MEB Personeli:
Okul İdareleri Zor Durumda
 Milli Eğitim Bakanlığı, karnelerin alınacağı hafta okul idarecilerine seminer verecek. 

Okul idarecileri 20-22 Ocak günleri arasındaki 3 günlük zaman diliminde “Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Formu” kursuna dahil edilecekler.

Peki Milli Eğitim Bakanlığı, karnelerin dağıtılacağı hafta bir çok işi olan idarecileri 3 gün boyunca sabah 09.00 akşam 16.00 saatleri arasında seminere alarak doğru mu yapıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı, bu semineri yanlış zamanlama ile yapıyor. Eğer Milli Eğitim Bakanlığı isteseydi bu semineri sömestri tatiline denk getirerek yapabilirdi böylece idareciler zor durumda kalmayacak görevlerine aksatmayacak olurlardı.

Karnelerin dağıtılacağı haftada idareciler not çizelgeleri hazırlayıp, karnelerin basım işlemleriyle uğraşmaktadır. Bu kadar işin içinde bu zaman diliminde okul idarecilerine semineri zorunlu kılmak okul idarecilerini oldukça mağdur edecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı, “Eğitimde Fatih Projesi Teknoloji ve Liderlik Formu” seminerini yarıyıl tatiline kaydırmalıdır böylece okul idarecileri görevleri ile seminer arasında kalmayacaklardır. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ortaöğretim Yönetmeliği Değişen 60 Madde...
7 Eylül 2013 tarihinde yürürlüğe giren 227 maddelik Ortaöğretim Yönetmeliğine, 60 madde ile ayar çekildi....

Haberi Oku