MEB Personeli:

Sınav Günlerinde Ek Ders Ücreti
 Milli Eğitim Bakanlığı, 8. sınıflara yapacağını sınavların tarihi kılavuzda belirtmişti. 8. sınıflara uhgulanacak bu sınavlar öğrencilerin kendi okullarında gerçekleştirilecek. Fakat gözetmenler ve salon başkanları başka okullarında gelen isteğe bağlı görevli öğretmenler olacak. 

Sınav yapılacak merkezlerde okullar 8. sınıflara okul tatil olacağından ve sınav yapılacağından dolayı diğer sınıflarda dersişlemeyecektir. Ancak sınav merkezi olmayan okullarda ders aynı sisteminde devam edecek ve ders işlenecektir. 

Sınav günlerinde merkez olmayan okullarda dersler işleyeceğinden dolayı görevli öğretmenler o tarihlerde okuttukları derslere devam etmek durumundadırlar. Lakin sınav merkezi durumunda olan ve okullarda görevli öğretmenlerden sınav günlerinde görev alanlara ve görev almayanlara dair iki konuda da belirsizlik söz konusudur; 

1. Sınav günlerinde görvli olan öğretmenler, o günlerde üzerlerinde bulunan ek ders vazifelerini yapmış mı sayılacaklar? Bu zaman dilimine ait ücretler ne şekilde rahsil edilecek? 

2. Sınav merkezi durumunda olan okullarda görevli olmayan öğretmenler okullarına o günlerde gidecekler mi? Ve ek ders vazifelerini yapmış sayılacaklar mı?

Tahminlere göre; Çalıştığı okul merkez durumunda olan ve sınavlarda görev almayan öğretmenlerin bu durum zorunlu ve mecburi olduğu için ek derslerini yapmış sayılmaları.

Ayrıca okulu sınav merkezleri olan ve aynı zamanda görevli olan öğretmenler, o günlerdeki ek ders vazifelerini yapmış sayulmalı ve ücretleri tahsil edilmelidir. Yani bu durum kar tatilinde verilen idari izin gibi düşünülmeli.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Torba Yasa Öğretmenlere Ne Vaat Ediyor
Torba yasa pek çok alanda öğretmenler için önemli değişiklikler sunuyor. Bunlardan en önemlisi ise zorunlu...

Haberi Oku