Öğretmen Atamaları:

Kasım Atamalarında Hangi Branşlar Atanacak ?
Milli Eğitim Bakanlığı, Kasım ayında atanıp gitmeyen öğretmenlerin yerine tekrardan 750 öğretmen ataması yapacak. Bu rakamın açıklanmasının akabinde en fazla ihtiyaç duyulan branşlar açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı' nın  2020 yılı istihdam projesine göre en çok ihtiyaç duyduğu branşları açıklayan ifadeleri;

" Şuan Türk Dili ve Edebiyatı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Tarih, Rehber Öğretmeni, Felsefe, Matematik, ikinci yabancı dil, Coğrafya, Biyoloji, Müzik, İngilizce, Fizik, Kimya veya Kimya teknolojisi öğretmenlerine daha fazla kontenjan ayrılacaktır. 2012-2013 yıllarında öğretmen taleplerine göre öğretmen sayısı 668 bin olan 25 branşın 928 bine yükselmesi öngörülüyor.

2012-2023 yılları arasında en çok istihdam sağlayan beş branş ise sırasıyla; 246 bin sınıf öğretmeni, 75 bin ingilizce öğretmeni, 62 bin okul öncesi öğretmeni, 51 bin din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni ve 58 bin Türk Dili ve edebiyatı öğretmenidir. Bu branşlar devamında bilişimi teknolojileri ve sınıf öğretmenliği haricinde tüm branşlarda bir artışolması bekleniyor. " 

Kasım' da yapılacak olan 750 öğretmen atamasında ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği, Rehber Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliği, İngilizce, Beden Eğitimi ve Tarih Öğretmenliği branşlarında atama oranı artacaktır. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Öğretmenlere Alan Değişikliği İçin Geri...
Öğretmenler için alan değişikliği hakkının verilmesi hakkında son haberleri paylaşıyoruz. Öğretmen...

Haberi Oku