Öğretmen Atamaları:

2014 Şubat Atamaları Tercihleri Nasıl Yapılmalı?
 2014 şubat atamalarında nasıl tercih yapılmalı? Öğretmenler 2014 şubat atamasında tercih işlemlerini nasıl yapmalı? 2014 şubat ataması eğitim bilimleri tercihleri nasıl yapılmalı?


2014 ŞUBAT ATAMASI EĞİTİMİ BİLİMLERİ TERCİHLERİ NASIL YAPILMALIDIR?

1- Adaylar öncelikle
https://ais.osym.gov.tr adresinden tabanlı branş sıralamasını kontrol etmelidir. Bu yol daha adaylar için daha verimli olacaktır.

2- Aday başarı sıralamasıyla birlikte hangi branşta ise o branşın Milli Eğitim Bakanlığı’nın şubat ataması kılavuzunda belirtilen kontenjan konusunda bilgili olmalıdır.

3- Eğer adayın kontenjan sıralaması ve branş sıralaması birbirine yakın ise adaya yetkililer tarafından en ince ayrıntılarıyla bilgilendirme yapılmalıdır. Mesela; Tarih branşı için konuşursak Tarih branşında 356 kişilik kontenjan ayrıldıysa ve adayın ÖSYM’deki başarı sırası 250 ise bu aday Ankara, İstanbul, İzmir gibi aynı merkez ağırlıklı tercihler yapmadığı sürece atanma ihtimali çok yüksektir diyebiliriz. Bu aday ilk 4 ya da 5 tercih sırasına uçuk tercihler yapabilir. 18., 19. Tercih sıralarına gelindiğinde artık mantıklı tercihler yapılmalıdır. Bu yöntemle aday, yerleşme ihtimalini yükseltebilir. 

4- Adayın branş başarı sırası kontenjan dahiline yakınsa adaylar 26. Tercihini işaretleme ya da işaretlememe konusunda bilgilendirilmelidir. 26. Tercihini işaretleyecek adaylar için ilk 25 tercih önem arz etmektedir. Şunu da adayların bilmesi gerekir ki 26. Tercihini işaretleyen adaylar her koşulda görevlerini yapmak durumundadırlar.

5- Adaylara seçecekleri okulların 1., 2. Ya da 3. Hizmet bölgelerinin hangisinin kapsamına girdiğini, her okulun çalışma sürelerinin ve hizmet puanlarının farklı olduğu söylenmelidir. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sendika Sitesine Kapatma Kararı
İnternet Ortamında Sendikamızı Karalayan Yazılar Hakkında Erişimin Engellenmesi Kararı Verilmiştir

Haberi Oku