Nabi AVCI, Atanamayan Öğretmenlerle İlgili Sözlerim Çarpıtıldı

Dünkü sözleri Twitter üzerinden çarpıtılan Nabi Avcı medya ve siyasetçilere etik dersi veren kapsamlı bir açıklama yaptı.

14 Şubat 2016 Pazar 00:01
Nabi AVCI, Atanamayan Öğretmenlerle İlgili Sözlerim Çarpıtıldı
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dünkü sözlerinin Twitter üzerinden propaganda malzemesi yapılarak muhalefetteki milletvekillerinin mağduriyet üzerinden siyaset yapmalarına tepki gösterdi.

Avcı, gazetecilere yaptığı açıklamada "İntihar olaylarının medyada, kamuoyunda ve siyasette özendirilmemesi gerektiğine vurgu yaptım, sözlerimi çarpıttılar" dedi.

İşte Nabi Avcı'nın o açıklamaları:

Benim kastettiğim intihar olaylarının medyada, kamuoyunda, siyasette özendirilmemesine vurgu yaptım. Bununla ilgili Türkiye Psikiyatri Derneği'nin açıklamaları var, bu konuda nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine dair.

Nabi Avcı'dan çarpıtılan sözlerine açıklama VİDEO
BEYNİYLE DEĞERLENDİREN HERKES BENİM DEDİĞİMİ ANLAR
Benim söylediklerimi kulağıyla dinleyen, beyniyle değerlendirenler ne dediğimi anlamıştır.

İNTİHAR HABERLERİ BAŞKALARINI ÖZENDİRMEMELİ
Benim söylediğim şu; dünyanın her yerinde intihar olayları olabildiğince haberleştirilmez. Medya etiği gereği haberleştirilmez, haberleştirilmek zorundaysa da başkalarını özendirecek, onları girişimlere teşvik edecek şekilde kullanmazlar.

TÜRKİYE PSİKİYATRİ DERNEĞİ'NİN AÇIKLAMASINI GÖSTERDİ
Siyasetçiler hele bunu hiç yapmazlar. Siyasetçiler özellikle madur insanlar üzerinden duygu sömürüsü yaparak, bunu da intihar eden insanları katarak yapmazlar. Meclis'te de gündeme geldiğinde bu konuda o zaman muhalefet milletvekili Mehmet Haberal'a söylemiştim, lütfen muhalefeti uyarın diye.

Türkiye Psikiyatri Derneği'nin yaptığı açıklamayı size okuyayım, benim sözlerimi çarpıtanlar da bunu dinlesinler:

HABERDE İNTİHARIN NEDENLERİ AYDINLATILMALI
Dünya Sağlık Örgütü'nün, intihar haberlerinin medyada yer almasıyla ilgili kurallar listesi Türkiye'de de bir an önce uygulanabilir hale gelmelidir. Haberde, ölme kararında rol oynayan psiko sosyo nedenler aydınlatılmalı, altında yatan bir psikiyatri hastalık varsa belirtilmelidir.

İNTİHAR CESUR BİR DAVRANIŞ GİBİ SUNULMAMALI
İntihara yol açan, depresyon, madde bağımlılığının tedavisi olduğu vurgulanmalı. Nasıl yardım alınacağı konusunda bilgi verilmelidir. İntihar, haberlerde cesur bir davranış olarak sunulmamalı, haber ilk sayfalarda resimli renkli ve intihar yöntemi ayrıntılı verilmemelidir.

İNTİHAR EDENE STATÜ KAZANDIRILMAMALI
İntihar bir çözüm yolu olarak gösterilmemelidir. Kurbana bazı özenebilecek nitelikler, özel statü kazandıracak sunumlardan kaçınılmalıdır. Kurbana intiharın bir ün kazanma yöntemi olduğu mesajı verilmemelidir. Bunları Türkiye Psikiyatri Derneği söylüyor.

Her şeyden önce mağdurların yakınları söz konusu. Bu vakalarda bunlardan etkilenebilecek psikolojik sorunları olan insanlar için, örneklendirici, özendirici sözlerden kaçınmak lazım.

SOSYAL MEDYADA KARA PROPAGANDA YAPIYORLAR
Sosyal medyada benim sözlerimle ilgili kara propaganda yapmışlar, benim söylediklerim tamamen farklı bir şey. Medyanın da siyasetin de uluslararası medya etiğine, en azından genel ahlak ilkelerine uygun davranmaları gerekir.

KİMSE ÇARPITMASIN, SÖZLERİM ÇOK AÇIK
Kimse laflarımızı çarpıtmasın söylediklerim çok açık. Siyasetçilerin bu konuda yaptıkları açıklamaları gördüm, çok ayıp. Bu tür olaylar medyada ve kamuya açık alanlarda bu şekilde konuşulmaz. Bütün medya mensupları da sosyal medya kullanıcıları da Türkiye psikiyatri Derneği'nin internet sitesine girsin, benim söylediklerimin aynıları orada da yazıyor. 

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 28 yorum mevcut

  • El İnsaf 3 yıl önce yorumlandı

   Yemedin içmedin 50-60 puan alanları atamak için bi taraflarınızı yırttınız resmen milletin gözünün içine baka baka 75-80 puanla atanamayan atamadığınız öğretmene "isteğinin yerine gelmesi için,ilgi çekmek için gösterişçi intihar eylemi" yapmışlar dediniz.Bu ne utanmazlıklıktır 50 puan alan öğretmen ya da psikopatın biri intihar etmiyor zatı muhterem yıllarını kpss sınavına adayan 80 puanla atamadığınız 42 branş öğretmeni intihar ediyor ya da onlarcası şehit oluyorlar şimdi soruyorum bu ataması yapılmayan öğretmenlerimizin öldükten sonra öğretmen olma isteği mi gerçekleşecek? Allah sizin gibilere akıl fikir ama en önemlisi vicdan versin yaklaşık yarım milyon atanamayan öğretmen ve ailelerine kan kusturuyorsunuz her yıl

  • Kul Hakkı 3 yıl önce yorumlandı

   Kpss'den nerdeyse bos optik kagidi verip ham 50 puan alanları atadınız daha bıyıkları bile terlememiş ergenler öğretmen olarak devlet memuru yaptiniz.80 alip atanamayan intiharına sebep olduğunuz meslektaşlarımıza da "isteklerinin yerine gemesi için ilgi çekmek için gösterişçi intihar eylemi yapmışlar." etiketi yapıştırdınız.Şüphesiz ilim ve hikmet sahibi olan Rabbimiz kimin gösteriş için düşük puanla atama yaptığını kimin yüksek puanla atanamadığı için bunalıma girip canına niçin kıydığını herkesten çok iyi bilir.Bunda zerre kadar bir payınız varsa bunun hesabını soracak tek güç yine şüphesiz ki Allah (cc.) dir.Bizler de yüksek puanla atanamadık emeğimizi çalıp 50 puanla öğretmen atayanları Allah'a havale ediyoruz.Bu haksızlıkları yapanlar aynı zamanda atanamayan yaklaşık yarım milyon öğretmenin ve sayıları milyonları bulan ailelerinin her birinin ayri ayri kul hakkına girmiş oluyorlar hesap günü yakındır sizler için şüphesiz Allah katında yaptığınız her bir kötülüğün herbir nankörlüğün cezasını bir bir çekeceksiniz ademoğulları.

  • magdur 3 yıl önce yorumlandı

   bu kadar i̇nsanin vebali̇ni̇ aliyorsunuz...yıllarca okuduk ailelerimiz maddi manevi emek verdi sizlerin tuzları kuru tabi ki ....sizde calısın günde 8 saat sizinde psikolojiniz normal olmaz.. davulun sesı uzaktan hos gelir nabicim.. rabbim sizi bildiği yapsin evlatlarınızından cıksın.o dagıtılan kalemlerde emeginiz emanetimizdir diyorsunuz.. ne emanet ama sorular el altından dagıtın sonra emnaet haksızlık...

  • Cuma Namazı Hikmetine 3 yıl önce yorumlandı

   Allah'ım şu atamaları yapanlara biraz akıl fikir ver 50 puan alanları atayacaklarına birazda 80 puan puan alanları atasınlar bu sayede ataması yapılmayan branş öğretmenleri de atansın.Devletimize güç ver ki atanamayan öğretmen sorunu tamamen çözülsün.Ataması yapılmayan genç öğretmenlerimiz bakanımızın da ifade ettiği gibi "isteklerinin yerine gelmesi için gösterişçi intihar eylemi yapmasınlar." Amin.

  • Cuma Namazı Hikmetine 3 yıl önce yorumlandı

   Allah'ım şu atamaları yapanlara biraz akıl fikir ver 50 puan alanları atayacaklarına birazda 80 puan puan alanları atasınlar bu sayede ataması yapılmayan branş öğretmenlerini de atansın.Devletimize güç ver ki atanamayan öğretmen sorunu tamamen çözülsün.Ataması yapılmayan genç öğretmenlerimiz bakanımızın da ifade "isteklerinin yerine gelmesi için gösterişçi intihar eylemi yapmasınlar." Amin.

  • Kehanet 3 yıl önce yorumlandı

   Nabi Avcı popülüst bir seçim ataması yapmayacaklarını söylüyordu fakat tam tersi bir istikamette Şubat atamasının 30.000 gibi dev bir kontejan ayrılması kpss'ye hazırlanan yarım milyona yakın adayın şevkini kırmıştır,ağustosta atama yapılmaması da bu nedenden kaynaklanıyor. Artık birçoğumuz için durum daha da zorlaşacak malesef son atamayla 50 puanla atayacaklarını atadılar verdikleri resmi rakamlara göre; öğretmen atamalarında kadrolaşma %93 oranında tamamlandı.Bu aşamadan sonraki atamalar emekli sayısına göre oldukça düşük kontejanlar ayrılacak. Seneye muhtemelen din kültürü branşı bile 70 puanla zor atananlar kervanına katılacaktır.Yüksek puanla atanamayanların intiharına "ilgi çekmek için,gösterişçi intihar eylemi"yaptı,diyenler muhtemelen yarım milyon atanamayan öğretmene gidin sizler de pazarlarda limon satın veya ucuz işçi olun diyecekler.Hepimize şimdiden geçmiş olsun

  • İki Farklı Müslümanın Cenaze Namazı 3 yıl önce yorumlandı

   1-Hoca merhuma hakkınızı helal ediyor musunuz?
   Cemaat:Rahmetli 80 puanla atanamamıştı,mekanı cennet olsun.
   2-Hoca:Merhuma hakkınızı helal ediyor musunuz?
   Cemaat:Bu şahıs torpille atandı.50 puan aldığı halde öğretmen olarak atadılar.Bu adaletsizlikleriyle 80 puan alıp atanamayan genç öğretmenlerin intiharına neden oldular.Sizin de sizleri düşük puanla atayanların mekanı cehennem olsun.(Yarım Milyon Atanamayan Öğretmenin Duasıdır.)

  • İşinize Gelirse 3 yıl önce yorumlandı

   Niye öyle söylüyorsun kardeşim kimi atadıkları sır değil ki gidin siz de din kültürü okuyun boş optik kağıdı verseniz bile 50 puanla atanırsınız hemde suya sabuna hiç dokunmadan boşuna kendinizi harap ediyorsunuz adam branş öğretmenini atamayacağım diyor din kültürü öğretmenini atamayacağım demiyor nitekim din kültürü okuyan kardeşlerimizi atamak için ellerinden geleni yapıyorlar 50 puanla öğretmen olarak atıyorlar daha ne yapsınlar nankörlük etmeyelim

  • Yarım Milyon Atanamayan Öğretmenin Kaderi 3 yıl önce yorumlandı

   Çok geç 50 puanla atayacaklarını atadılar verilen resmi rakamlara göre öğretmen atamalarında kadrolaşma %93 oranında tamamlandı seneye din kültürü bile 70 puanla zor atanır.Yüksek puanla atanamayanların intiharına "ilgi çekmek için,gösterişçi intihar eylemi"yaptı,diyenler muhtemelen yarım milyon atanamayan öğretmene gidin sizler de pazarlarda limon satın veya ucuz işçi olun diyecekler.Hepimize geçmiş olsun bize bu acıları yaşatanları Allah (cc.) her iki dünyada da perişan eder inşAllah

  • ATANAMAYANLAR 3 yıl önce yorumlandı

   11 yıldır 80 puan aldığı halde atanamayanlar bunalıma girip intihar ediyor sizler de bazı bölümler için ders sayısını arttırıp 20 bine varan açıklar oluşturup o bölümleri okuyanların atamasını 50 puanla yapıyorsunuz nerde kaldı fırsat eşitliği atamalar bilimsel ölçütlere göre yapılmıyor malesef ideolojik ölçütlere göre yapılıyor.Eğer öyle olmasaydı yaklaşık yarım milyon atanamayan öğretmenin girdiği KPSS sınavında bu herifler suya sabuna dokunmadan yine kpss optikleri sınav yetersizken ham (50) küsür puanla normal tabiat şartlarında öğretmen olarak atanmazlardı.Bir diğer konu çoğu KPSS'den yüksek puan aldığı halde atanamayan 42 branş öğretmenin intihar konusu syn. bakana göre bunlar "isteklerinin yerine gelmesi için;gösterişli intihar eylemi yapmış mübarekler bu kadar haksızlık yapıyorsunuz hiç olmazssa biraz insaf edin yahu KPSS'den 50 puan alan öğretmeni atadığınız yetmiyor bir de 11 yıldır 75 ve 80 üzeri puan aldığı halde atayamadığınız sonunda atanamadığı için bunalıma girip intihar sonucu hayatına son veren öğretmene "gösterişçi intihar eylemi" süsü veriyorsunuz" pes doğrusu

  • ATANAMAYANLAR 3 yıl önce yorumlandı

   11 yıldır 80 puan aldığı halde atanamayanlar bunalıma girip intihar ediyor sizler de bazı bölümler için ders sayısını arttırıp 20 bine varan açıklar oluşturup o bölümleri okuyanların atamasını 50 puanla yapıyorsunuz nerde kaldı fırsat eşitliği atamalar bilimsel ölçütlere göre yapılmıyor malesef ideolojik ölçütlere göre yapılıyor.Eğer öyle olmasaydı yaklaşık yarım milyon atanamayan öğretmenin girdiği KPSS sınavında bu herifler suya sabuna dokunmadan yine kpss optikleri sınav yetersizken ham (50) küsür puanla normal tabiat şartlarında öğretmen olarak atanmazlardı.Bir diğer konu çoğu KPSS'den yüksek puan aldığı halde atanamayan 42 branş öğretmenin intihar konusu syn. bakana göre bunlar "isteklerinin yerine gelmesi için;gösterişli intihar eylemi yapmış mübarekler bu kadar haksızlık yapıyorsunuz hiç olmazssa biraz insaf edin yahu KPSS'den 50 puan alan öğretmeni atadığınız yetmiyor bir de 11 yıldır 75 ve 80 üzeri puan aldığı halde atayamadığınız sonunda atanamadığı için bunalıma girip intihar sonucu hayatına son veren öğretmene "gösterişçi intihar eylemi" süsü veriyorsunuz" pes doğrusu

  • İNTİHARA GİDEN YOL (ARKAPLAN) 3 yıl önce yorumlandı

   Yarım milyon atanamayan öğretmen var.Önce Kpss ile tüm adaylarda yüksek bir beklenti oluşturuyorlar tabi bu arada yüksek puan alanlar son ana kadar atanacaklarını sanıyorlar hangi branştan kaç kişi alınacağı "devlet sırrı" gibi saklanıyor sonra atamayı yapanlar istedikleri "x" branşından açık oluşturup o branştakileri 50 puanla atayınca bu sefer ne oluyor? 80 puanla Atanacağım diye yüsek beklentiye giren atanma hayali kuran öğretmenler o yüksek puanlarla atanamayınca bunalıma girip dayanamayıp intihar ediyor.42 kişi bu şekilde yaşamını yitirdi.Bakan ise bu nedenle intihar edip yaşamını yitirenlerin haberleştirilmesinden son derece rahatsız olduğunu, intihar vakasına girişip yaşamını yitiren atanamayan öğretmenlerin intihar nedenini "isteklerinin yerine getirilmesi için,tertiplenmiş,gösterişçi intihar eylemi olarak." ifade ediyor bir kere syn. bakanın dediklerinin doğru olması için "gösterişçi intihar eylemi" ne girişip yaşamını yitirenlerin tekrar dirilmesi gerekir ki bu da tabiat şartları düşünüldüğünde ruhları ebediyete varan öğretmenler için açıkça mümkün olamayacak bir vaka.İnsan ister istemez şöyle düşünüyor:Ne yani bu şekilde intihar edip; öldükten sonra atanma istekleri mi gerçekleşek? Açıklama kendi içinde dahi çok mantıksız ve gerçeklerden oldukça kopuk talihsiz olmuş.

  • İdeolojik Atamalardan Dolayı Öğretmen Olarak Atanamıyoruz 3 yıl önce yorumlandı

   Kpss nin de bir amacı vardır ve olmalı dır aynı zamanda zira üç kulvardan: [ 1-Genel Kültür Genel Yetenek 2-Eğitim Bilimleri 3-Alan Bilgisi ] sınav yapıp hepsinin ortalamasıyla yani P121 puanıyla öğretmen alınıyor peki o zaman öğretmenlikte en az 70 gibi bir baraj puanı olması gerekmez mi? Sırf Din Kültürü vs birkaç branşı atamak uğruna İzafi kontejan oluşturup sadece bu bölümdekileri 50 puanla atayıp 70 ve 80 puan üzeri alan sayıları 400.000'i bulan diğer branştaki öğretmenleri atamamak Türkiye Cumhuriyeti Anayasa'sının 42. maddesinde yer alan "Fırsat Eşitliğinin" apaçık bir şekilde ihlal edilmesidir.

  • BİLİŞİM 3 yıl önce yorumlandı

   80 puan açikta kaldi ek atama veri̇n bakanim bi̇zde gi̇deli̇m.

  • Dost Acı Söyler (taban puan 80) 3 yıl önce yorumlandı

   Atanamayan öğretmenin sayısını yarım milyona çıkardınız yetmedi eskiden olduğu gibi bugünde Kpss'de 75-80 puan alarak başarılı olanlara küfür eder gibi 50 puanla adam atamaya devam ediyorsunuz sonrada bu insanlar intihar edince vay efendim bunlar "gösteriş için intihar ediyorlar bilmem teknik tabiri itibariyle gösterişli intihar eylemiymiş vs." bak avcı bende 80 puanla atanamadım çok şükür inancım gereği intiharı düşünmedim ama 80 puanla atanamayan biri niye intihar etti bunun sebebleri nelerdir diye en iyi empati yapacak olanlar sayıları yarım milyonu bulan atanamayan öğretmenlerdir ve sen avcı bilmem ne derneğinin bilmem ne doktorunun bir piskopatın bir eroinman bir alkoloğin intiharı için yapılan "gösteriş için yapmıştır." teknik tabirini çıkıp 11 yıldır KPSS'ye girip yüksek puanla atanamadığı için ve nedenleri bir hayli karmaşık olan intiharında biraz da sizin payınızın aşikar olduğu bir konu hakkında o teknik tabiri kullanmanız doğru olmaz nitekim toplumsal vicdanı olan 7'den 70'e herkesimde de bu yaptığınızın yanlış bir davranış olduğunu anlayıp daha ilk andan itibaren tepkilerini çeşitli yollarla ifade etmişlerdir bakın diğer milli eğitim bakanları da çeşitli gaf ve beyanlarda bulunmuşlardır.Fakat özür dilemek yerine onlarda dolambaçlı yollardan ayak izlerini kaybetmeye çalışmışlardır ne derece başarılı oldukları tartışılır bakın çıkıp özür dilemeniz icap ediyorsa gereğini yapın bu adım sizleri küçültmeyecektir bu konudaki niyetiniz kamuoyunda en etkili onarıcı olacaktır

  • intiharda kasıt ve tahrik unsuru? 3 yıl önce yorumlandı

   Nabi Avcı 50 puanı atayarak 80 puan alanların intihar etmesini senin tabirinle "ilgi çekmesini" sağlıyorsun evet onlar Azrail (as.) ilgisini çektiler peki Nabi efendi sen 50 puanı atayarak kimin ilgisini çekmeye çalışıyorsun onlar gencecik yaşta yüksek puanla elendiği için yıllardır atanamadığı için bahtsızlıklarından, yoksulluklarından,namerde,namussuza,ite,köpeğe muhtaç bırakıldıkları için hayat ağır geldi intihar ettiler sende bunu teşvik ettin nasıl mı onları yüksek puanla atayacağına böyle bir beklentileri olan insanlara 50 puanla adam atayarak cevap verdiğin için şimdi bu intiharları mazur göstermeye çarpıtmaya kalkma herkes neyin ne olduğunu biliyor kimseyi aptal yerine koyma

  • bilişim 3 yıl önce yorumlandı

   bilişime ağustosta 3000 atama istiyoruz.80 puanda atanamadık.

  • Ortaçağ Zihniyeti 3 yıl önce yorumlandı

   67 bin öğretmen atadınızda ne oldu kedi oğlan doğurdu din kuturu 50 puanla atandı yüksek puanla elenen atanamayan branş öğretmenleri de sayenizde "ilgi çekmek için intihar ediyorlar" cehaletin vardığı en uç noktadayız ortaçağ karanlık zihniyeti her yerde artık vuku buluyor tecelli ediyor Mevlana bir daha gelmeyecek Yunuslar da bu ateşi söndüremeyecekler Allah yar ve yardımcımız olsun

  • Tatar Ramazan 3 yıl önce yorumlandı

   50 puanla bol torpilli olarak atadığınız din kültürü öğretmenlerine vereceğiniz maaşlar harcırahlar bu milletin fakir fukaranın vergileridir.70-80 puanla atanamadığı için intihar etmiş bahtsız genç öğretmenlerin kanıdır.Allah veballerini bu dünyada çıkartır İnşAllah öteki tarafta zaten sırattan geçemeyeceksiniz iki elimiz,ellerimiz yakanızda olacak geçirtmeyeceğiz sonunuz cehennemin en kızgın köşeleri olacak bu kadar vebali şeytanlar bile üstlenmez

  • bilişim öğretmenleri 3 yıl önce yorumlandı

   bilişim öğretmenleri bakanım bizi de atayın ağustos 3000 gibi kontenjan istiyoruz.

  • Atanamayan Branş Ögretmenleri 3 yıl önce yorumlandı

   80 puanla atanamadım paralelcilere de, onların önünü açanlara da, planlı ve izafi açık oluşturup 50 puanla din kültürü öğrtmenlerini atayanlara da hakkımız zehir zıkkım olsun bu dünyada emeklerimizin karşılığını alamazssak sizlerden bunlar için hesap sorulmassa bu sefer sizleri sırat köprüsünde Allah'ın izniyle yakalayacağız.. Ve o gün geldiğinde hep birlikte hakkına girdiğiniz insanların,çaldığınız emeklerin, kararttığınız hayatların,intiharına sebeb olduğunuz her bir canının hesabını bir bir Allah (cc.) katında ödeyeceksiniz ve o gün birbirinizi de yalanlayamayacaksınız Ademoğulları

  • fen 3 yıl önce yorumlandı

   50 puanla atama yapın 70 80 ler açıkta kalsın bana kul hakkından soz etmeyın

  • bıyolojı 3 yıl önce yorumlandı

   atanamayan oğretmenlerın mebalı altında ezılırsınız ıns

  • Mantık 3 yıl önce yorumlandı

   Syn. bakan: Milli Eğitim Bakanı Avcı, atanamayan öğretmenlerin “niyeti olmadığı halde etrafında ilgi uyandırmak veya ilgi çekmek veya isteklerinin yerine gelmesini sağlamak amaçlı” intihar ettiğini ifade etmişti.Şimdi bu sözler karşısında insan düşünüyor: Yahu atanamadığı için intihar edip yaşamını yitiren bir öğretmen etrafındaki ilgiyi çekse o ne faydası dokunacak ilgiyi çekmese ne olacak ne yani öldükten sonra atanma isteğimi gerçekleşecek anlayamıyor insan gerçekten de bu açıklama gerçeklerden uzak, çok yakışıksız,mantıksız bir o kadar da içinde çelişki barındıran talihsiz bir açıklama olmuş malesef

  • KİTABE-İ SENG-İ MEZAR 3 yıl önce yorumlandı

   I
   Hiçbir şeyden çekmedi dünyada
   Nasırdan çektiği kadar
   Hatta çirkin yaratıldığından bile
   O kadar müteessir değildi;
   Kundurası vurmadığı zamanlarda
   Anmazdı ama Allah´ın adını,
   Günahkar da sayılmazdı.
   Yazık oldu Süleyman Efendiye
   II
   Mesele falan değildi öyle,
   To be or not to be kendisi için;
   Bir akşam uyudu;
   Uyanmayıverdi.
   Aldılar, götürdüler.
   Yıkandı, namazı kılındı, gömüldü.
   Duyarlarsa olduğunu alacaklılar
   Haklarını helal ederler elbet.
   Alacağına gelince...
   Alacağı yoktu zaten rahmetlinin.
   III
   Tüfeğini depoya koydular,
   Esvabını başkasına verdiler.
   Artık ne torbasında ekmek kırıntısı,
   Ne matarasında dudaklarının izi;
   Öyle bir rüzgar ki,q
   Kendi gitti,
   İsmi bile kalmadı yadigar.
   Yalnız şu beyit kaldı,
   Kahve ocağında, el yaz işiyle:
   ´Ölüm Allah´ın emri,
   ´Ayrılık olmasaydı.´

  • "İntihar Eden İnsanlar" 3 yıl önce yorumlandı

   Düşük puanla atananlar yaşıyor,yüksek puanla elenenler intihar ediyor pardon ölüyorlar daha da soyut bir ifadeyle anlatırsak hayattan silinip gidiyorlar.. işte syn bakanın duymak istediği haber tarzı

  • Atanamayan Branş Ogretmenleri 3 yıl önce yorumlandı

   Nabi Avcı intihar eden insanlar diyerek aslında medyada atanamadığı için intihar eden öğretmenleri kastediyor: Syn bakan: "Benim söylediklerimi kulağıyla dinleyen, beyniyle değerlendirenler ne dediğimi anlamıştır." diyor. Nabi hocam siz de bizi iyi dinleyin o intihar edenler evet yanlış yaptılar Allah affetsin o kardeşlerimizi.Ama çoğu da yüksek puan alıp atanamadığı için ve bir de onların yerine sırf açık oluşturulduğu için i.fakültesinden yeni mezun olmuş daha bıyıkları bile terlemeden 50 puanla atanan din kültürü öğretmenlerinin atandığını görmek eminim dünyada onlara yaşadığı en büyük azab olmuştur intiharın nedenlerini anlamadan sonuçları ilgili haberler hakkında yorum yapmak rahatsızlık duymak sadece mahiyeti itibarıyla sizlere ucu değen gerçekleri gizlemeye yönelik beyhude bir gayretten ibarettir

  • trh 3 yıl önce yorumlandı

   intihar edenlerin günahı sizindir

  TÜM YORUMLAR
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Nabi AVCI'nın Dile Getirdiği, Yalnızca Şubat Ayında Atama Yapılması Uygulamasını Doğru Buluyor musunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Linkler
  E-Gazete
  • Sabah Gazetesi
  Karikatür
  • Ve Alo 147'nin Suyu Çıkar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv