Avcı: İki Öğretmene Danışmanlık Yapacağım

Avcı: 'Bakan olarak 2 öğretmene danışmanlık yapacağım'

24 Şubat 2016 Çarşamba 20:52
Avcı: İki Öğretmene Danışmanlık Yapacağım

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI, Ülke TV'de Söz Bitmeden Programı'nda soruları yanıtladı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizin genelinde bir sorun varmış algısı doğru değildir.

Sorun yaşanan yerlere ilişkin telafi eğitimlerimiz ise sorunsuz devam ediyor.

Ağustos ayında yaptığımız 37 bin öğretmen atamasının 26 binini Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki illerimize yaptık.

Terör olayları nedeniyle bölgeden ayrılmak zorunda kalan çocuklarımızın kayıtları misafir öğrenci olarak ya da daha uzun süre kalacaklarsa devam ettikleri okullara yapılıyor.

Ülkemizde 5 ile 17 yaş arası 750 bin Suriyeli çocuk-genç var.

Biz bunların 325 binini eğitime aldık, bu sayıyı yıl sonuna kadar 450 bine çıkarmayı hedefliyoruz.

Bu öğrenciler haftada 5 saat Türkçe eğitim alıyorlar.

Türkiye, Suriye konusunda tüm dünyaya örnek olacak performans sergilemiştir.

Öğretmenlik sadece bilgi ile yapılan bir iş değildir, aynı zamanda bir sanattır.

Yeni atanan öğretmenlerimiz 6 ay sürecek eğitimlerde; duayen danışman öğretmenlerimizin yanında sınıflarda ve idare ile ilgili işler, zümre toplantıları gibi başlıklarda 3 gün eğitim alacaklar.

Hem danışman hem de genç öğretmenlerimiz için bereketli ve hayırlı bir süreç olacağını düşünüyoruz.

Ben Milli Eğitim Bakanı olarak 2 öğretmenimize danışmanlık yapacağım.

Ayrıca Bakan Yardımcımız, Müsteşarımız, Müsteşar Yardımcılarımız ve Genel Müdürlerimiz de Ankara'da bu eğitimi alacak öğretmenlerimize danışmanlık yapacaklar.

Anahtar Kelimeler: nabi avcı

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 24 yorum mevcut

  • El İnsaf 4 yıl önce yorumlandı

   Yemediniz içmediniz 50-60 puan alanları atamak için bi taraflarınızı yırttınız resmen milletin gözünün içine baka baka 75-80 puanla atanamayan atamadığınız öğretmene "isteğinin yerine gelmesi için,ilgi çekmek için gösterişçi intihar eylemi" yapmışlar dediniz.Bu ne utanmazlıklıktır 50 puan alan öğretmen ya da psikopatın biri intihar etmiyor zatı muhterem yıllarını kpss sınavına adayan 80 puanla atamadığınız 42 branş öğretmeni intihar ediyor ya da onlarcası şehit oluyorlar şimdi soruyorum bu ataması yapılmayan öğretmenlerimizin öldükten sonra öğretmen olma isteği mi gerçekleşecek? Allah sizin gibilere akıl fikir ama en önemlisi vicdan versin yaklaşık yarım milyon atanamayan öğretmen ve ailelerine kan kusturuyorsunuz her yıl

  • Kul Hakkı 4 yıl önce yorumlandı

   Kpss'den nerdeyse bos optik kagidi verip ham 50 puan alanları atadınız daha bıyıkları bile terlememiş ergenler öğretmen olarak devlet memuru yaptiniz.80 alip atanamayan intiharına sebep olduğunuz meslektaşlarımıza da "isteklerinin yerine gemesi için ilgi çekmek için gösterişçi intihar eylemi yapmışlar." etiketi yapıştırdınız.Şüphesiz ilim ve hikmet sahibi olan Rabbimiz kimin gösteriş için düşük puanla atama yaptığını kimin yüksek puanla atanamadığı için bunalıma girip canına niçin kıydığını herkesten çok iyi bilir.Bunda zerre kadar bir payınız varsa bunun hesabını soracak tek güç yine şüphesiz ki Allah (cc.) dir.Bizler de yüksek puanla atanamadık emeğimizi çalıp 50 puanla öğretmen atayanları Allah'a havale ediyoruz.Bu haksızlıkları yapanlar aynı zamanda atanamayan yaklaşık yarım milyon öğretmenin ve sayıları milyonları bulan ailelerinin her birinin ayri ayri kul hakkına girmiş oluyorlar hesap günü yakındır sizler için şüphesiz Allah katında yaptığınız her bir kötülüğün herbir nankörlüğün cezasını bir bir çekeceksiniz ademoğulları.

  • Cuma Namazı Hikmetine 4 yıl önce yorumlandı

   Allah'ım şu atamaları yapanlara biraz akıl fikir ver 50 puan alanları atayacaklarına birazda 80 puan puan alanları atasınlar bu sayede ataması yapılmayan branş öğretmenleri de atansın.Devletimize güç ver ki atanamayan öğretmen sorunu tamamen çözülsün.Ataması yapılmayan genç öğretmenlerimiz bakanımızın da ifade ettiği gibi "isteklerinin yerine gelmesi için gösterişçi intihar eylemi yapmasınlar." Amin.

  • Kehanet 4 yıl önce yorumlandı

   Nabi Avcı popülüst bir seçim ataması yapmayacaklarını söylüyordu fakat tam tersi bir istikamette Şubat atamasının 30.000 gibi dev bir kontejan ayrılması kpss'ye hazırlanan yarım milyona yakın adayın şevkini kırmıştır,ağustosta atama yapılmaması da bu nedenden kaynaklanıyor. Artık birçoğumuz için durum daha da zorlaşacak malesef son atamayla 50 puanla atayacaklarını atadılar verdikleri resmi rakamlara göre; öğretmen atamalarında kadrolaşma %93 oranında tamamlandı.Bu aşamadan sonraki atamalar emekli sayısına göre oldukça düşük kontejanlar ayrılacak. Seneye muhtemelen din kültürü branşı bile 70 puanla zor atananlar kervanına katılacaktır.Yüksek puanla atanamayanların intiharına "ilgi çekmek için,gösterişçi intihar eylemi"yaptı,diyenler muhtemelen yarım milyon atanamayan öğretmene gidin sizler de pazarlarda limon satın veya ucuz işçi olun diyecekler.Hepimize şimdiden geçmiş olsun

  • İki Farklı Müslümanın Cenaze Namazı: 4 yıl önce yorumlandı

   1-Hoca merhuma hakkınızı helal ediyor musunuz?
   Cemaat:Rahmetli 80 puanla atanamamıştı,mekanı cennet olsun.
   2-Hoca:Merhuma hakkınızı helal ediyor musunuz?
   Cemaat:Bu şahıs torpille atandı.50 puan aldığı halde öğretmen olarak atadılar.Bu adaletsizlikleriyle 80 puan alıp atanamayan genç öğretmenlerin intiharına neden oldular.Sizin de sizleri düşük puanla atayanların mekanı cehennem olsun.(Yarım Milyon Atanamayan Öğretmenin Duasıdır.)

  • Beyin Ölümü 4 yıl önce yorumlandı

   Benim anlayamadığım şey af buyurun belki de hayatım boyunca anlayamayacağım kpss'den 50 puanla atadığınız din kültürü öğretmeni aday öğretmenlik yazılı ve sözlü sınavlarında 60 baraj puanını hangi donanımla geçecek adaylık süresi boyunca nasıl bir performans sergileyecek daha doğrusu (G.Kültür+G.Yetenek+Eğitim Bilimleri+Öğretmenlik Alan Bilgisinin toplamı olan P121 50 puanla atanmış adamlar nasıl 60 puan alacak?) ama başta da dedim ya vardır yine sizin bir bildiğiniz baktınız olacağı yok geçmeleri için kanaat notu kullanırsınız

  • mahmut 4 yıl önce yorumlandı

   yapılan bu adaltsizlik giderilmeli ve en kısa zamanda istanbul, ankara dışındaki şehirlerde de staj yapacak öğretmenler tercihlerien ve puanlarına göre staj yapacakları okullara yerleştirilmelidir.

  • branşçı 4 yıl önce yorumlandı

   Kusura bakma mühendis arkadaşım ama sen kpss ile atanan öğretmenler hakkında hiçbir şey bilmiyorsun.Bizler de senin gibi 80-90 puanla atanamıyoruz onu bir açıklığa kavuşturalım önce ve en az senin kadar 50-60 puan alanları sırf "x" bölümünü okudu diye düşük puanla atayanlardan şikayetçiyiz.Kpss sınavını delmeye yönelik,değersizleştirmeye yönelik bu adımları atanlara yoksa istersen küfür de et bize ne

  • mahmut 4 yıl önce yorumlandı

   büyük şehirlerde staj yapacak aday öğretmenler okul tercihlerini puanlarına göre yaptılar küçük şehirlerde bu işlem tamamen memlere bırakıldı onlarda torpilli olanları uzman öğretmenine varana kadar ayarladı.torpili sevmeyenler ise en uzak okullara verildiler. herkes kendini düşünüyor.kimse kul hakkını bilmiyor.bu ülke bu şekilde hiçbir yere varamaz torpil yaptırarak bir yere atanan öğretmenin yetiştireceği talebeyi düşünmek dahi istemiyorum. ve torpil yapana yaptırana aracı olana göz yumana hakkımı helal etmiyorum.

  • Mühendis Kardeşimize Atanamayan Öğretmenlerin Cevabıdır: 4 yıl önce yorumlandı

   Mühendis kardeşim sorun kadro değil bizler de senin gibiyiz bizler de 50 puanla yaptıkları öğretmen atamalarına karşıyız farzet ki sen geleceğin süper mühendiliği olacak Mekatronik Mühendisi mezunu oldun bu atama sistemi seni yine 90 puanla atamıyor senin yerine atıyorum öyle bir bölüm yok tabi din kültürlu mühendislik bölümünü atıyorlar ama öyle böyle değil hani 85 farklı öğretmenlik branşı var bu branşlardan mezun olan öğretmenler 80-90 puanla atanamazken sırf bölümü din kültürü diye daha bıyığı bile terlememiş mıy mız konuşan tipteki ergen yaştaki gençleri 50 puanla öğretmen olarak atıyorlar yarım milyon öğretmen de ne yapsın garibanların mühendisler gibi özel sektörde de çalışma imkanları olmadığından ne evlenebiliyorlar ne iş kurabiliyorlar ne öğrenim kredi borçlarının faizini ödeyebiliyorlar ne ailelerine bir ekonomik anlamda bir katkı sağlayabiliyorlar anlayacağın elleri kolları bağlı bir şekilde makus kaderlerinin değişmesini bekliyorlar isyan ettikleri falan yok yarım milyon atanamayan öğretmen yüksek puanla atanamayan öğretmen isyan etseydi hiç kimse hiçbir Allah'ın kulu 50 puanla din kültürü öğretmeni atayamazdı buna cesaret dahi edemezdi isyan yok serzeniş var anlayacağın kimsenin de bu serzenişleri duyduğu yok zaten mühendis kardeşim

  • Muhendis 4 yıl önce yorumlandı

   öğretmen arkadaşlar isyan ediyor ama 90 üzeri puanlarla atanamayan mühendisler ne yapsın! daha fazla kadro isteyeceğinize halinize şükredin! sadece öğretmenler için değilde tüm kpss sınavına girenler için kadro isteyin!

  • Muhendis 4 yıl önce yorumlandı

   öğretmen arkadaşlar isyan ediyor ama 90 üzeri puanlarla atanamayan mühendisler ne yapsın! daha fazla kadro isteyeceğinize halinize şükredin! sadece öğretmenler için değilde tüm kpss sınavına girenler için kadro isteyin!

  • Muhendis 4 yıl önce yorumlandı

   mühendislere 40000 kadro! 3,5 milyon kpss liye 500000 kadro! 90 puanlarla atanamıyor mühendisler. birazda mühendislerin sesi duyulsun!

  • İşinize gelirse 4 yıl önce yorumlandı

   Niye öyle söylüyorsun kardeşim kimi atadıkları sır değil ki gidin siz de din kültürü okuyun boş optik kağıdı verseniz bile 50 puanla atanırsınız hemde suya sabuna hiç dokunmadan boşuna kendinizi harap ediyorsunuz adam branş öğretmenini atamayacağım diyor din kültürü öğretmenini atamayacağım demiyor nitekim din kültürü okuyan kardeşlerimizi atamak için ellerinden geleni yapıyorlar 50 puanla öğretmen olarak atıyorlar daha ne yapsınlar nankörlük etmeyelim

  • İşinize gelirse 4 yıl önce yorumlandı

   Niye öyle söylüyorsun kardeşim kimi atadıkları sır değil ki gidin siz de din kültürü okuyun boş optik kağıdı verseniz bile 50 puanla atanırsınız hemde suya sabuna hiç dokunmadan boşuna kendinizi harap ediyorsunuz adam branş öğretmenini atamayacağım diyor din kültürü öğretmenini atamayacağım demiyor nitekim din kültürü okuyan kardeşlerimizi atamak için ellerinden geleni yapıyorlar 50 puanla öğretmen olarak atıyorlar daha ne yapsınlar nankörlük etmeyelim

  • Yarım Milyon Atanamayan Öğretmenin Kaderi 4 yıl önce yorumlandı

   Çok geç 50 puanla atayacaklarını atadılar verilen resmi rakamlara göre öğretmen atamalarında kadrolaşma %93 oranında tamamlandı seneye din kültürü bile 70 puanla zor atanır.Yüksek puanla atanamayanların intiharına "ilgi çekmek için,gösterişçi intihar eylemi"yaptı,diyenler muhtemelen yarım milyon atanamayan öğretmene gidin sizler de pazarlarda limon satın veya ucuz işçi olun diyecekler.Hepimize geçmiş olsun bize bu acıları yaşatanları Allah (cc.) her iki dünyada da perişan eder inşAllah

  • Atanamayan Öğretmenlerin Kaderi 4 yıl önce yorumlandı

   Çok geç 50 puanla atayacaklarını atadılar verilen resmi rakamlara göre öğretmen atamalarında kadrolaşma %93 oranında tamamlandı seneye din kültürü bile 70 puanla zor atanır.Yüksek puanla atanamayanların intiharına "ilgi çekmek için,gösterişçi intihar eylemi"yaptı,diyenler muhtemelen yarım milyon atanamayan öğretmene gidin sizler de pazarlarda limon satın veya ucuz işçi olun diyecekler.Hepimize geçmiş olsun bize bu acıları yaşatanları Allah (cc.) her iki dünyada da perişan eder inşAllah

  • Atanamanların Sesi 4 yıl önce yorumlandı

   11 yıldır 80 puan aldığı halde atanamayanlar bunalıma girip intihar ediyor sizler de bazı bölümler için ders sayısını arttırıp 20 bine varan açıklar oluşturup o bölümleri okuyanların atamasını 50 puanla yapıyorsunuz nerde kaldı fırsat eşitliği atamalar bilimsel ölçütlere göre yapılmıyor malesef ideolojik ölçütlere göre yapılıyor.Eğer öyle olmasaydı yaklaşık yarım milyon atanamayan öğretmenin girdiği KPSS sınavında bu herifler suya sabuna dokunmadan yine kpss optikleri sınav yetersizken ham (50) küsür puanla normal tabiat şartlarında öğretmen olarak atanmazlardı.Bir diğer konu çoğu KPSS'den yüksek puan aldığı halde atanamayan 42 branş öğretmenin intihar konusu syn. bakana göre bunlar "isteklerinin yerine gelmesi için;gösterişli intihar eylemi yapmış mübarekler bu kadar haksızlık yapıyorsunuz hiç olmazssa biraz insaf edin yahu KPSS'den 50 puan alan öğretmeni atadığınız yetmiyor bir de 11 yıldır 75 ve 80 üzeri puan aldığı halde atayamadığınız sonunda atanamadığı için bunalıma girip intihar sonucu hayatına son veren öğretmene "gösterişçi intihar eylemi" süsü veriyorsunuz" pes doğrusu

  • Acar 4 yıl önce yorumlandı

   atama yapıyorsunuz ama bekleyenler hep aynı.bu 10 yıl ve üzeri atanamayan öğretmenler zihinsel engelli değiller herhalde!..lütfen şu meb atama hususunda bir revizyona gitsin..bu konu önemli..havuz sistemi oluşmalı.böylece atamada mezuniyet yılı da esas alınabilir.10-15 yıldır aynı sınava giren insanlar var!..bu sınav bunların bu dünyasını mı sınıyor yoksa öbür dünyasını mı?!!! ondan sonra efendim sahte diplomalar vesair! bu mebin yapmış olduğu atamalarda bazı bölümleri umutsuz bıraktığı için olabilir mi acaba!??hep insanları sorgulayacağınıza birazda şu mübarek atama sistemini sorgulasanız olmaz mı?!!

  • acar 4 yıl önce yorumlandı

   şu 10 yıldır atanamayan fukaraları atayın da kurtulsunlar..ne garip değil mi? üniversite sınavını kazan kpssye gir ve 10 yıldır atanama!!!!! bu kpssnin geçerliliği sorgulanmalı artık!..sistemin hatası insanların hayatlarını karartıyor!..

  • İNTİHARA GİDEN YOL (ARKAPLAN) 4 yıl önce yorumlandı

   Yarım milyon atanamayan öğretmen var.Önce Kpss ile tüm adaylarda yüksek bir beklenti oluşturuyorlar tabi bu arada yüksek puan alanlar son ana kadar atanacaklarını sanıyorlar hangi branştan kaç kişi alınacağı "devlet sırrı" gibi saklanıyor sonra atamayı yapanlar istedikleri "x" branşından açık oluşturup o branştakileri 50 puanla atayınca bu sefer ne oluyor? 80 puanla Atanacağım diye yüsek beklentiye giren atanma hayali kuran öğretmenler o yüksek puanlarla atanamayınca bunalıma girip dayanamayıp intihar ediyor.42 kişi bu şekilde yaşamını yitirdi.Bakan ise bu nedenle intihar edip yaşamını yitirenlerin haberleştirilmesinden son derece rahatsız olduğunu, intihar vakasına girişip yaşamını yitiren atanamayan öğretmenlerin intihar nedenini "isteklerinin yerine getirilmesi için,tertiplenmiş,gösterişçi intihar eylemi olarak." ifade ediyor bir kere syn. bakanın dediklerinin doğru olması için "gösterişçi intihar eylemi" ne girişip yaşamını yitirenlerin tekrar dirilmesi gerekir ki bu da tabiat şartları düşünüldüğünde ruhları ebediyete varan öğretmenler için açıkça mümkün olamayacak bir vaka.İnsan ister istemez şöyle düşünüyor:Ne yani bu şekilde intihar edip; öldükten sonra atanma istekleri mi gerçekleşek? Açıklama kendi içinde dahi çok mantıksız ve gerçeklerden oldukça kopuk talihsiz olmuş.

  • İdeolojik Atamalarınızdan Dolayı Öğretmen Olarak Atanamıyoruz: 4 yıl önce yorumlandı

   Kpss nin de bir amacı vardır ve olmalı dır aynı zamanda zira üç kulvardan: [ 1-Genel Kültür Genel Yetenek 2-Eğitim Bilimleri 3-Alan Bilgisi ] sınav yapıp hepsinin ortalamasıyla yani P121 puanıyla öğretmen alınıyor peki o zaman öğretmenlikte en az 70 gibi bir baraj puanı olması gerekmez mi? Sırf Din Kültürü vs birkaç branşı atamak uğruna İzafi kontejan oluşturup sadece bu bölümdekileri 50 puanla atayıp 70 ve 80 puan üzeri alan sayıları 400.000'i bulan diğer branştaki öğretmenleri atamamak Türkiye Cumhuriyeti Anayasa'sının 42. maddesinde yer alan "Fırsat Eşitliğinin" apaçık bir şekilde ihlal edilmesidir.

  • ATANAMAYANLARIN KPSS POKERi 4 yıl önce yorumlandı

   80 puanla atanamayan öğretmenin intiharına sebep ol sonrada çık "gösterişli intihar eylemi" etiketi yapıştır.50 puanla atadığın öğretmene de danışmanlık yap artık teorik mi olur pratik mi olur ya da kime ne faydası olur onu ancak Allah bilir Allah (cc.) 75-80 gibi puanla atamadığınız işsiz gençlere yardım etsin sizlere de akıl fikir ve özellikle de vicdan nasip etsin yarım milyon atanamayan öğretmene ağustosta atama yokmuş Allah sizleri düzeltir İnşAllah zira sizler eğitim ve fen edebiyat fakültelerine yaptığınız plansız ve ihtiyaç fazlası kontejanlarla kısa zamanda atanamayan öğretmen sayısını 70 Bin'den yarım milyon'a çıkarttınız insanların hayatıyla poker oynar gibi oynadınız

  • osman 4 yıl önce yorumlandı

   pratikte mi?teoride mi danışmanlık?

  TÜM YORUMLAR
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Nabi AVCI'nın Dile Getirdiği, Yalnızca Şubat Ayında Atama Yapılması Uygulamasını Doğru Buluyor musunuz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Linkler
  E-Gazete
  • Sabah Gazetesi
  Karikatür
  • Ve Alo 147'nin Suyu Çıkar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv