Öğretmen Atamaları:

Ağustos 2014' te Kaç Öğretmen Atanacak?
Başbakan Erdoğan atama bekleyen öğretmenlere müjde verdi. 2014 yılının Ağustos ayında öğretmen ataması yapacaklarını söyledi. Ağustos 2014 yılında yapılacak öğretmen atamalarına 40 bin kontenjan ayrıldğını dile getiren Başbakan,  atamalarla ilgili açıklamaları öğretmenler günü vesilesiyle katıldığıı Trabzon' da yaptı.

Başbakan, " 2014 Şubat ayında 10 bin öğretmen atayacağız. Ağustos ayında ise 40 bin öğretmen ataması daha yapacağız. Bazen bütün kontenjanları bi anda alın. Şuan Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 126 bin öğretmen açığımız var. Bu açığın hepsini bir anda kapattığımızda bütçede sıkıntı olacaktır. Tüm öğretmenlerimize birden aynı zam oranını uygulayamayız. Bunun da haksızlık olacağı kanaatindeyiz. Bütçemiz el verdikçe atamaları adil bir şekilde yapacağız." diyerek öğretmen atamalarının neden parça parça yapıldığına açıklık getirdi. 

Umarız atanamayan öğretmenlere verilen kontenjanlar daha da artırılır ve sabırsızlıkla atanacağı gnü bekleyen öğretmenler artık rahat bir nefes alır.  
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

10 Yıllık Öğretmen İhtiyacı
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 10 yıllık öğretmen ihtiyacının ne kadar olduğunu açıkladı.

Haberi Oku