar

  • tahir murat 4 yıl önce yorumlandı

   görünmeyen üni.ler hakkinda bir bilgisi olan var mı ne zaman düzeltilecek ?

  • ? 4 yıl önce yorumlandı

   köyler (1/2)(1/3) gibi numaralandırılır.atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde ayrıntılı var.

  • ? 4 yıl önce yorumlandı

   (4/4) gibi (1/1) gibi rakamlar okulun hizmet bölgesini belirtir.merkeze uzaklık ve yakınlık derecesine göre numararalandırılır.merkezler genelde (1/1,) köyler uzaklıklarına göre (1/2)(1/3) atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde ayrıntılı var

  • ? @? 4 yıl önce yorumlandı

   tamam teşekkürler

  • mehmet 4 yıl önce yorumlandı

   yurtdışında okuyanlar için okul ismi çıkmıyor?

  • . @? 4 yıl önce yorumlandı

   nerede onaylatacaksan o ili ilçeyi yaz

  • MUSA @Sosyalbilgiler ogrt. 4 yıl önce yorumlandı

   sosyalbiler neden alan seciminde yok

  • ... @nurdan 4 yıl önce yorumlandı

   diploma ile birlikte verdikleri transkript belgesinde yazıyor.

  • ? 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar tebligat adresine ne yazacağız ikametgahımızın oldugu adresi mi?

  • nurdan 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar üniversite kayıt tarihi için ayrıntılı
   yardım istiyorum

  • vatandaş 4 yıl önce yorumlandı

   öğretmen olacaklar ama daha bi tercih yapmayı beceremiyorlar oku oku oku okuyun işte orda hersey yazıyor "cilt no önüne 0 " koymadan yazılacak okulların önündeki 4/4 1/1 okulların yer aldığı hizmet bölgesini gösterir. tercih kılavuzunu okumak bu kadar mı zor öğretmen olunca ne yapacaksınız siz çok merak ediyorum

  • ... @aslıı 4 yıl önce yorumlandı

   hocam başına 0 koymayın

  • Tkn 4 yıl önce yorumlandı

   basvuruyu online olarak yaptım ; onaylatmam kalmıs sanırım geriye ; ucret odeniyor mu ?

  • Şehriban 4 yıl önce yorumlandı

   Bende sağlıkçıyım.şifre mi gerekiyor?

  • . @aslıı 4 yıl önce yorumlandı

   önemli değil

  • aslıı @aslıı 4 yıl önce yorumlandı

   teşekkür ederim yardımınız için

  • . @aslıı 4 yıl önce yorumlandı

   evet değişmiş olabilir aynı durumu yaşadım

  • aslıı @aslıı 4 yıl önce yorumlandı

   cilt numarasının değişmiş olması mümkün müdür yani devlet bunu durduk yerde değiştirebilir mi ki? öndeki sıfırları yazarak da denedim yazmadan da, olmadı.

  • hsb 4 yıl önce yorumlandı

   tercih listesindeki okulların önünde(4/4) gibi (1/1) gibi rakamlar ne ifade ediyor?

  • . @aslıı 4 yıl önce yorumlandı

   cilt numaran değişmiş olabilir e devletten bak

  • hsb @aslıı 4 yıl önce yorumlandı

   önde kaç sıfır varsa onları yok sayıp yaz

  • hsb @edb 4 yıl önce yorumlandı

   e-devletten giremedim sistem uzerinden girişle oldu

  • aslıı 4 yıl önce yorumlandı

   cilt numarasını yazıp, "nüfus cüzdanınızda yer alan cilt numarasını yanlış girdiniz." yazısıyla karşılaşan var mı?

  • . @bi yardım 4 yıl önce yorumlandı

   diplomaya ek verdiler ya ordan bak

  • bi yardım 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaslar universiteye kayıt tarıhıme nerden bakıcaz diplomada yazmıo yllar olmus hatırlamıyrm

  • edb 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar nereden giriş yapıyoruz?iki yer var fark ediyor mu?

  • beşer @esin 4 yıl önce yorumlandı

   bende sağlıkçıyım çalışıyorum kurumlararasımı tercih yapılacak yorumlar kafamı karıştırdı

  • hava 4 yıl önce yorumlandı

   ya iileri gören çıksın da biz de görelim !!!!

  • ??? 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar kendi sayfamızda gösterilen kontenjamlar sadece bizim branşımızın kontenjanları di mi

  • sınıfçı 4 yıl önce yorumlandı

   ulan sizin gibi gerizekalılar olduktan sonra bu ülkenin durumu vahim...

  • bu ne! 4 yıl önce yorumlandı

   kimi kimsesi olmayan akrabasını tc nosu olmadan nasıl basvurucak nasi iş yapıonuz siz!!! sinri krizi geciriorum burda

  • hsb 4 yıl önce yorumlandı

   Allahaşkına nerden nasıl başvuru yaptınız siz arkadaşlar ya??? mebbise giriyorum nerden başvuru yapılacağını bulamadım. üstteki linke tıklıyorum sayfa açılmıyor???

  • TARİHÇİ 4 yıl önce yorumlandı

   arakdaşlar ben yaptim terci̇hleri̇mi̇ fakat bekleyi̇n falan demi̇yor. onay bekleni̇yor di̇yor. ben i̇lçe müdürlüğüne mi̇ gi̇tmem lazim onaylatmak i̇çi̇n :((

  • snm 4 yıl önce yorumlandı

   hocalarm ben başvuru yapacağım da bugun onaylatsam sıkıntı olur mu ilk gün hariç falan yazıyor da

  • resimci 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar güzel sanatlar resim bölümü için başvuru yapan oldu mu..ekranda sadece görsel sanatlar var resim bölümü yok ne yapacağız

  • Ser 4 yıl önce yorumlandı

   Istanbula 3 kontenjan

  • mehmet @mh 4 yıl önce yorumlandı

   harita çıkıyor orasını tıklayın

  • zzzz @zzzz 4 yıl önce yorumlandı

   bn ulaşamadm ya

  • bhr 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar ben iktisat mezunuyum. alan seçiminde iktisat yok.muhasebe ve finansman öğretmenliği için başvuracağım onu mu seçeğim acaba? bi bilgisi olan?

  • zzzz 4 yıl önce yorumlandı

   üstteki linkle mi bağlandınız :(((

  • ??? 4 yıl önce yorumlandı

   okulları nasıl görebiliyoruz arkadaşlar

  • mh 4 yıl önce yorumlandı

   okul kontenjanlarını nereden görebiliriz

  • asdf @zeynep 4 yıl önce yorumlandı

   giriş yaptıktan sona 4. adımda çıkıyor

  • asdf @zzzz 4 yıl önce yorumlandı

   evet ilk atama

  • zeynep 4 yıl önce yorumlandı

   okul kontenjanlarını nereden görebiliyoruz

  • zzzz 4 yıl önce yorumlandı

   bnde hla hata veriyo ilk atamadan bahsediyoz dimi

  • asdf 4 yıl önce yorumlandı

   açıldı arkadaşlar hata yok

  • Gül aslan 4 yıl önce yorumlandı

   Şifremi almak Lazım

  • zzzz @tarihçi 4 yıl önce yorumlandı

   cilt no 0123 se 123 yazcen

  • zzzz 4 yıl önce yorumlandı

   evettt hata veriyor :(

  • tarihçi 4 yıl önce yorumlandı

   açıldı ve hata veriyo cilt noya 0 yazmayın diyo anlamadım onu :(

  • ali 4 yıl önce yorumlandı

   açıldı arkadaşlar hata veriyor ama

  • bsra 4 yıl önce yorumlandı

   bütün linkler ana sayfaya çıkıyor arkadaşlar

  • fizikçi 4 yıl önce yorumlandı

   cuma ya bugün namazdan sonra açıklarlar bakın görürsünüz...........

  • aslı @esra 4 yıl önce yorumlandı

   açılmadı esra hanım. eziyet ediyorlar resmen

  • ilk atama @esra 4 yıl önce yorumlandı

   beklemekteyiz hocam

  • esra 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar açıldımı başvuru işten izin aldım geldim :(

  • ali @ali 4 yıl önce yorumlandı

   hocam sabah tıkladım başvuru başlamamıştır diyor şimdi de meb e yolluyor. anlamadım kı amaçları ne.

  • fizikçi 4 yıl önce yorumlandı

   beğenmedikleri ösym bunlardan daha düzenli

  • halit dinçer 4 yıl önce yorumlandı

   tıklanma rekoru kırdılar yeminle

  • ayıptır günahtır 4 yıl önce yorumlandı

   bu kadar düzensizlik olmaz be kardeşim, insanları perişan etmenin ne anlamı var ?!!!

  • burcu 4 yıl önce yorumlandı

   evet yapabilirsin

  • esin 4 yıl önce yorumlandı

   mebbis şifresi mi almam lazım acaba bilgim yok sağlıkçıyım da

  • tarihçi @ali 4 yıl önce yorumlandı

   galiba hocam ama oraya tıkladığınızda mebin sayfası açılıyo

  • fizikçi 4 yıl önce yorumlandı

   ana sayfaya yönlendiriyor

  • mat 4 yıl önce yorumlandı

   saat neden belirtmiyolarda milleti ekrana yapıştırıyorlar

  • büşra 4 yıl önce yorumlandı

   acaba e-devlet ile mi giriş yapacağz anlamadm ki.

  • mh 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar ekran açıldı mı bilgisi olan var mı

  • merve @tarihçi 4 yıl önce yorumlandı

   nasıl pzrtsi son

  • soenr @hgu 4 yıl önce yorumlandı

   evet sonu 10 yani perşembeye kadar vakit var arkadaşlar sakin...

  • hoca 4 yıl önce yorumlandı

   verdikleri 100 kontenjan onu da nazlanarak verirler alıştık artık ----------herhangi bir kuruma yerleştirilemediniz---------- yazısını görmeye ekranda.

  • soner @tarihçi 4 yıl önce yorumlandı

   tarihci kardes 4 ile 10 arasında tercihler pazartesi deil perşembe son gün ...

  • hsn 4 yıl önce yorumlandı

   Allah herşeyin hayırlısını versin.inşAllah sonuçlar tüm öğretmen adayı arkadaşlarımın istediği gibi olur.Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmısın.hepimiz için hayırların en hayırlısı olsun.

  • hgu 4 yıl önce yorumlandı

   onaylatmak için son gün 10'u değil mi?

  • sınıfçı 4 yıl önce yorumlandı

   ulan sizin gibi gerizekalılar olduktan sonra bu ülkenin durumu vahim...

  • ömer 4 yıl önce yorumlandı

   Bekletmekten bitap düştü millet açın artık adiler

  • pyj 4 yıl önce yorumlandı

   ömrümden ömür gitti

  • dorudur @fikret 4 yıl önce yorumlandı

   link 7 aydır ana sayfaya gıdıor kardeşim birazdani işaret etmesini tuhafsadım

  • aaaaaa @aslı cndk 4 yıl önce yorumlandı

   ya devlet okulundaki müdür ne bilsin hey alllam ya :d

  • tarihçi 4 yıl önce yorumlandı

   zaten yarın cumartesi pazar. ilçe milli eğitim kapalı. cuma günü ilk gün pazartesi son gün. araya sıkıştırmışlar resmen. işleri güçleri millete eziyet etmek!!!!

  • yazıktır 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaslar aynı sırada ozel bir firmada iş basvurusuda yapım dedim
   2 dakıkamı aldı bizim devletimiz.... daha nereye tıklayacagımıza karar verememıs

  • fikret 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar link ana sayfaya gidiyor, yani birazdan başvuru sayfası açılacak demektir bu az sabır

  • hs 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar bu link meb e yönlendiriyor acaba başka bir linktemi açtılar

  • fenci 4 yıl önce yorumlandı

   bir şeyi beceremediler direk milli eğitimin sitesine yönlendiriyolar bir de 2016 değil 2015 deyiz 2015 ilk atama

  • Ömür @lrm 4 yıl önce yorumlandı

   evet açılmıyor ilk atama sayfası yerine mebin ana sayfasına yönlendiriyor

  • lrm 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar sayfa açıldı mı bilgisi olan var mı ilk atama başvuru yazıyorum ancak ekran açılmıyor

  • busra 4 yıl önce yorumlandı

   üstteki linke tıkladığımda artık milli eğitimin sitesine giriyor. bi bilgisi olan var mı

  • ... 4 yıl önce yorumlandı

   beklemeye alıştık

  • aslı cndk 4 yıl önce yorumlandı

   devlet okulunda müdür yardımcısı bir arkadaşa sordum, daha açılmaz diyor. beklemeye devam

  • fenci @betül 4 yıl önce yorumlandı

   yaparsın sistem üzerinden hangi memi başvuruyu onaylatacagın yer olarak gösterirsen oraya gidersin

  • tarihçi @betül 4 yıl önce yorumlandı

   hala bekletiyorlar yaa

  • hfjf 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar sayfa açıldı mı?

  • betül 4 yıl önce yorumlandı

   ikamet ettiğimiz yer dışındaki bir ildeki milli eğitim müdürlüklerine başvuru yapabiliyor muyuz acaba?

  • fenci @dghj 4 yıl önce yorumlandı

   ilk atama başvuru ekranı yaz cıkıyor zaten üstte de var link

  • dghj 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar bu mebbis üzerinden tercih yapacağız diyorlar fakat mebbise nasıl giriş yapacağız bilen var mı?

  • Aylin Daşdelen 4 yıl önce yorumlandı

   3resim mezun olduğun okulun diploması kimlik fotokopisi

  • KKS @İSYAAAAANN 4 yıl önce yorumlandı

   hocam 41 oldu o. 41 kere maşşAllah :))

  • tarihçi 4 yıl önce yorumlandı

   tüm şeyler gibi bunu da beceremiyorlar

  • fenci 4 yıl önce yorumlandı

   2016 ilk atama diyor

  • Beyaz 4 yıl önce yorumlandı

   Of hadi acsinlar artık yaa bekle bekle nereye kadar

  • fatih @solmaz sari 4 yıl önce yorumlandı

   hocam bu pdf i okuyun yazıyor orda

  • lale 4 yıl önce yorumlandı

   ilkatama.gov.trden mi gircez tercihler için bilgisi olaaaaan ..

  • merve 4 yıl önce yorumlandı

   elekronik ortamdan yapılan başvuruların, başvurunun yapıldığı gün ya da başvurunun son gününe rastlayan gün hariç bir sonraki gün mesai saatleri içinde başvuru bürolarına onaylatılması zorunludur. bunu anlayamadm ama arkadşlar ..

  • Berçem @fatih 4 yıl önce yorumlandı

   sayfası açsalar giriş yapmakta bir şey yok hocam :)

  • solmaz sari 4 yıl önce yorumlandı

   onaylatılması gereken belgeler neler acaba?

  • fatih 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar bu mebbis üzerinden tercih yapacağız diyorlar fakat mebbise nasıl giriş yapacağız bilen var mı?

  • İSYAAAAANN 4 yıl önce yorumlandı

   la 26 yi bi̇le i̇şaretleyeceği̇m açin artik

  • sglk 4 yıl önce yorumlandı

   yeter da

  • çatladık 4 yıl önce yorumlandı

   yarim saate kalmaz herhal tahminm

  • serpil 4 yıl önce yorumlandı

   şubat ataması umudumuz lütfen 47 bin oldu 37 bin yakışmadı başbakanım size

  • çatladık 4 yıl önce yorumlandı

   yarim saate kalmaz herhal tahminm

  • tarihçi 4 yıl önce yorumlandı

   ne zman açılırki

  • KÜRŞAT 4 yıl önce yorumlandı

   ohey ohey ohey. de hadeeeeeyyy!

  • çatladık 4 yıl önce yorumlandı

   hadiii

  • Titanya 4 yıl önce yorumlandı

   Bekle bekle can dayanmaz

  • artiz dayı 4 yıl önce yorumlandı

   sabır taşı olduk :)de hadi yeter artık

  • Yeşil 4 yıl önce yorumlandı

   bu sınava girmeyen biri öğretmen açığı olan okulları göremeyeck mi arkadaşlar?

  • AYYY 4 yıl önce yorumlandı

   dert köşesi

  • hasan 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar ben bi arkadaşım için açılacak yerlerin listesini indirecem, yalnız hangi site de açılacak nasıl giriş yapılacak bilmiyorum, yardımcı olabilirmisinz

  • eloali06 4 yıl önce yorumlandı

   poffffff

  • ELİF 4 yıl önce yorumlandı

   bu ne ya arkadaş

  • esra 4 yıl önce yorumlandı

   okullar ne zaman acıklanıcak bılen var mı?

  • KÜRŞAT 4 yıl önce yorumlandı

   ah canim ne konuşuyosun

  • Acaba 4 yıl önce yorumlandı

   Bugun belli olur mu ki hersey belirsizlesti artik

  • Aybüke @KÜRŞAT 4 yıl önce yorumlandı

   bu ne yaa başka işiniz yok mu sizin

  • KÜRŞAT 4 yıl önce yorumlandı

   ben da aybüke'ye talibim

  • Ahmet 4 yıl önce yorumlandı

   i̇lk atama başvuruları henüz başlamamıştır...yazisi çıktı şimdi

  • rıfat 4 yıl önce yorumlandı

   büşra hanım özele gelirmisn

  • fatih 4 yıl önce yorumlandı

   e hadi açılsın şu ekran artık agaç olduk bekleye bekleye

  • GG 4 yıl önce yorumlandı

   bu ne duzensizlik, bu kadar mi zor su saatte acilacak demek.

  • Aybüke 4 yıl önce yorumlandı

   sinir sinir ya..

  • ibrahim 4 yıl önce yorumlandı

   istenen belgeler için tıklayınız diyor ama gözükmüyor bi bilgisi olan var mı

  • BÜŞRA 4 yıl önce yorumlandı

   ya anlamiyorum 9 da açmasi lazim.ay inanmiyorm yaa.

  • Ayşe 4 yıl önce yorumlandı

   niye herkes 10 diyor nerden belli 10 da acılacağı?

  • aman ya 4 yıl önce yorumlandı

   geçen sene saat kaçta açıldı

  • Ahmet 4 yıl önce yorumlandı

   başvuru ekrani kapatilmiştir! yazıyor bakalım saat 10'dan sonra açılır mı?

  • Sibel 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar saat 10.00 dan önce açilmasini beklemeyi̇ni̇z.

  • özlem 4 yıl önce yorumlandı

   neden hala açılmadı

  • gamze 4 yıl önce yorumlandı

   hala açılmadı

  • nesat 4 yıl önce yorumlandı

   aradaşlar site açılmadı mı yoksa benim nette mi sıkıntı var....hata verip duruyor

  • gıdacı 4 yıl önce yorumlandı

   hala açılmadı mı...

  • ali @beşer 4 yıl önce yorumlandı

   yeniden atama, adaylığı kalktıktan sonra ayrılıp, süresi dolduktan sonra tekrar dönmek isteyenlerdir

  • felsefe grubu 4 yıl önce yorumlandı

   Felsefe grubu olarak kınıyoruz atama sayısıni...Dünyanın hiçbir eğitim programında olupta derste olmayan bir sistem yoktur...Bu hükümet ayrımcılık yaptığı branş dışında olan gruplara özel 40000 bin atama yapmalıdir...

  • peyzajcı 4 yıl önce yorumlandı

   sabahamı açılır acaba

  • beşer 4 yıl önce yorumlandı

   i̇lk atama ve kurumlararası ve yeniden atama arasındaki farkı kesin bilen varmı herkes başka bişey söylüyor

  • Sosyalbilgiler ogrt. 4 yıl önce yorumlandı

   Yazik atanamayan on binlerce ogretmen var. Isini severek hakkiyla yapmak isteyen ogretmenleri koreltti bu devlet. Verdikleri kontenjan sayilarina bak. Komik icler acisi.

  • İlkmat 4 yıl önce yorumlandı

   Bitmeden ek atama olur. Ama toplamda 700 ü zor bulur

  • fizik @fizik öğretmeni 4 yıl önce yorumlandı

   puan kaç

  • fizik öğretmeni 4 yıl önce yorumlandı

   bende 26, tercihi açmayacağım 200 içindeyim

  • soner 4 yıl önce yorumlandı

   acılmamıs gozukuyo arkadaslar bılen varmı yardımcı olursanız sevınırım

  • ekimde 20.000 atama istiyoruz 4 yıl önce yorumlandı

   büyük türkiye ye bu yakışır

  • Serap @Serap 4 yıl önce yorumlandı

   açılmadı ama en azından okulları yayınlayacaklar mı onu merak ediyorum

  • aa @Serap 4 yıl önce yorumlandı

   açıldı mıki

  • aaa 4 yıl önce yorumlandı

   hakkaten ne zman arkadaşar geçen yıldan arkadaşlar biliosa cevaplarsa cok iyi olur cok önemli noluuur

  • Serap 4 yıl önce yorumlandı

   tercih edilebilen okulların listesini sadece sisteme girince mi göreceğiz yoksa herkese açık mı olacak?

  • ne zaman 4 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar tercihler ne zaman başlar yani saat kaçta 12ye kadar bekledim sabah mı açılır yoksa

  • TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 4 yıl önce yorumlandı

   kasimda olmadi şubatta atama i̇sti̇yoruz lütfen aldiğimiz puanlar zi̇yan olmasin çok emek verdi̇k si̇z emeği̇n ne olduğunu bi̇li̇r mi̇si̇ni̇z si̇zi̇n evladiniz yakininiz i̇şsi̇z kaldi mi hi̇ç

  • edebiyat 4 yıl önce yorumlandı

   2015 bitmeden ek atama olmalı edebiyattan kırptığınız kontenjanı iade etmelisiniz

  • Hüseyin FIRAT 4 yıl önce yorumlandı

   ne yazık ki 26. tercihi açamayacağız, biz bu ülke için eğitim askerleri olarak şahadeti arzulasak da aillerimiz bize ihtiyacı olanlar var. bu ülkeyi bu hale getirenleri Allah görmeyi bu millete nasip etsin.

  • Hüseyin FIRAT 4 yıl önce yorumlandı

   ne yazık ki 26. tercihi açamayacağız, biz bu ülke için eğitim askerleri olarak şahadeti arzulasak da aillerimiz bize ihtiyacı olanlar var. bu ülkeyi bu hale getirenleri Allah görmeyi bu millete nasip etsin.

  • KASIM VE ŞUBATTA ATAMA HAKKIMIZ @edebiyat 4 yıl önce yorumlandı

   ulan çık aradan parazitmisin..neyin peşndesin ..kasımda da şubatta da atama isteeriz sanane

  • edebiyat 4 yıl önce yorumlandı

   yok artık diyorum! eylül bitti şimdi de kasım ve şubat istekleri başladı.hala daha şu kadar istiyoruz yazıyorsunuz.sanki istediklerinizi verdiler . isteyecekseniz tüm öğretmenler atanmalı olmalı isteğiniz. bakıyorum hala bencilce istekler yazılıyor.150 bin alsalar ne olur yine en çok alacakları branşlar belli hala daha kontenjan rakamları yazılıyor.isteğimiz tüm öğretmenlerin atanması olmalı bunun mücadelesi yapılmalı bencilce davranıp herkes başarı sırasına göre kontenjan istememeli hoş durmuyor

  • öğrtmn 4 yıl önce yorumlandı

   millet ne rahat kimseden ses çıkmıyo...ben delirecem 3000 dersne kadrosu nerde?10000 kadro nerde?kimse hesap sormuyo

  • öğrtmn @atama ve 1 kasım 4 yıl önce yorumlandı

   aynen...bz yalvarmadık yalvarmayacazda..kirli elleriyle gaspettkleri hakkımz olan 13000 kadroyu versinler hemen!!!!!!!!!!!!!!

  • ögrt @atama ve 1 kasım 4 yıl önce yorumlandı

   oyunuzu sattıgınızı bu kadar belli etmeseydnz keske hocam bu atamalar bizim hakkımız bir eğitimciye hiç yakısmayacak yorum yapmıssınız.

  • öğretmn 4 yıl önce yorumlandı

   kasımda 13000 atama ...kadro istemiyoruz..bizden çaldığınız hali hazırdaki 13000 kadromuzu verin

  • eda @Edebiyatçı 4 yıl önce yorumlandı

   hula atama oldu sanki..millet başladı kontenjan isteklerine..benciller

  • öğretmn @fizikçi 4 yıl önce yorumlandı

   çok beklersin..bencilce davrandkça

  • atama ve 1 kasım 4 yıl önce yorumlandı

   akp bu kozunu ıyı kullanmalı atayın 10.000 ı alın oyu

  • Kasımda 25.000 atama istiyoruz 4 yıl önce yorumlandı

   büyük türkiye ye bu yakışır

  • Edebiyatçı 4 yıl önce yorumlandı

   Daha ne kadar edebiyatçıların hakları verilmeyecek merak ediyorum. Şubatta en az 1000 daha kontenjan ayrılmalı edebiyata

  • fizikçi 4 yıl önce yorumlandı

   fizik öğretmenliğine 5000 kadro istiyoruz....

  • eylül 4 yıl önce yorumlandı

   akp bu ülkede öz evladınız suriyeliler size oy kulanmayacak..atama bekleyen öğretmenler oy kulanıyo...kasımda 13000 atama maliye bakanı şimşek imzala

  • maliye bakanı şimşek 4 yıl önce yorumlandı

   kullanımasına izin vermediğin hakkımız olan 10000 kadroyu imzala

  • eda 4 yıl önce yorumlandı

   çalınan 10000 +dersanedeki 3000 kadro toplam 13000 yasallaşmş kadro.. maliye bakanı hakkımz olan kadrodan elini çek..suriyeye bütçe var

  • öğrtmn 4 yıl önce yorumlandı

   dersanecilere ayrılan 3000 de dkab bölümü yok diye kullanmadınz..ama biz o 3000 kadroyu ve çalınan 10000 kadaroyu derhal verisin yosa 1 kasımda çok oy kaybedersinz

  • öğrtmn 4 yıl önce yorumlandı

   ellernde kullanmadkları 13000 kadromuzu istiyoruz..suriyeliler öz evlat 400000 atanamayan öğretmen dış kapının mandalı..1 kasımda elbeet hesaplaşırız

  • öğrtmn 4 yıl önce yorumlandı

   47000 deki çalınan 10000 kadroyu bi an önce verilsin..meydanlarda 47000 diye bas bas bağırıyolardı...seçmden sonra işleri bitti ama 10000 i verecekler+3000 dersanecilere ayrılan kadroyuda atama bekleyen öğretmnlere kullansınllar

  • 1 kasım 4 yıl önce yorumlandı

   zorunlu dersleri seçmelıye donüşturüp sonra bız ihtıyaca göre atama yaptık dıyenler utansın. Allah polıtıkanızın belasını versın

  TÜM YORUMLAR
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Nabi AVCI'nın Dile Getirdiği, Yalnızca Şubat Ayında Atama Yapılması Uygulamasını Doğru Buluyor musunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Linkler
  E-Gazete
  • Sabah Gazetesi
  Karikatür
  • Ve Alo 147'nin Suyu Çıkar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv